• 05 خرداد 1399
  • 10:45
  • isna
  • 594 بازدید
  • Article Rating

ماشین بدون پلاک وجود ندارد

ماشین بدون پلاک وجود ندارد
به گفته رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا، همه خودرو‌ها ها پلاک دارند، اما عده‌ای از نصب آن‌ها خودداری می‌کنند.

به گزارش سایپانیوز و به نقل از خبرگزاری میزان این روز‌ها که قیمت خودرو‌ها هر روز با تغییرات بسیاری همراه است، پلیس با کشف انبار‌ها و پارکینگ‌ها احتکار خودرو سعی در بهبود شرایط دارد.

تاکنون بیش از ۴۰۰ خودرو در پارکینگ‌های تهران کشف شده که همگی صفر و از شرکت‌های سایپا و ایران خودرو هستند، اما هیچکدام از این خودرو‌ها پلاک ندارند.

سرهنگ علی محمدی در گفت‌وگو با میزان گفت: هیچ خودرویی در کشور بدون پلاک وجود ندارد و حتی خودرو‌های صفر نیز پس از پلاک شدن در کارخانه ها، عرضه می‌شوند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: بر اساس قانون، هیچکس حق واگذاری یک خودرو بدون پلاک  را ندارد و خودرو باید حتما پلاک شده باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا خودرو‌های احتکار شده، فاقد پلاک هستند؛ ادامه داد: این خودرو‌ها پلاک دارند، اما پلاک آن‌ها روی خودرو نصب نشده است.

سرهنگ محمدی گفت: برخی افراد، پلاک را روی خودرو نصب نمی‌کنند تا در صورت فروش، خودرو بدون سوراخ باشد.

وی افزود: نمایندگی‌های فروش خودرو، پلاک را به مشتری می‌دهند و از آن‌ها می‌خواهند نصبش کنند، اما عده‌ای این کار را انجام نمی‌دهند. اما خودرو‌هایی که توسط پلیس نقل و انتقال داده می‌شوند، پلاک هایشان را قطعا نصب می‌کنند.

 

امتیاز به خبر :