• 14 تیر 1399
  • 07:45
  • isna
  • 543 بازدید
  • Article Rating

سایپا بر تعهدات خود در صنعت بیمه استوار است

سایپا بر تعهدات خود در صنعت بیمه استوار است
مدیر عامل شرکت تجارت نو با تاکید بر اینکه شرکت سایپا بر تعهدات خود در صنعت بیمه استوار است؛ تاکید کرد: شرکت بیمه تجارت نو هیچ مطالبات معوقی از شرکت سایپا نداشته و تقریبا تمامی مطالبات خود از این شرکت را دریافت کرده است.

به گزارش سایپانیوز و به نقل از بانکداری ایرانی، نیما نوراللهی، مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو، در خصوص وضعیت شرکت‌های بیمه‌گری گفت: امروزه، در فضای کسب و کار، شرکت ها را به جدید و قدیمی  تقسیم نمی‌کنند بلکه شرکت ها را به وسعت و بزرگی می‌شناسند. صنعت بیمه نیز به همین شکل است. شرکتی بزرگ تلقی می‌شود که سود بالایی را محقق کرده و رشد خوبی را تجربه کند. پس  شرکت بیمه تجارت نو وقتی سود قابل توجه 880 ریالی می‌سازد یعنی شرکت بزرگی است. از طرف دیگر ، شرکت بزرگی که سود 290 ریالی را طی یک سال سه برابر کرده و به 880 ریال می رساند، در زمینه نقدینگی وضعیت بسیار مناسبی داشته و در نهایت  نمی‌تواند مطالبات معوق بالایی داشته باشد.

نوراللهی در خصوص مطالبات از شرکت سایپا تصریح کرد: یکی از بیمه گذاران شرکت بیمه تجارت نو،  شرکت معظم سایپا است. قرارداد ما با سایپا، قراردادی بزرگ و با نسبت و ضریب خسارت پایین است، بنابراین قراداد با چنین شرکتی یکی از افتخارات شرکت‌هاست. حال ممکن است به دلیل مشکلاتی که شرکت بزرگ تولیدی دارد، چندروزی حق بیمه آن تاخیر داشته باشد اما این تاخیر به معنی مطالبات معوق نیست؛ چرا که در صورت های مالی شرکت انباشته نشده و به دوره های بعدی منتقل نشده و جاری است اما برخی شیطنت کرده و اظهار کردند که این مطالبات معوق  شده‌است.

وی افزود: نکته مهمتر این  است که سال گذشته، سال  حمایت از تولید داخلی  بوده و باید از شرکت‌ها حمایت می کردیم. همچنین امسال هم سال جهش تولید است، لذا وظیفه داریم به شرکت های بزرگی مانند سایپا که در واقع جزء بزرگترین شرکت های تولیدی کشور هستند، کمک کنیم.

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو با تاکید بر متعهد بودن سایپا در تسویه حساب و اجرای مفاد قرار داد گفت: طبق توافق با سایپا قرار بود که مطالبات سایپا از دو طریق انجام شود. در مرحله اول بخشی از آن به صورت نقدی پرداخت شود که سر وقت انجام شد و بخش دیگر از طریق تهاتر سهام صورت گیرد که اتفاقا این مرحله نیز سروقت انجام شده و تنها بخش کوچکی از آن باقی مانده است. علت باقی ماندن این بخش کوچک نیز به دلیل مقررات سازمان بورس است.

نوراللهی در پایان عنوان کرد: نکته ای که کمتر به آن توجه می‌شود، این است که از زمانی که تهاتر انجام شد و سهام از سایپا دریافت شد، 20 درصد بازدهی از محل دارایی آن سهام  کسب کردیم.

امتیاز به خبر :