تدابیر «سلیمانی» نظر بانک‌ها نسبت به نارنجی‌پوشان را عوض کرد: توان مدیریتی سایپا؛ انگیزه سیستم بانکی برای همکاری

تدابیر «سلیمانی» نظر بانک‌ها نسبت به نارنجی‌پوشان را عوض کرد:  توان مدیریتی سایپا؛ انگیزه سیستم بانکی برای همکاری
مدیرعامل بانک ملت اعلام آمادگی کرد تا علاوه بر ارائه کمک‌های مالی به سایپا، از شرکت‌های قطعه‌ساز گروه سایپا هم که در حال تولید قطعات جدید با رویکرد داخلی‌سازی، خودکفایی و جلوگیری از خروج ارز از کشور هستند، در قالب انعقاد تفاهم‌نام...

به گزارش سایپانیوز به نقل از «اخبار خودرو»، ایجاد انضباط مالی در گروه خودروسازی سایپا، بانک‌های کشور را مجاب به همکاری دوباره با این خودروساز بزرگ کشور کرد. بر این اساس، پس از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان بانک تجارت و سایپا در هفته گذشته، این بار مدیرعامل بانک ملت و مدیران ارشد این بانک ضمن بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری و خطوط تولید شرکت سایپا، برای همکاری با این شرکت اعلام آمادگی کردند. این در حالی است که سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا چندی پیش و درمجمع عمومی سایپا اظهار داشت: «در مقطعی که من در سایپا منصوب شده بودم، هیچ‌کدام از بانک‌ها با ما همکاری نمی‌کردند و با هر کدام از بانک‌ها که مذاکره می‌کردیم، زیر بار این‌که دوباره با سایپا همکاری کنند، نمی‌رفتند. اما کمتر از یک سال طول کشید تا دوباره بانک‌ها آمادگی خود را برای همکاری با سایپا اعلام کردند. طی روزهای گذشته نیز مذاکراتی با یکی از بانک‌های بزرگ که در گذشته مشکلاتی با آن‌ها داشتیم انجام و مشکلات برطرف شد.»

حمایت بانک ملت از استراتژی جدید تولید در سایپا

مدیرعامل بانک ملت در بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری و خطوط تولید شرکت سایپا گفت: «اقدامات مناسبی در حوزه طراحی و توسعه محصول در سایپا انجام شده است که باعث ایجاد شرایط بسیار خوبی در این گروه خودروسازی خواهد شد.»

محمد بیگدلی افزود: «استراتژی قبلی گروه سایپا در حوزه تولید محصولات اقتصادی و ارزان‌قیمت بود، ولی با شرایط موجود و تغییر استراتژی این شرکت، شاهد تولید محصولات متنوعی در رده‌های مختلف خواهیم بود که به‌زودی وارد بازار خواهد شد و این اقدامات بسیار ارزشمند است.»

وی ادامه داد: «چنین اقداماتی در شرایط عادی جزو برنامه‌های معمول شرکت‌های تولیدی است، ولی در شرایطی که کشور تحت تحریم و فشارهای شدید اقتصادی است و هیچ‌گونه همکاری‌های بین‌المللی انجام نمی‌شود، انجام برنامه‌های نوآورانه و توسعه‌ای در حوزه تولید نشان از تخصص نیروها و توان مدیریتی بالا دارد که در سایپا در حال انجام است.»

سایپا در مسیر پرچمداری صنعت خودرو کشور

بیگدلی بیان کرد: «سایپا یکی از شرکت‌های بزرگ در حوزه اشتغال و تولید در کشور است که توانسته با شرایط موجود در این زمینه‌ها رشد کند و شرایطش روزبه‌روز بهتر می‌شود، بر همین اساس به‌زودی سایپا در داخل کشور از جنبه‌های مختلف به خودروساز اول تبدیل خواهد شد.»

وی با اشاره به توان مناسب بانک ملت در حوزه مالی و بانکی گفت: «در سال جهش تولید این بانک با تمام قدرت در کنار صنایع بزرگی چون سایپا حضور خواهد داشت تا بتواند با تامین منابع مالی کمکی در جهت اقدام عملی این شعار داشته باشد.»

آمادگی بانک ملت برای حمایت مالی از قطعه‌سازان همکار سایپا

مدیرعامل بانک ملت با اشاره به این‌که بانک ملت تعامل بسیار خوبی با گروه سایپا داشته و دارد، گفت: «ما آمادگی داریم در کنار سایپا در جهت جهش تولید و ایجاد اشتغال جدید کمک‌های مالی خوبی را به این گروه خودروساز ارائه دهیم.»

وی درخصوص انجام پروژه‌ها و طرح‌هایی که در شرکت‌های قطعه‌سازی سایپا در حال انجام است، گفت: «با توجه به شرایط مناسب مالی این گروه خودروساز، می‌توانیم با شرکت‌های قطعه‌ساز گروه سایپا هم که در حال تولید قطعات جدید با رویکرد داخلی‌سازی، خودکفایی و جلوگیری از خروج ارز از کشور هستند، در قالب انعقاد تفاهم‌نامه‌ای همکاری داشته باشیم.»

کاهش چشمگیر بدهی‌های ریالی و ارزی سایپا

به گفته مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، همکاری دوباره بانک‌ها با سایپا ناشی از عملیاتی است که در سال ۹۸ محقق شد؛ حدود ۷هزار و ۴۲۳ میلیاردی که در سال ۹۷ معوق بود یا سررسید شده بود، در سال ۹۸ به ۳۲۹میلیارد تومان کاهش پیدا کرد. همچنین وضعیت بدهی بانکی سایپا به لحاظ ارزی و مواردی که معوق و سررسید شده بود، از بیش از ۲هزار میلیارد تومان به ۴۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرد. ضمن این‌که چک‌هایی که معوق و سررسید شده بود، از ۱۳۵۱ میلیارد تومان به ۸۶ میلیارد تومان در انتهای سال ۹۸ کاهش پیدا کرد.

بر این اساس، نرخ موثر بهره شرکت که ۲۷.۱ درصد بود، به ۱۹.۲ درصد کاهش پیدا کرد. نتیجه این اقدام، کاهش ۴۹۰میلیارد تومانی هزینه‌های شرکت بود. همچنین میزان مالیات‌های سایپا نیز از بیش از ۶۰۰میلیارد تومان به کمتر از ۱۳۰میلیارد تومان رسید.

سال گذشته همچنین با عملیاتی‌شدن افزایش سرمایه سایپا از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، این شرکت از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شد. همچنین سه شرکت زیرمجموعه گروه خودروسازی سایپا نیز از زیان‌دهی خارج شد. پنج شرکت نیز تثبیت شدند و ۱۷ شرکت نیز با افزایش سودآوری مواجه شدند. در مجموع با اقداماتی که در بحث مالی انجام شد، سرمایه سایپا از ۴هزار میلیارد تومان به ۱۹هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

امتیاز به خبر :