عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس: تحریم‌ها در عزم و اراده مدیران سایپا خللی ایجاد نکرد

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس:  تحریم‌ها در عزم و اراده مدیران سایپا خللی ایجاد نکرد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا نتوانست مانع تولید خودرو و یا توقف خط تولید در شرکت سایپا شود، گفت: تحریم‌ها در عزم و اراده مدیران سایپا خللی ایجاد نکرد.

به گزارش سایپانیوز به نقل از خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا نتوانست مانع تولید خودرو و یا توقف خط تولید در شرکت سایپا شود، گفت: تحریم‌ها در عزم و اراده مدیران سایپا خللی ایجاد نکرد.

روح‌الله عباسپور نماینده بوئین‌زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه صنعت خودروسازی ایران به خصوص شرکت سایپا اظهار داشت: هرچند تحریم‌ها در روند تولید خودرو تأثیراتی داشته اما نتوانسته خط تولید خودرو را متوقف کند چرا که ظرفیت و قابلیت‌های بسیار خوبی در شرکت سایپا وجود دارد و با استفاده از این توانمندی‌ها تحریم‌ها به هدف نرسیده است.

وی تأکید کرد: زیرساخت‌هایی که در شرکت سایپا وجود دارد باعث شد تحریم‌ها بلااثر شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به موضوع دپوی خودرو در پارکینگ‌ها و القای احتکار خودرو برای افزایش قیمت‌ها گفت: همانطور که اعلام شد در حوزه صنعت خودروسازی شاهد احتکار نبودیم و دپوی خودروها به دلیل کمبود قطعات بود.

عباسپور با اشاره به همکاری سایپا با نیروهای مسلح برای تأمین قطعات در داخل کشور و توسعه بومی سازی قطعات گفت: این اقدام بسیار خوب سایپا قابل تقدیر است چرا که نیروهای مسلح برای قطعه‌سازی به کمک سایپا می‌آیند و نتایج خوبی برای کشور خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این اقدام مبارک نه تنها برای صنعت خودروسازی بلکه برای صنعت کشور هم فوایدی دارد، گفت: ما باید از اقدامات صنعت دفاعی کشور الگوبرداری کنیم چرا که در حوزه دفاعی مرتب شاهد خلاقیت، ابتکار و نوآوری هستیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان گفت: به‌رغم تحریم‌های 40 ساله، نیروهای متعهد و انقلابی در بخش‌های مختلف کشور از جمله نیروهای مسلح با کار و روحیه جهادی و بسیجی توانستند توفیقات خوبی به دست آورند.

عباسپور گفت:‌ بحث تجاری‌سازی، علم و تعامل بین دانشگاه و صنعت در حوزه صنعت دفاعی کشور معنا پیدا کرد و جا دارد این موضوع در صنعت خودروسازی و از طرف شرکت سایپا مورد توجه قرار گیرد.

امتیاز به خبر :