نايب‌رئيس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي: همکاری سایپا با نیروهای مسلح مدیریت صحیح و استفاده بهینه از منابع است

نايب‌رئيس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي:  همکاری سایپا با نیروهای مسلح مدیریت صحیح و استفاده بهینه از منابع است
نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس با اشاره به قرارداد همکاری شرکت سایپا با نیروهای مسلح برای تأمین و توسعه بومی سازی قطعات خودرو در داخل گفت:‌ همکاری سایپا با نیروهای مسلح در این زمینه به معنای مدیریت صحیح و استفاده بهینه از منابع ...

به گزارش سایپانیوز به نقل از مادنیوز، کمال علیپور خنکداری نماینده قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت و توانمندی بسیار بالای موجود در کشور جهت تولید خودرو و بومی‌سازی قطعات گفت: انتظار ما از خودروسازان این است تا به تولید در داخل توجه کنند و قطعات مورد نیاز خود را به تولیدکنندگان داخلی سفارش دهند.

وی با بیان اینکه مدیریت بر منابع مهم است، گفت: ما باید بر منابع موجود خود مدیریت کنیم و در حال حاضر این منابع در کشور ما به اندازه کافی وجود دارد.

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس ظرفیت و امکانات موجود در نیروهای مسلح از جمله ارتش و سپاه و همچنین نیروهای ماهر جوان در کشور را از جمله منابع موجود در داخل دانست و افزود: همکاری شرکت سایپا با نیروهای مسلح جهت تولید خودرو و تأمین قطعات اقدام بسیار خوبی است و ما ضمن حمایت از آن خواستار ادامه این نحوه همکاری هستیم.

علیپور خنکداری گفت:‌ امیدواریم خودروسازان ما قرارداد چند جانبه با نیروهای مسلح امضا کنند و در راستای تأمین قطعات و تولید در داخل گام‌های مؤثری بردارند.

وی افزود: ما تولیدکننده‌ای داشتیم که چهار هزار نیروی جوان و ماهر داشت اما چون خودروسازان در گذشته به واردات علاقه داشتند و از این تولیدکننده خرید نمی‌کردند، وی مجبور شد نیروهایش را تعدیل کرده و در حال حاضر ۷۰۰ نیرو دارد.

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: اقدام سایپا در توجه به داخل بسیار خوب است و اگر سایپا به این نتیجه رسیده که باید از توانمندی‌های داخل استفاده کند، این همان مدیریت درست و صحیح می‌باشد.

علیپور خنکداری با بیان اینکه تلاش‌های آمریکا برای تحریم صنعت خودروسازی نتوانست فلج‌کننده باشد، عنوان کرد: وقتی مدیرعامل شرکت سایپا می‌گوید ۹۵ درصد قطعات خودرو در داخل تأمین می‌شود یعنی تحریم‌ها نتوانسته به هدف خود برسد.

 

امتیاز به خبر :