نايب رئيس كميسيون صنايع و معادن مجلس: تلاش سایپا برای افزایش تولید و پاسخگویی به نیازهای مشتریان با استفاده از توانمندی و ظرفیت داخلی کار بسیار خوبیست/ ضرورت تلاش برای کاهش وابستگی

نايب رئيس كميسيون صنايع و معادن مجلس:  تلاش سایپا برای افزایش تولید و پاسخگویی به نیازهای مشتریان با استفاده از توانمندی و ظرفیت داخلی کار بسیار خوبیست/ ضرورت تلاش برای کاهش وابستگی
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تلاش برای کاهش وابستگی در صنعت خودرو گفت: تلاش سایپا برای افزایش تولید و پاسخگویی به نیازهای مشتریان با استفاده از توانمندی و ظرفیت داخلی کار بسیار خوبی است.

به گزارش سایپانیوز به نقل از بولتن نیوز، علی جدی نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولید روزانه 2 هزار خودرو در شرکت سایپا و تلاش برای تنظیم بازار و پاسخگویی به نیاز مشتریان گفت: هر تولیدکننده خودرو از جمله سایپا که عرضه اش را بیشتر کند و تولیدش را بالا ببرد ما استقبال و کمک می کنیم.

وی با تاکید بر حذف تقاضای غیر معقول و غیر واقعی افزود: برای ما بیشترین دغدغه این است که تولید بیشتر شود و به تقاضاها پاسخ داده شود.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به موضوع دپوی خودروها در پارکینگ گفت: دغدغه کمیسیون صنایع و معادن مجلس این است که مشکل خودروسازان رفع شود و تولید ادامه یابد و صنعت خودرو روی پای خود بایستد.

جدی گفت: هر کاری که باعث و احساس شود خودروسازان به دنبال عرضه کمتر خودرو هستند، همکاری مجلس کمتر خواهد شد اما هر کاری که خودروسازان انجام دهند که تولید و عرضه بیشتر شود، ما هم انگیزه پیدا می کنیم و کمک می کنیم.

وی با بیان اینکه در این راستا باید منافع مردم در اولویت قرار گیرد، تصریح کرد: هر گاه خودروسازان منافع مردم را در اولویت قرار دهند، ما هم حمایت از آنها را در اولویت قرار می دهیم.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص تحویل خودرو به مشتریان بعد تولید گفت: این اقدام سایپا خیلی خوب است که امیدواریم همین روند ادامه یابد.

جدی با اشاره به نارضایتی مردم از تغییر قیمت خودرو افزود: مشکلات قیمت خودرو زمانی حل می شود که تولید و عرضه بیشتر شود. همه تلاش ما بر این است که کمک کنیم که تولیدکننده عرضه را بیشتر کند و ما هم کمک می کنیم که قیمت ها واقعی شود و خودروساز کمتر ضرر کند و سود جزیی هم داشته باشد و خودروساز با قیمت واقعی خودرو عرضه کند نه با ضرر.

وی با اشاره به توسعه همکاری شرکت سایپا با نیروهای مسلح در بومی سازی قطعات، با بیان اینکه بومی سازی خودرو و قطعات یکی از اولویت های اصلی و خواسته مردم است، افزود: همکاری سایپا با نیروهای مسلح و وزارت دفاع اقدام خوبی است. مهم خروجی است و خروجی اش باید این باشد که بومی سازی بیشتر شود.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر افزایش تولید خودرو در داخل افزود: باید به گونه ای عمل کرد که وابستگی به ارز کمتر شود و تولید افزایش یابد. اگر مدیریت سایپا در این مسیر حرکت کند، برای این شرکت بسیار خوب است.

امتیاز به خبر :