عضو كميسيون اقتصادي مجلس: مدیران سایپا در دوران تحریم بسیار خوب عمل کردند/ خنثی‌سازی اثرات تحریم با تصمیمات درست و مناسب

عضو كميسيون اقتصادي مجلس: مدیران سایپا در دوران تحریم بسیار خوب عمل کردند/ خنثی‌سازی اثرات تحریم با تصمیمات درست و مناسب
دبیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه صنعت خودرو و شرکت سایپا گفت: مدیران سایپا در دوران تحریم بسیار خوب عمل کردند و با تصمیمات درست و مناسب باعث خنثی‌سازی اثرات تحریم شدند.

به گزارش سایپانیوز به نقل از تیتر 20، انور حبیب‌زاده نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه صنعت خودروسازی از جمله شرکت سایپا گفت: اگرچه تحریم‌ها در رشد و بالندگی صنعت کشور تأثیرگذار بود اما نتوانست فعالیت سایپا را متوقف کند چرا که مدیران این شرکت در دوران تحریم با استراتژی خوبی عمل کردند.

وی افزود: هرچند مدیران خودروسازی می‌توانستند بهتر از این هم عمل کنند اما شاهد کار خوب مدیران لایق و دلسوز سایپا در این شرایط بودیم.

دبیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به همکاری شرکت سایپا با نیروهای مسلح جهت بومی‌‌سازی قطعات خودرو در داخل گفت:‌ قطعاً همکاری سایپا با وزارت دفاع و سپاه تأثیر خوبی در افزایش تولید و تأمین قطعات در داخل و رسیدن به خودکفایی دارد.

حبیب‌زاده تأکید کرد:‌ در داخل کشور ظرفیت‌ها و منابع بسیار زیادی وجود دارد و امیدواریم با استفاده از این ظرفیت‌ها قطعات خودرو در داخل تولید شود و از اجناس نامرغوب و بی‌کیفیت در تولید خودرو استفاده نشود.

وی با اشاره به نیروی زیاد در صنعت خودروسازی گفت: می‌توان با استفاده از این نیروها در جهت خودکفایی و کاهش وابستگی به خارج از کشور اقدام کرد.

دبیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به دپوی خودروها در پارکینگ‌‌ها گفت: براساس بررسی‌های به عمل آمده این دپوی خودرو به دلیل کمبود مواد اولیه بود و موضوع احتکار برای افزایش قیمت تأیید نشد.

حبیب‌زاده گفت: ‌انتظار ما از دولت این است که به شرکت‌های خودروساز از جمله سایپا کمک کند تا در سال جهش تولید شاهد افزایش تولید در داخل باشیم.

امتیاز به خبر :