عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس:  همکاری سایپا با نیروهای مسلح در زمینه بومی سازی قطعات کار بسیار مبارکی است

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس:   همکاری سایپا با نیروهای مسلح در زمینه بومی سازی قطعات کار بسیار مبارکی است
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با استقبال از همکاری سایپا با نیروهای مسلح برای تامین قطعات خودرو در داخل گفت: همکاری سایپا با نیروهای مسلح در زمینه بومی سازی قطعات کار بسیار مبارکی است.

به گزارش سایپانیوز به نقل از پایگاه خبری خودروپلاس، حجت الاسلام و المسلمین سید جواد حسینی کیا نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به همکاری شرکت سایپا با نیروهای مسلح در زمینه بومی سازی قطعات خودرو در داخل گفت: این اقدام سایپا کار مبارکی است  و ما از آن حمایت می کنیم.

وی با بیان اینکه برای بومی سازی قطعات خودرو و تولید در داخل کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم پیگیری هایی داشته، گفت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم پیگیر بود تا در ساخت قطعات خودرو وزارت دفاع و نیروهای مسلح کمک کنند و از توان و تجربیات آنها  برای تولید ۴۷۱ قلم کالای وارداتی، استفاده شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این همکاری سایپا و نیروهای مسلح کار خوبی است، تصریح کرد: ساخت بخشی از قطعات را خودروسازان تقبل کردند و بخشی را وزارت دفاع بر عهده گرفت که امیدواریم این تعامل باعث شود تا خودروسازان به سمت تولید خودروهایی بروند که با استانداردهای جهانی، تولید شود.

حجت الاسلام حسینی کیا با اشاره به ظرفیت بسیار بالای سایپا برای تولید خودرو در داخل گفت: سایپا ظرفیت بسیار بالایی دارد اما برخی از ظرفیت ها مغفول مانده است.

وی اضافه کرد: سایپا می تواند برخی از خودروها که قیمت هایش نسبت به خودروهای دیگر پایین تر است را از رده خارج کند و خودروهای دیگر با قیمت قبلی جایگزین کند و این کار شدنی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: تولید خودرو با استاندارد و کیفیت بالا می تواند جایگاه سایپا را در دنیا هم ارتقا دهد.

حجت الاسلام حسینی کیا با تاکید بر افزایش تولید خودرو در داخل افزود: در این زمینه نیاز به وضع قانون نیست و دست خودروسازان باز است و می توانند هر میزان که خواستند تولید کنند.

وی افزود: در حال حاضر برای خودرو، هم مشتری در نوبت است و هم خریدار در بازار وجود دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال تدوین است که با نهایی شدن آن بخشی از مشکلات بازار خودرو کاهش می یابد.

حجت الاسلام حسینی کیا با تاکید بر اینکه اعتماد به تولید داخلی باید بیش از این باشد، تصریح کرد: خودروسازان باید بیش از این به قطعه سازان توجه کنند و نباید به گونه ای عمل شود تا بازار ملتهب شود.

وی گفت: البته در حال حاضر بخشی از التهاب بازار به خاطر نوسانات در بخش تولید است و اگر تولید افزایش یابد این مشکلات رفع می شود.

امتیاز به خبر :