تلاش سایپا برای افزایش تولید و پاسخگویی به نیازهای مشتریان با استفاده از توانمندی و ظرفیت داخلی، کار خوبی است

 تلاش سایپا برای افزایش تولید و پاسخگویی به نیازهای مشتریان با استفاده از توانمندی و ظرفیت داخلی، کار خوبی است
عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولیدروزانه 2 هزار خودرو در شرکت سایپا و تلاش برای تنظیم بازار و پاسخگویی به نیاز مشتریان گفت: تلاش سایپا برای افزایش تولید و پاسخگویی به نیازهای مشتریان با استفاده از توا...

به گزارش سایپانیوز به نقل از پایگاه خبری جوان خودرو، الله وردی دهقانی نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولید روزانه 2 هزار خودرو در شرکت سایپا و تلاش برای تنظیم بازار و پاسخگویی به نیاز مشتریان گفت: تلاش سایپا برای افزایش تولید و پاسخگویی به نیازهای مشتریان با استفاده از توانمندی و ظرفیت داخلی کار خوبی است.

وی با تاکید بر افزایش کیفیت خودروها در داخل تصریح کرد: در کنار کمیت باید به آپشن ها و کیفیت هم توجه شود و باید خودروهایی تولید کنیم که بتوانیم مشتریانمان را با توجه به هزینه ای که برای خرید خودرو می کنند، راضی نگه داریم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیاز داخل به خودروهای بیشتر و متنوع تصریح کرد: باید خودروهای بروز، با کیفیت، ارزان قیمت و با مصرف سوخت پایین تر تولید و روانه بازار کرد.

دهقانی تصریح کرد: همچنین نیاز است تا خودروسازان ما به سمت تولید خودروهای برقی و هیبریدی حرکت کنند و با توجه به ضرورت کاهش آلودگی هوا، تولید این نوع خودروها کمک کننده خواهد بود.

وی با اشاره به موضوع دپوی خودروها در پارکینگ و با بیان اینکه اینجانب از پارکینگ ها بازیدی داشتم، گفت: مگر چه قدر خودرو می توان دپو کرد؟ این دپوها نمی تواند تداوم داشته باشد و قطعا این ها از طریق سازمان های نظارتی رصد می شوند.

دهقانی با تاکید بر ضرورت تولید در داخل و کاهش وابستگی به خارج تصریح کرد: نباید خودروسازهایمان وابسته به خارج باشند. حتی اگر یک پیچ هم محتاج خارج باشیم، یک روز آن را تحریم خواهند کرد و روند تولید ما را با مشکل مواجه می کنند.

وی افزود: چه از نظر فنی، مهندسی و طراحی و چه از نظر منابع مالی و سایر منابع تکنولوژیکی، باید به توان داخلی تکیه کنیم و امیدوارم که این اتفاق بیافتد.

نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوعات را در جلسه با مدیران خودروسازان بیان کردیم که آنها هم بر تلاش خود در این راستا تاکید داشتند.

دهقانی با تاکید بر ضرورت ساماندهی بازار خودرو و رفع نقص در بازار توزیع گفت: بازار خودرو نباید به گونه ای باشد تا عده ای به تجارت خودرو و دلالی بپردازند. باید جلوی بازار سیاه را گرفت و آن را از این حالت بی برنامگی خارج کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برخی افراد برای حفظ ارزش پول، خودرو می خرند، افزود: باید ساز و کاری تعیین کرد تا خودرو به دست مصرف کننده واقعی برسد و اینگونه نباشد که هر کس در طول سال هرچند تا خودرو دلش می خواهد، بخرد اما مصرف کننده نتواند خودرو بخرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به توسعه همکاری شرکت سایپا با نیروهای مسلح در بومی سازی قطعات تصریح کرد: این اقدام سایپا خوب است چرا که صنایع نظامی و دفاعی ما، فناوری های خوبی در اختیار دارند و موسسات دانشگاهی و پژوهشی دارند.

دهقانی افزود: با توجه به اینکه خودروسازان می دانند که نیازشان چیست، می توانند با نیروهای مسلح برای تولید قطعات با عقد قرارداد و یا به صورت اشتراکی، همکاری و هم افزایی کنند تا از نظر طراحی، تکنولوژی، تامین قطعات، کیفیت و میزان تولید وضعیت بهتری در کشور  داشته باشیم و با خودرو سازان دنیا هم رقابت کنیم.

امتیاز به خبر :