آمریکا در توقف فعالیت سایپا موفق نبود

آمریکا در توقف فعالیت سایپا موفق نبود
رئیس کمیته مالی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تحریم های آمریکا علیه صنعت خودروسازی و شرکت سایپا گفت: آمریکا در توقف فعالیت سایپا موفق نبود چرا که مدیران این شرکت تلاش های خوبی داشتند.

به گزارش سایپانیوز به نقل از خبرخودرو، رئیس کمیته مالی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تحریم های آمریکا علیه صنعت خودروسازی و شرکت سایپا گفت: آمریکا در توقف فعالیت سایپا موفق نبود چرا که مدیران این شرکت تلاش های خوبی داشتند.

محمد صفایی دلوئی نماینده گناباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو با اشاره به همکاری شرکت سایپا با نیروهای مسلح در زمینه بومی‌سازی قطعات و توسعه آن از سوی مدیران جهادی سایپا گفت: این اقدام سایپا بسیار عالی است. چرا که ظرفیت هایی در بخش دفاعی داریم که در صورت همکاری با خودروسازان از جمله سایپا می تواند هم افزایی ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه دفاعی دانش فنی وجود دارد که می تواند به بخش خودرو و تامین قطعات در داخل کمک کند، تصریح کرد: در همه دنیا مثلا آلمان عمدتا پیشرفت ها و دانش از حوزه نظامی وارد نیاز های اجتماعی، زندگی مردم، لوازم خانگی و... شده لذا همکاری سایپا با نیروهای مسلح اقدام بسیار مبارکی خواهد بود.

رئیس کمیته مالی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به چرخه ساخت خودرو در کشور از سوی سایپا و تلاش برای بی نیازی از شرکت‌های خارجی و خنثی سازی تحریم‌ها گفت: هر چند این یک ادعای بزرگی است چون خودروهایشان را با ضرر عرضه می کنند، اما در این وسط تعدادی سوداگر سوءاستفاده می کنند.

صفائی دلوئی گفت: امیدواریم در این هم افزایی جدید و همکاری سایپا با نیروهای مسلح این اتفاق بیافتد.

وی با بیان اینکه ما در گذشته در مسئله خودرو کارنامه موفقی نداشتیم، افزود: امیدواریم در این هم افزایی که اخیرا شکل گرفته ما به یک نتایج خوبی برسیم.

نماینده گناباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص تحریم های ظالمانه آمریکا علیه صنعت خودرو و تلاش برای توقف فعالیت سایپا گفت: آمریکا به هیچ وجه نمی تواند فعالیت سایپا را محدود یا متوقف کند آن ها هر اقدامی که در توانشان بوده انجام داده اند، ولی موفق نشدند.

صفائی دلوئی با بیان اینکه ما ظرفیت های عظیمی از بخش سخت افزاری و نرم افزاری و دانش فنی داریم که عزم و اراده کنیم، اتفاقات خیلی خوبی می تواند رخ دهد، گفت: امیدواریم که تکیه بر ظرفیت های درونی بیشتر مورد توجه مدیران قرار بگیرد تا ما بتوانیم گام های بلندتری برای پیشرفت در این راه برداریم.

 

 

امتیاز به خبر :