عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس: تحریم‌های آمریکا نتوانست فعالیت سایپا را متوقف کند

عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس: تحریم‌های آمریکا نتوانست فعالیت سایپا را متوقف کند
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه صنعت خودروسازی گفت:‌ تحریم‌های آمریکا نتوانست فعالیت سایپا را متوقف کند.

به گزارش سایپانیوز به نقل از خودرو بانک، جعفر قادری نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه صنعت خودرو از جمله شرکت سایپا گفت:‌ آمریکا می‌خواست صنعت خودروسازی ایران را به زانو درآورد اما موفق نشد و این تحریم‌ها نتوانست فعالیت این شرکت را متوقف کند.

وی افزود:‌ مسئولین سایپا در دوران تحریم نشان دادند که اگر عزم و اراده جدی باشد می‌توان به تولید خودرو در داخل امیدوار بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه ما باید تحریم‌ها را به فال نیک بگیریم، افزود:‌ متأسفانه عده‌ای در واردات منفعت دارند و در لایه‌های باندهای مافیا مخفی شده‌اند و مانع تولید خودرو در داخل کشور می‌شوند اما باید با همت همگان به سمت تولید در داخل حرکت کنیم.

قادری در خصوص همکاری سایپا با وزارت دفاع و نیروهای مسلح جهت تأمین قطعات خودرو در داخل گفت: این اقدام سایپا یک کار ارزشمند است و ما از آن حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به تکنولوژی‌های پیشرفته در صنایع دفاعی کشور ادامه داد: این تکنولوژی‌ها چند منظوره است و می‌تواند در صنعت خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: همکاری سایپا و نیروهای مسلح می‌تواند شیرینی تولید خودرو در داخل را به مردم بچشاند و ما معتقدیم این همکاری می‌تواند در صنعت خودرو همچون صنایع دفاعی موجب پیشرفت شود.

قادری گفت: ‌همانطور که در صنایع دفاعی شاهد پیشرفت‌هایی در عرصه ساخت موشک و هوا فضا هستیم در بخش خودرو هم می‌توان پیشرفت‌هایی را شاهد بود.

وی تأکید کرد: همکاری سایپا و وزارت دفاع می‌تواند بسیاری از مشکلات فعلی خودروسازان را حل کند.

 

امتیاز به خبر :