نماينده مردم تبريز در مجلس شوراي اسلامي: گام مدیران سایپا برای کاهش وابستگی در دوران تحریم با طراحی پلت فرم جدید

نماينده مردم تبريز در مجلس شوراي اسلامي: گام مدیران سایپا برای کاهش وابستگی در دوران تحریم با طراحی پلت فرم جدید
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیران سایپا تحریم ها که یک تهدید برای کشورمان بود گام مدیران سایپا برای کاهش وابستگی در دوران تحریم با طراحی پلت فرم جدیدرا به فرصت تبدیل کردند، تصریح کرد: در همین ...

به گزارش سایپانیوز به نقل از اعتدال، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش مدیران سایپا برای بومی‌سازی پلت‌فرم خودرو، طراحی چند خودرو مبتنی بر این پلت‌فرم و تکمیل چرخه ساخت خودرو در کشور و بی نیازی از شرکت‌های خارجی و خنثی کردن اثر تحریم‌ها گفت: این اقدام سایپا نشانگر پویا بودن این شرکت و فعال بودن مدیران آن است.

وی با بیان اینکه مدیران سایپا تحریم ها که یک تهدید برای کشورمان بود را به فرصت تبدیل کردند، تصریح کرد: در همین دوران تحریم، مدیران این شرکت توانستند پلت فرم جدید برای خودرو تعریف و صنعت خودرو را از وابستگی به خارج بی نیاز کنند.

نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی افزود:  هر چه خودروهای باکیفیت بالاتر و بهتر که قابل رقابت با خودروهای خارجی باشد، تولید شود، این صنعت در کشور سرپا نگه داشته خواهد شد.

حجت الاسلام میرتاج الدینی تصمیم مدیران سایپا برای همکاری با نیروهای مسلح در تامین و ساخت قطعات خودرو در داخل کشور را اقدام شایسته ای دانست و افزود: ما هر چه قطعه سازی در داخل را  تکمیل و این زنجیره قطعات خودرو را بروز و از تکنولوژی برتر استفاده کنیم، کیفیت خودروهای مان افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه در این مسیر نباید سهم قطعه سازان بخش خصوصی کم رنگ یا کوچکتر شود، افزود: زیرا قطعه سازی خودش یک مجموعه عظیم در کشور است و خودروسازان تا به الان به کمک قطعه سازان بر روی پای خودشان ایستاده اند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در دوران تحریم هم قطعه سازان خصوصی قطعات الکترونیکی را ساختند و به داد صنعت خودرو کشور رسیدند، تصریح کرد: با این رویکرد که قطعه سازی بخش خصوصی همچنان مورد حمایت و تقویت است، ورود حوزه دفاعی به این قضیه مسئله را کامل تر و محکم تر می کند.

حجت الاسلام میرتاج الدینی با اشاره به تلاش های مدیران سایپا در دوران تحریم های ظالمانه آمریکا برای صنعت خودرو گفت: کفگیر تحریم ها به ته دیگ رسیده و آمریکا دیگر نمی تواند بیشتر از این تحریم کند.

وی با بیان اینکه مدیران سایپا تحریم ها را به یک فرصت تبدیل کردند، افزود: در کشور دانشمندان جوان و صنعت گران ما و همچنین در عرصه خودرو مدیران سایپا هم یک مصداق خوب و الگوی مناسبی برای این کار بود که نشان داد می توان این تهدید ها را به فرصت تبدیل و قطعات مورد نیاز خودرو را با کمک بخش خصوصی تولید کرد.

امتیاز به خبر :