عضو كميسيون اقتصادي مجلس: طراحی پلت‌فرم خودرو از سوی مدیران سایپا قابل تقدیر و مورد حمایت مجلس است

عضو كميسيون اقتصادي مجلس: طراحی پلت‌فرم خودرو از سوی مدیران سایپا قابل تقدیر و مورد حمایت مجلس است
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش مدیران سایپا برای طراحی و ساخت خودروهای جدید گفت: طراحی پلت‌فرم خودرو از سوی مدیران سایپا قابل تقدیر و مورد حمایت مجلس است.

به گزارش سایپانیوز به نقل از خودرونگاران، سید غنی نظری خانقاه نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در خصوص همکاری مدیران سایپا با نیروهای مسلح در تامین و ساخت قطعات خودرو در داخل کشور گفت: اگر این اقدام جدی باشد، هر چند دیر هنگام است، اما قابل تقدیراست و مجلس هم از آن حمایت می کند.

وی با اشاره به پیشرفت های صنایع دفاعی تصریح کرد: ما توان موشکی و ظرفیت دفاعی خوبی در کشور داریم. همچنین نیروهای متعهد در بخش هوا فضا داریم. بنابراین اگر این ظرفیت های سایپا و نیروهای مسلح باهم هماهنگ شوند و بتوان یک خودروی خوب تولید کرد، قابل تقدیر است.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس پشتیبان سایپا و نیروهای مسلح است و امیدواریم این برنامه ها اجرایی و عملیاتی شود.

نظری با اشاره به تلاش مدیران سایپا برای بومی‌سازی پلت‌فرم خودرو و طراحی چند خودرو مبتنی بر این پلت‌فرم و تکمیل چرخه ساخت خودرو در کشور و بی نیازی از شرکت‌های خارجی و خنثی کردن اثر تحریم‌ها گفت: پلت‌فرم خودرو طرحی اساسی و عملیاتی است  و مدیران سایپا طرح کلی در این زمینه دارند که قابل تقدیر است و ما از این برنامه ها حمایت می کنیم.

وی با اشاره به تلاش های مدیران سایپا در دوران تحریم های ظالمانه آمریکا برای صنعت خودرو گفت: آمریکا ۴۰ سال تدابیر و تحریم های خیلی سختی برای ایران و جمهوری اسلامی داشته و تا الان هم هیچ کاری نتوانسته بکند.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: این اقدامات مشترکی که نیروهای مسلح و نیروهای جهادی سپاه و سایپا انجام می دهند به آمریکا فهمانده که ما می توانیم روی پای خودمان بایستیم.

نظری با بیان اینکه  استقلال سختی های خاص خود را دارد، تصریح کرد: باید برنامه ریزی مان طوری باشد که بتوانیم در دراز مدت صنعت خودرو کشور که یک صنعت اساسی است را از نیاز به واردات به خصوص قطعات خودرو بی نیاز کنیم.

امتیاز به خبر :