پایگاه اطلاع رسانی سایپا نیوز

تاریخ: 04 دی 1397

بازديد اعضاي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي از مركز تحقيقات و نوآوري سايپا

به گزارش سايپانيوز، در اين بازديد مرتضي محمدي قائم مقام مديرعامل سايپا در امور تامين و خريد، ضمن بيان مشكلات و معضلات پيش روي صنعت خودروسازي بالاخص گروه سايپا در اين برهه گفت: افزايش نرخ ارز، مواد اوليه، هزينه هاي سربار، عدم همكاري بانك هاي خارجي و داخلي و ساير موارد از اين دست، عوامل تاثير گذار بر عملكرد سايپا بوده است و چنانچه حمايتي در راستاي اصلاح قيمت خودرو صورت نگيرد بي شك خودروسازان با هزاران ميليارد تومان زيان روبرو خواهند شد.

قائم مقام مديرعامل سايپا توليد خودرو با شرايط فعلي را زيان ده عنوان كرد و افزود: حاشيه 12 الي 13 ميليون توماني قيمت خودروها در بازار سهم واسطه ها و دلالان است و مردم عادي صرفا به صورت اينترنتي و از طريق سايت رسمي اقدام به خريد مي كنند و خودروسازان نيز براي جلوگيري از زيان بايد نرخ  محصولات خود را به حاشيه بازار نزديك كنند.

وي افزود: خودروسازي ويترين صنعت به حساب مي آيد و بخش عمده اي از مردم از طريق اين صنعت ارتزاق مي كنند و افزايش قيمت نيز در اين بخش امري اجتناب ناپذير است، بر همين اساس براي تامين نقدينگي و جبران مشكلات پيش رو  برنامه هاي مختلفي در دستور كار داريم.

محمدي ضمن درخواست از مجلس در راستاي حمايت همه جانبه از صنعت خودرو گفت: جهت توسعه محصول و توليد پلتفرم هاي جديد نياز به حمايت داريم و اميدواريم صندوق توسعه ملي در اين خصوص سرمايه گذاري كند تا بتوانيم پروژه هاي خود را راه اندازي كنيم.

در اين بازديد همچنين مهدی پازوكي مديرعامل مركز تحقيقات و نوآوري سايپا ضمن ارائه گزارشي نقشه راه آينده طراحي و توليد محصول در گروه سايپا را تشريح كرد.

گفتني است اعضاي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در بازديد از مركز تحقيقات سايپا ضمن تاكيد بر لزوم حمايت مجلس از شرايط فعلي خودروسازان، آمادگي خود را جهت بررسي هر چه بيشتر مشكلات و طرح آن در صحن مجلس ابراز داشتند.