پایگاه اطلاع رسانی سایپا نیوز

تاریخ: 02 دی 1398
عرصه حمل و نقل نوين

​خروج بنز و ب ام و از بازار اشتراك خودرو

به گزارش سايپانيوز، بنز و ب ام و به سرمايه گذاري مشترك در عمليات اشتراك گذاري خودرو در شهرهاي مونترال، نيويورك، سياتل، واشنگتن دي سي و ونكوور پايان مي دهند و تمركز خود را روي بازار اروپا قرار مي دهند.

شركت شرناو SHARE NOW  و واحد كارتوگو Car2Go اين شركت با دو خودروساز لوكس ساز آلماني سرمايه گذاري مشترك دارند. از ماه فوريه 2020 اين جوينت ونچر به فعاليت خود در ايالات متحده و كانادا پايان خواهد داد. دليل آن هم هزينه هاي بالاي عمليات و متزلزل بودن بازار جهاني اشتراك گذاري خودرو اعلام شده است.

در سه شهر مهم اروپا، فلورانس، لندن و بروكسل نيز عمليات اين شركت ها متوقف شده است. حالا قرار است كه تمركز آنها روي شهرهاي باقي مانده اي باشد كه هنوز امكان نوآوري و رشد سودآوري وجود دارد.

درايوناو DriveNow هم بخش ديگري از اين جوينت ونچر است كه در شهر لندن از دسامبر سال 2014 شروع به كار كرد اما با اين واقعيت تلخ رو به رو شد كه تعداد كساني كه به اين خدمت روي مي آورند به اندازه كافي نيست كه اين كسب و كار به حيات خود ادامه دهد.

خروج بنز و ب ام و از اين بازار حاكي از معضلات بزرگتر در بازار حمل و نقل نوين است. اين باور كه اشتراك خودرو مي تواند به حل معضل آلودگي هوا و ترافيك سنگين كمك كند نيز در معرض ترديد قرار گرفته است. برخلاف اشتراك سواري ridesharing (به آن همسواري هم مي گويند) كه خدمات رو به رشد و بسيار سودآوري شده است، اشتراك خودرو طرح موفقيت آميزي نبوده است.

تحقيق و مطالعه در سال 2016 هم نشان داد كه مالكيت خودروي خصوصي در واحد كارتوگو روند نزولي پيدا كرده است. كارتوگو در آمريكا 1 ميليون و در سطح جهاني 3 ميليون عضو دارد. خدمات اين شركت به مصرف كنندگان اجازه مي داد خودرويي را كرايه كنند و استفاده از آن به صورت دقيقه اي محاسبه مي شد. اين خودروها جاي پارك مخصوص داشتند و مشتري بابت جاي پارك هزينه اي نمي پرداخت. اين خدمات با رقابت بيرحمانه ي اشتراك سواري از سوي شركت هايي مثل اُبِرUber، ليفت Lyft و اسكوترهاي برقي قرار گرفت و بازار را تا حدود زيادي واگذار كرد.

در ماه اكتبر كارتوگو به عمليات خود در شهرهاي دنور، آستن، تگزاس، پورتلند، اروگان و كالاگاري پايان داد و اعلام كرد كه در شيكاگو هم متوقف خواهد شد.

در سال 2018، دايملر 25 درصد از سهام يوركار در كارتوگو را به مبلغ 70 ميليون يورو (معادل 78 ميليون دلار) خريد. در همان سال ب ام و با دايملر در بخش اشتراك خودرو واحدهاي كارتوگو و درايوناو را در هم  ادغام كردند و به اشتراك گذاري سواري و خدمات پاركينگ روي آوردند.

اليور زيپسه Oliver Zipse، مدير عامل ب ام و ماه گذشته گفت يك كسب و كار جديدي شكل گرفته كه كسب و كار قديمي مشابه را تهديد كرده است و تكيه اين كسب و كار روي اشتراك گذاري است اما اين اشتراك گذاري در مورد سواري گرفتن يا سواري دادن riding است نه مالكيت خودرو يا به اشتراك گذاري خودرو. ضمن اين كه موقعيت مكاني بخش هايي از شهر با تراكم جمعيت بالا اين قابليت را ايجاد كرده و براي تمامي نواحي يك شهر صادق نيست.  

  منبع: رويترز