پایگاه اطلاع رسانی سایپا نیوز

تاریخ: 28 دی 1398
طراحي هاي آينده گرا

​لكسوس در ماه

به گزارش سايپانيوز، طراحان لكسوس، 7 مدل مختلف از وسيله نقليه اي را طراحي كرده اند كه مي گويند براي حمل و نقل در ماه مناسب است!

اصلا معلوم نيست روزي برسد كه در آن مردم در ماه زندگي كنند، ولي اگر زندگي كنند حتما به يك وسيله براي جابه جايي و حمل و نقل نياز دارند.

حالا برند لاكچري تويوتا، لكسوس، معلوم نيست براي خودنمايي يا به رخ كشيدن توانمندي يا شايد هم از موضوعي باخبر است كه هنوز مردم دنيا باخبر نيستند، طرح هاي خود را براي وسيله نقيه ماهنورد منتشر كرده است. البته لكسوس به درخواست مجله داكيومنت ژورنال كه نوعي مجله هنر و مد است، پاسخ داده و مشاركت كرده است.

اين وسيله نقليه ماهنورد بيشتر از مدل مفهومي (در حد طراحي كه به توليدانبوه نرسيده) LF-30 الهام گرفته كه نوعي وسيله برقي آينده گرا است. اين وسيله نقليه براي بازي كامپيوتري هالو Halo نيز بسيار مناسب است.

اين طراحي بيشتر به درد مكاني مي خورد كه جاذبه نسبت به زمين كمتر است و وسايل نقليه به راحتي از سطح ماه جدا شده و حركات آن شبيه به پريدن است. بخشي از اين طراحي شباهت زيادي به كازمو، وسيله نقليه شبيه به راكتي دارد كه در سال 1960 طراحي شده بود و در آن زمان تحت عنوان جاذبه صفر Zero Gravity موفق به كسب جايزه بهترين طراحي سال شده بود. از نظر طراحان ژاپني، وسيله نقليه ماهنورد اصلا لازم نيست شبيه به يك خودروي زميني باشد و مي تواند شبيه موتورسيكلت يا ATV هم باشد. شايد مهمترين ويژگي ماهنورد ژاپني لكسوس، طراحي شبيه به دوك آن است.

در آمريكا سريالي تحت عنوان Power Ranger پخش شده بود كه از سريالي ژاپني با نام Super Sentai اقتباس شده بود. حال طراحي لباس اين ماهنورد هم شباهت زيادي به سوپر سنتاي دارد.

البته نبايد اين طراحي ها را خيلي جدي گرفت، اين طراحي ها فقط به نوعي بيان كننده حس حضور انسان در دورترين نقاط منظومه شمسي و  حتي مسافرت هاي بين كهكشاني است. اما به هر حال داشتن رؤيا، قدم اول براي سفرهاي بين سياره اي و بين كهكشاني است.

منبع: Roadshow