پایگاه اطلاع رسانی سایپا نیوز

تاریخ: 01 بهمن 1398
ژاپني ها عجله اي ندارند

​شايد يك يا دو دهه ي ديگر

به گزارش سايپانيوز، شركت خودروسازي سوباروي ژاپن روابط مالي خود را با شركت خودروسازي تويوتا تقويت كرده است و براي كاهش هزينه هاي تحقيق و توسعه و ساخت و ساز، مي خواهد از فناوري هاي هيبريدي تويوتا بهره بگيرد و مي گويد ارائه خودروهاي تمام برقي را به اواسط دهه ي 2030 موكول كرده است.

خوب ژاپني ها مي دانند كه هنوز سوخت هاي فسيلي تمام نشده اند، تمام شركت هاي دنيا هم امكاناتشان بر اساس سوخت هاي فسيلي است و زمان و سرمايه گذاري بسيار هنگفتي لازم است كه اين دوران گذار از سوخت هاي فسيلي به سوخت هاي جايگزين طي شود. براي همين هم هست كه ژاپني ها براي رعايت استانداردهاي مصرف سوخت و آلايندگي راه ميانه را در پيش گرفته و بيشتر تلاش مي كنند فناوري هاي هيبريدي را تقويت كنند تا زيرساخت هاي لازم براي خودروهاي تمام برقي به تدريج شكل بگيرد.

تتسو اونوكي Tetsuo Onuki قائم مقام مدير عامل در فناوري سوبارو مي گويد: «هر چند كه ما از فناوري تويوتا بهره مند شده ايم، اما مي خواهيم هيبريدي داشته باشيم كه خاص سوبارو باشد. اين همكاري فقط براي كاهش آلاينده ها مثل دي اكسيد كربن نيست، در توسعه فناوري هيبريدي قوي تر، مسائلي مثل ايمني، عملكرد و اعمال نيرو به هر چهار چرخ مد نظر است.»

سوبارو قصد دارد تا سال 2030 حداقل 40 درصد محصولاتش هيبريدي يا برقي با باتري باشد. سوبارو اكنون به دو خودروي شاسي بلند آوت بك و فارستر معروف است كه موتورهاي باكسر آن افقي قرار مي گيرند و به سيستم كمك راننده آي سايت EyeSight مجهز است و نيروي قواي محركه به تمامي چرخ ها اعمال مي شود.

سوبارو در برقي سازي خودرو نسبت به خيلي از خودروسازان ديگر پيشگام بوده و در حال حاضر يك خودروي هيبريدي به نام كراس ترك Crosstrek در بازار آمريكا دارد و فارستر e-Boxer در بازار اروپا عرضه شده اما عرضه محصول تمام برقي را به دو دهه ي آينده موكول كرده است.

منبع: رويترز و موتور1