پایگاه اطلاع رسانی سایپا نیوز

تاریخ: 15 شهریور 1399

حضور مدیر عامل تسلا در فولکس/ دگردیسی در خودروسازی

به گزارش سایپانیوز، ایلان ماسک برای سر زدن به کمپانی خود در آلمان به این کشور سفر کرده است و در این سفر با هربرت دییس مدیر عامل فولکس دیدار داشته و خودروی برقی ID.3 این شرکت را هم امتحان کرده است.

بر اساس گزارش های منتشره از رویترز و بلومبرگ، ایلان ماسک از برلین به فرودگاه برانشویگ در نزدیکی مقر اصلی فولکس واگن رفته و مورد استقبال مقام های فولکس قرار گرفته و در دیدار دو ساعته، خودروی برقی ID.3‌ فولکس را سوار شده است. ایلان ماسک قرار ملاقات با وزیر اقتصاد آلمان، پیتر آلتمایر داشته است.

دییس از تحسین و تمجید آشکار ایلان ماسک هیچ ابایی ندارد و در آخرین اظهار نظرش در ماه ژوئیه (مرداد) گفته بود: «ایلان ماسک نتایجی به ثبت رسانده که خیلی ها فکر می کردند امکان ندارد. آنها در کمپانی خودروسازی خود نشان داده اند که خودروهای برقی می توانند سودآفرین باشند. به عنوان یکی از معدود خودروسازان دنیا (از جمله پورشه آی جی) تسلا هم نشان داد که می توان فصل های بدون زیان را با وجود کرونا سپری کرد.»

در حقیقت ایلان ماسک برای کمپانی در حال ساخت به آلمان سفر کرده و قرار است این کمپانی باتری خودروهای برقی برای بازار اروپا تأمین کند.

در یکی از ویدئوهای منتشر شده از حضور ماسک در آلمان، این جمله اهمیت دارد که گفته است: «این اولین باری است که دگردیسی در ساختار اصلی طراحی خودرو اتفاق افتاده است. این دگردیسی بسیار بزرگ است. هم در مهندسی و هم در طراحی هم در تولید. این سه عنصر برای آینده انرژی های تجدید پذیر، ذخیره انرژی و حمل و نقل پایدار و خودروهای برقی اهمیت خاصی دارد.»

منبع: بیزینس اینسایدر