پایگاه اطلاع رسانی سایپا نیوز

تاریخ: 14 مهر 1399

خودروها هر سال بزرگتر می شوند/ به نظر شما دلیل آن چیست؟

به گزارش سایپانیوز، دلایل متعددی وجود دارد که خیابان ها هر سال میزبان خودروهای بزرگتر هستند از جمله نبود قوانین و مقررات محدود کننده ، ارزانی قیمت سوخت، خواست دل مشتری و آپشن های جدید ایمنی و رفاه. شاید معنی آن این باشد که تا آینده غیرقابل پیش بینی وضع بر همین منوال باشد.

خودروهای جدید بیش از گذشته پیچیده تر و مجهزتر شده اند. فناوری هایی که برخی برای ایمنی بالاترند و برخی برای سرگرمی داخل خودرو تعبیه شده اند. خودروسازان هم برای رقابتی ماندن و جلب نظر مشتری روی ایمنی و سرگرمی کار و تحقیق می کنند و خودروهای امروز مملو از آپشن های جورواجور است.

کیسه هوا از یکی برای راننده به 6 تا 8 کیسه برای تمام سرنشینان اضافه شده است. برخی از این امکانات را حکومت در کشورها اجباری می کنند و برخی از آنها را خودروسازان به عنوان آپشن ایمنی به خودروها اضافه می کنند. به منظور کاهش آسیب کیسه هوا به سرنشینان، نیاز به در نظر گرفتن جای بیشتر برای کیسه هوا و مانور کافی هنگام باز شدن آن است.

هر چه بیشتر می گذرد عشق مردم به خودروهای اس یو وی بیشتر می شود هر چند که میزان سفرهای مردم به دشت و دمن و نیاز به فاصله شاسی از سطح زمین نسبت به گذشته کمتر شده است با این حال بخشی از این انتخاب مردم به پرستیژ ربط دارد تا نیاز به رفتن در مسیرهای ناهموار. با این حال خودروهای اس یو وی، مخصوصاً آنهایی که قامت بلندتری دارند فضای بیشتری هم برای سرنشین ایجاد میکنند هم فضای کافی برای نصب آپشن ها و امکانات ایمنی و سرگرمی بیشتر فراهم می آورند.

منبع: Donut Media