پایگاه اطلاع رسانی سایپا نیوز

تاریخ: 29 آذر 1399

عضو كميسيون عمران مجلس شورای اسلامی: دپوی خودروها در پارکینگ‌های سایپا به خاطر کمبود و نبود قطعات بود

به گزارش سایپانیوز به نقل از جهان نیوز، سیدالبرز حسینی نماینده خدابنده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم مدیران سایپا برای همکاری با نیروهای مسلح جهت توسعه بومی‌سازی قطعات خودرو گفت: همکاری سایپا با نیروهای مسلح برای تأمین و توسعه قطعات خودرو در داخل اقدام بسیار خوبی است و  هر نوع همکاری و اقدامی که باعث شود تا وابستگی خودروسازان از حیث تأمین قطعات به خارج کم شود، اقدامی خوب و ارزشمند محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: ما در همین راستا اقدام شرکت سایپا برای توسعه تأمین قطعات خودرو در داخل و همکاری با نیروهای مسلح در این زمینه را اقدامی خوب و مثبت می‌دانیم اما معتقدیم که در این زمینه نباید انحصاری عمل کرد بلکه باید از تجربه و مهارت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان بهره برد.

نماینده خدابنده در مجلس شورای اسلامی افزود: همکاری سایپا با وزارت دفاع و سپاه علاوه بر رشد صنعت و شرکت‌های داخلی به رشد اقتصادی کشور نیز کمک می‌کند.

حسینی با اشاره به موضوع دپوی خودروها در پارکینگ‌ها گفت: اگر دپوی خودرو با افزایش قیمت صورت بگیرد قطعاً اقدامی مذموم است اما اگر به خاطر کمبود قطعات باشد باید در جهت رفع مشکلات اقدام کند.

وی افزود: براساس بررسی‌های صورت گرفته دپوی خودرو در پارکینگ‌های سایپا به خاطر کمبود و نبود قطعات بود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه سایپا و صنعت خودرو مانع فعالیت این شرکت‌ها نشد، بیان داشت: هرچند تحریم‌ها تأثیر دارد اما هر وقت ما به تحریم‌ها به عنوان یک فرصت نگاه کردیم نتایج خوبی به دست آوردیم.