• 13 شهریور 1389
  • 00:00
  • شناسه خبر: 10041

آغاز تحويل تيبا همزمان با سالروز ولادت امام رضا (ع) و كسب 4 مجوز توليد

آغاز تحويل تيبا همزمان با سالروز ولادت امام رضا (ع) و كسب 4 مجوز توليد
قائم مقام مدير عامل گروه سايپا از برنامه‌ريزي انجام شده براي تحويل رسمي تيبا همزمان با سالروز تولد امام رضا (ع) در روز 27 مهرماه خبر داد.

به گزارش سايپا نيوز محمد سعيد فلاحي گفت: محل برگزاري مراسم تحويل تيبا هنوز مشخص نشده و فقط هدفگذاري زماني آن نهايي شده است.
وي با بيان اينكه همه مجوزهاي لازم براي توليد تيبا از جمله مجوز مؤسسه استاندارد، سازمان حفاظت محيط زيست، بهينه‌سازي مصرف سوخت و همچنين مجوز شماره‌گذاري اين خودرو دريافت شده است، افزود: كل تعهدات شركت سايپا به خريداران تيبا طي سال جاري عملي خواهد شد.
وي در مورد تحويل تيبا به عنوان هديه به دو بانوي محجبه كاراته كار ايراني كه در مسابقات جهاني توكيو بدون پوشش اسلامي حاضر به رقابت نشدند، نيز گفت: تعهد سايپا در قبال اين دو نفر قبلاً عملي شده و مبلغ اين هديه به آنها پرداخت شده است.
به گزارش سايپا نيوز، تيبا به عنوان دومين خودروي ملي كشور بعد از سمند، اواخر آذر 87 با حضور رييس جمهور رونمايي شد.
در آن زمان، رقابت ايران خودرو و سايپا براي تصاحب عنوان "توليدكننده دومين خودروي ملي " در نهايت به رونمايي مينياتور و منتفي شدن توليد راناي 10 ميليون توماني انجاميد.
هم اكنون كه پروژه تيبا به آغاز تحويل رسمي خود نزديك مي‌شود، توليد رانا نيز در هيات مديره ايران خودرو به تصويب رسيده است.
پيش ثبت نام مينياتور سال 87 در دو مرحله با دريافت 5 ميليون تومان از خريداران صورت گرفت و قرار شد بقيه مبلغ خودرو در زمان تحويل از متقاضيان دريافت شود البته در آن زمان قيمت اين خودرو هنوز مشخص نشده بود و فقط عنوان مي‌شد كه مينياتور با قيمت زير 10 ميليون تومان عرضه خواهد شد. بعدها قيمت مدل پايه اين خودرو 9 ميليون و 990 هزار تومان مشخص شد.
تحويل تيبا در اواخر مهرماه در حالي صورت مي‌گيرد كه در روز رونمايي اين خودرو، مسئولان سايپا اعلام كردند با پيش فروش تيبا تا پايان سال 87 امكان توليد و تحويل آن به خريداران تا پايان شهريور 88 فراهم مي‌‌شود.
در توليد خودروي كاملا ايراني سايپا از 122 سازنده داخلي استفاده شده و 810 قطعه و مجموعه طراحي و توليد شده است.
راندمان موتور اين خودرو حدود 17 اسب بخار بيشتر از پرايد است، حجم موتورش از پرايد بيشتر است، ظاهر آن از پرايد زيباتر و از مواد اوليه بهتري در ساخت قطعات داخلي اعم از صندلي و داشبورد استفاده شده است. در همين حال تجهيزات ايمني ايت خودرو بيشتر از پرايد بوده و داراي ترمز ABS است.

سایر اخبار