• 26 شهریور 1389
  • 00:00
  • شناسه خبر: 10088

تداوم همكاري هاي گروه خودروسازي سايپا با كياموتورز

تداوم همكاري هاي گروه خودروسازي سايپا با كياموتورز
همكاري هاي دوجانبه گروه خودروسازي سايپا و شركت كياموتورز ادامه مي يابد.

به گزارش ستاد خبري گروه خودروسازي سايپا حسن اميري معاون مالي و اقتصادي سايپا در گفت و گو با خبرنگار سايپانيوز با بيان مطلب فوق گفت: به رغم اخباري كه در خصوص رابطه كياموتورز با سايپا در روزهاي اخير منتشر شده همكاري اين دو خودروساز بر اساس قرارداد هاي فيمابين ادامه مي يابد.
وي گفت: اين اخبار در حالي منتشر مي شود كه كياموتورز فعاليت هاي قراردادي خود با گروه سايپا را به طور روزمره در دستور كار داشته و اين همكاري از تداوم طبيعي برخوردار است.
اميري تصريح كرد: طي يك برنامه از پيش تعيين شده كه به امضاي گروه خودروسازي سايپا و شركت سيتروئن رسيده بود توليد خودروي سواري زانتيا در مهرماه جاري متوقف مي گردد
وي گفت: تعداد توليد بودجه شده اين محصول محقق شده است.
وي اظهار داشت: مذاكرات در خصوص عقد قرارداد توليد خودروي سواري b7 با سيتروئن در حال انجام است كه اميد مي رود به زودي اين قرارداد منعقد گردد.
معاون مالي اقتصادي گروه خودروسازي سايپا افزود: بيش از 80 درصد حجم توليدات گروه سايپا مستقل از خودروسازان خارجي است.
اميري در ادامه در خصوص وضعيت ميزان فروش و سهام شركت ضمن بيان اين مطلب كه طي سال جاري توليد خودروي سواري حدود 14 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته گفت: توليد و فروش شركت طي چند ماه گذشته متناسب با بودجه بوده و با افزايش ظرفيت ناشي از راه اندازي پروژه سايپا كاشان ظرفيت توليد افزايش قابل توجهي خواهد داشت.
وي در خصوص ميزان فروش گروه خودروسازي سايپا اظهار داشت: با توجه به تقاضاي موجود و قابل پيش بيني در كشور در زمينه ي فروش هيچ گونه مشكلي وجود نخواهد داشت و شركت با تقاضاي انباشته مواجه است.
وي در خصوص جايگزيني خودروهاي فرسوده گفت: همكاري بانك هاي ملت و تجارت و ارائه تسهيلات ارزان قيمت جهت اين طرح موجب مي گردد در آينده با افزايش تقاضاي بيشتري روبرو شويم.
اميري افزود: وضعيت سودآوري شركت طي مدت زمان سپري شده سال جاري متناسب با بودجه مي باشد و حاشيه سود محصول پرايد انحراف مشهودي نسبت به بودجه ندارد.
معاون مالي و اقتصادي گروه خودروسازي سايپا تاكيد كرد: با توجه به ارزشمند بودن سهام شركت به نظر مي رسد صف فروش سهام شركت موقتي بوده و در اين مقطع نيازي به بازار گرداني وجود نداشته باشد و فرصت مناسبي براي فعالان جهت خريد سهام به وجود آمده است.
وي در خاتمه گفت: به سهامداران حقيقي توصيه مي نماييم از هرگونه تصميم گيري عجولانه پرهيز كرده و با توجه به ظرفيت هاي موجود و وضعيت سودآوري شركت نسبت به تصميم گيري خريد و فروش مبادرت ورزند.