• 13 مهر 1389
  • 00:00
  • شناسه خبر: 10122

بازديد 4 ساعته اعضاي كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي از مگاموتور

بازديد 4 ساعته اعضاي كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي از مگاموتور
در اين بازديد 4 ساعته نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ضمن بازديد از خطوط توليد و مونتاژ موتور و گيربكس، در جلسه اي با حضور مدير عامل و معاونان و مديران اين شركت در جريان مباحث مربوط به روند توليد قواي محركه خودرو در مگاموتور و مسايل مرتبط با آن قرار گرفتند.

اعضاي كميسيون صنايع مجلس شوراي اسلامي به همراه مدير كل امور مجلس وزارت صنايع و معادن روز سه شنبه 13 مهر ماه از مگاموتور بازديد كردند.
به گزارش سايپانيوز در اين بازديد 4 ساعته  نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ضمن بازديد از خطوط توليد و مونتاژ موتور و گيربكس، در جلسه اي با حضور مدير عامل و معاونان و مديران اين شركت در جريان مباحث مربوط به روند توليد قواي محركه خودرو در مگاموتور و مسايل مرتبط با آن قرار گرفتند.


مهندس محمدرضا روشني مقدم ، مدير عامل مگاموتور در اين نشست با اشاره به وظايف و نقش مگاموتور در تامين قواي محركه گروه خودرو سازي سايپا ، گفت: مديريت زنجيره تامين، توليد قواي محركه، تحقيق و توسعه قواي محركه و اداره شركت هاي زير مجموعه 4 وظيفه كليدي مگاموتور است.
وي با اشاره به اينكه متوسط رشد سالانه توليد در مگاموتور نسبت به سال 1388 حدااقل 10 درصد بوده است گفت: روزانه 2400 ست قواي محركه شامل موتور ، گير بكس و اكسل در مگاموتور توليد مي شود .
وي افزود: قواي محركه پرايد ، نيسان و تيبا در مگاموتور تقريبا بطور صد در صد داخلي سازي شده است همچنين موتور خودروي ريو در اين شركت مونتاژ مي شود و بخشي از قطعات آن نيز ساخت داخل شده است.
مهندس روشني مقدم با اشاره به اينكه موتور تندر 90 نيز بطور كامل و صد در صدي در مگاموتور مونتاژ مي شود گفت: مشتريان مگاموتور شامل سايپا، پارس خودرو ، سايپا كاشان، زامياد  و رنو پارس هستند.
وي با اشاره به اينكه مگاموتور با توجه به برنامه ها و سياستهاي گروه خودرو سازي سايپا توليد 622 هزار قواي محركه پرايد را تا پايان سال 1389 هدف گذاري كرده است گفت: سرانه توليد در مگاموتور بر اساس ست قواي محركه، هر سال در مگاموتور افزايش يافته است، بطوري كه افزايش توليد بدون افزايش نيروي انساني  محقق شده است.
روشني مقدم همچنين تصريح كرد مگاموتور موفق به كاهش مستمر  پي پي ام برگشتي  از خودروسازان شده است ، روند نمره منفي  قواي محركه پرايد نيز هر سال كاهش يافته است بطوري كه از 191 نمره منفي پرايد فقط 9/2 نمره منفي آن مربوط به قواي محركه آن است و بقيه نمره منفي بايد در بخش هاي ديگر كاهش يابد.
مدير عامل مگاموتور در ادامه با اشاره به گريد قطعه سازان طرف قرار داد با مگاموتور گفت: عمده قطعه سازان در گريدهاي  بي و سي قرار دارند و بر اساس برنامه و در راستاي اجراي آيين نامه ارتقاي كيفيت خورو بنا داريم سطح گريد قطعه سازان طرف قرار داد را امسال به آ و بي مثبت افزايش دهيم و همچنين از سال آينده  قطعه سازان داراي گريد سي منفي حذف مي شود.
مهندس روشني مقدم با اشاره به تلاش هاي مگا موتور در جهت كاهش هزينه ها و ثبات قيمت تمام شده براي مشتري گفت: سال گذشته اولين سال در تاريخ تاسيس مگاموتور بود كه موفق شديم قيمت فروش محصولات را پايين تر از سال قبل از آن عرضه كنيم.
وي همچنين  با اشاره به كاهش شاخص سي 100 در قواي محركه در سال 89 نسبت به سال 88 گفت: اين شاخص در مگاموتور هر سال كاهش يافته كه نشان دهنده بهبود كيفيت محصولات است.
روشني مقدم با اشاره به برنامه مگاموتور در جهت توسعه محصول گفت: در اين برنامه ما دو پلتفرم يك و دو را طراحي كرده ايم، پلت فرم يك ، پلت فرم خودروي تيبا است، كه روي آن چند نسل خودرو توليد مي شود، پلت فرم شماره دو خودرو بزرگتري در حد مگان است كه در حال طراحي قواي محركه آن هستيم.
وي با اشاره به طراحي گيربكس هاي جديد گفت: با توجه به اينكه هرچه  تعداد دنده افزايش يابد، مصرف سوخت كاهش مي يابد ، در حال حاضر مگاموتور كار طراحي خودرو هاي 6 دنده را آغاز كرده است و تا سال 1395 ما اولين  گيربكس اتو ماتيك را وارد بازار خواهيم كرد.
مدير عامل مگاموتور در ادامه با اشاره به ابلاغ آيين نامه ارتقاي كيفيت خودرو ، حركت مگاموتور در جهت اجرايي كردن اين آيين نامه و همچنيين سند چشم انداز صنعت خودرو در سال 1404 گفت:  تنوع محصول يكي از دغده هاي مهم  در توليد است .
وي افزود: وزارت صنايع در سال 1389 اهتمام ويژه اي به ارتقاي كيفيت خودرو داشته و تصويب آيين نامه ارتقاي كيفيت خودرو از نشانه هاي آن است. بر اساس اين آيين نامه خودروهاي خارجي كه بيش از يك يا دو سال از عمر آنها مي گذرد اجازه ورود به كشور را ندارند ، همچنين تمام محصولات فعلي  خودرو سازان داخلي تا سال 1395 از چرخه توليد و عرضه در بازار حذف خواهند شد. در واقع عمر محصولات و برندهايي كه در حال حاضر توسط خودرو سازان داخلي توليد مي شود حد اكثر 7 سال خواهد بود و محصولات جديد بايد جايگزين شوند.
روشني مقدم تصريح كرد : ما 6 سال وقت داريم تا براي تمام محصولات موجود جايگزين پيدا كنيم و اين كار سختي است هم به لحاظ بودجه و هم امكانات كه انتظار داريم مجلس با تصويب قوانين متناسب با اين تكاليف به تحقق اين برنامه ها كمك كند.


قطعات چيني در قواي محركه محصولات سايپا وجود ندارد

مهندس روشني مقدم در پاسخ به پرسش حسين گروسي ، نماينده مردم شهرياردر زمينه اخبار منتشر شده درباره كيفيت پايين برخي خودروها و ضرورت افزايش كيفي اين خودروها بر اساس آييين نامه ارتقاي كيفيت خودرو گفت: در حوزه كيفيت در وزارت صنايع سه آيين نامه تصويب شد  و ما نيز در مگاموتور ملزم به اجراي آن هستيم.
وي در پاسخ به پرسش مهندس سيد مهدي صادق ، نماينده مردم آستانه اشرفيه در مجلس  درباره ذهنيت مصرف كنند گان خودرو مبني بر استفاده از قطعات چيني در خودروها ي داخلي گفت: قواي محركه از پيچيده ترين قطعات خودرو است و با اطمينان مي گويم كه ما در قواي محركه هيچ قطعه چيني استفاده نكرديم اگرچه در چين قطعات در كلاس ها و گريدهاي مختلف توليد مي شود بطوري كه در چين خطوط مجزاي توليد قطعه براي شركت هاي خودرو سازي هاي معتبر دنيا وجود دارد.
وي افزود: متاسفانه در بازارافراد يا بنگاههايي  خارج ازشبكه خورو سازان در شبكه خدمات بعد از فروش وارد شده اند، ما به شدت جلوي ورود قطعه سازان چيني را مي گيريم، و دراين زمينه سايپا بهتر از خودروسازان داخلي ديگر عمل كرده است.
روشني مقدم تصريح كرد: سايپا با بهبود شبكه خدمات پس از فروش و تلاش در جهت عرضه به موقع قطعات يدكي، و نيز شناسايي و پايش مداوم بازار از عرضه قطعات بي كيفيت چيني جلو گيري مي كند.


يك مجموعه مدرن
در ادامه اين نشست مهندس رضا رحماني ، نايب رئيس كميسيون صنايع مجلس شوراي اسلامي با تشكر از زحمات مديريت و كاركنان مگاموتور، اين مجموعه را يك مجموعه مدرن و داراي فناوري و دانش خودروسازي در سطح بالا ارزيابي كرد و گفت: نگاه مجلس به صنعت يك نگاه استراتژيك است. امروز ما در شرايط تحريم اقتصادي به سر مي بريم و در چنين وضعيتي، از دست اندركاران و كارگران  حوزه صنعت خودرو سازي كه در خط مقدم اين تهاجم قرار داشته و سنگربانان اين عرصه هستند، سپاسگزاريم.
نماينده مردم تبريز در مجلس شوراي اسلامي افزود: سال 1389 را در شرايطي آغاز كرديم كه در ابتداي اين سال و در نهم فروردين ماه، رهبر معظم انقلاب از يك مجموعه خودرو سازي بازديد داشتند، تلاقي حضور ايشان با نامگذاري اين سال به عنوان سال همت و تلاش مضاعف و نيز سخنان صريح و مشخص ايشان در زمينه صنعت خودرو سازي پيامي روشن براي همه ما داشت وآن اينكه بايد در  صنعت خودرو سازي  تحول ساز باشيم و از ظرفيت هاي خلاقانه جوانان و متخصصين اين حوزه به خوبي استفاده كنيم.
وي  گفت: رهبر معظم انقلاب در اين بازديد و همچنين در جلسات و ديدارهاي نمايندگان مجلس با ايشان رهنمودهاي ارزنده اي در زمينه صنعت خودرو سازي داشتند، ايشان ضمن نهي واردات بي رويه  و ضرورت حمايت و توجه به توليد داخل، بر ارتقاي كيفيت خودرو، به روز رساني استانداردها و تكنولوژي توليد داخل، توجه به مسايل زيست محيطي ، تنوع محصول و در نظر گرفتن سلايق مشتري تاكيد داشتند. اين رهنمودها در واقع تكاليف و مسئوليتهاي خودرو سازان داخلي را سنگين تر كرده است.
وي با اشاره به اينكه در چند سال گذشته خودرو سازي در ايران از پيشرفت قابل توجهي برخوردار بوده است و ارتقاي سطح كيفي خودروها و همچنين افزايش توليد در اين حوزه قابل تقدير است، گفت: متاسفانه مهمترين مشكل موجود در اين حوزه جلب رضايت و اعتماد مشتريان است. اهالي صنعت و مسئولان و دست اندركارن به خوبي مي دانند كه بخش عمده اي از پيشرفت  و رونق صنايع كشور مرهون خودروسازان است و انصافا گامهاي خوبي برداشته شده اما مردم هنوز نگرش مثبتي نسبت به خودرو ي داخلي نسبت به خودرو هاي خارجي ندارند، شايد بخشي از اين مشكلات بخاطر خدمات بعد از فروش باشد ، بايد خودرو سازان در برخورد با مشتريان و ساماندهي شبكه نمايندگي هاي خود كار بيشتري كنند، آنچه مسلم است اين است كه بايد كاري كنيم تا اعتماد مشتريان به خودروي داخلي بيش از يك خودروي خارجي باشد.

سایر اخبار