پيشرفت كيفي كاميون البرز

كاميون كشنده البرز در شرايطي اولين سالگرد افتتاح خط توليد را در شركت سايپاديزل پشت سر مي گذارد كه طي اين مدت، به لحاظ كيفي و كمي پيشرفت چشمگيري داشته است.

به گزارش سايپانيوز، كاميون البرز شركت سايپاديزل  كه 18 مهرماه 1388 با حضور حجت الاسلام ابوترابي نايب رئيس مجلس، مهندس محرابيان وزير صنايع و معادن و جمعي از مقامات دولتي و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي رونمايي شد، با نمره كيفي « 217-» در جمع كاميون هاي توليد داخل قرار گرفت، اما امروز اين كاميون پس از گذشت يكسال از آغاز توليد، در آخرين آديت انجام شده توسط شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران، با كسب نمره منفي «3/52»، بهبود امتيازي معادل 165 را تجربه كرد كه در صنعت خودروسازي كشور بي سابقه بوده و اين در حاليست كه نمره كيفي محصول وارداتي آن(CBU)، «270-» بوده است.
بر اساس اين گزارش، استقبال كم نظير كاميون داران ايراني از محصول البرز سايپاديزل باعث شد اين شركت همگام با افزايش روزافزون كيفيت،  تيراژ توليد آن را نيز افزايش دهد، بنحويكه  طي يكسال اخير، همزمان با توسعه عمق ساخت داخل و ايجاد بهبودهاي فني و مهندسي،  4 هزار كاميون البرز در سايپاديزل توليد و به فروش رسيده است.
اين گزارش مي افزايد: با توجه به تجربه چندين ساله سايپا ديزل در زمينه ارزيابي كيفي محصولات برندهاي مطرح خودروسازي جهان نظير: ولوو سوئد و رنو فرانسه، سعي اين شركت بر اين است تا با مونتاژ اين نوع كاميون ها در داخل كشور و ارزيابي كيفي مستمر آنها، كيفيت كاميون هاي كشنده چيني  را به استانداردهاي اروپايي نزديك كند.
لازم بذكر است، كاميون هاي البرز براي اولين بار با استاندارد آلايندگي يورو 3 روانه بازار ايران  شده، ضمن اينكه اين نوع كاميون ها داراي گواهينامه E-MARK بوده و از لحاظ كيفي با رقباي خود در سطح بسيار بالاتري قرار دارند. 
گفتني است، تاكنون هيچ يك از كاميون هاي سنگين و نيمه سنگين چيني وارد شده به كشور موفق به كسب گواهينامه   E-MARK (كه تنها به خودروهاي توليد شده بر اساس استانداردهاي اروپايي ارائه مي گردد) نشده اند.