• 21 مهر 1389
  • 00:00
  • شناسه خبر: 10144

نظر كارشناسان در خصوص تالار گفت و گو و انديشه گروه خودروسازي سايپا

نظر كارشناسان در خصوص تالار گفت و گو و انديشه گروه خودروسازي سايپا
تعدادي از كارشناسان و صاحب نظران، اساتيد دانشگاه، مديران صنعت خودرو و همچنين نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار سايپانيوز به بيان ديدگاه هاي خود در خصوص جلسات تالار گفت و گو و انديشه مديريت ارتباطات گروه خودروسازي سايپا و دستاوردهاي آن پرداختند.

به گزارش سايپانيوز حميدرضا فولادگر رييس كميسيون اصل 44 قانون اساسي و عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي در خصوص برگزاري اين جلسات گفت: برگزاري اين جلسات با هدف تبادل آراء و نظرات كارشناسي ابتكاري بسيار نوين است.  
وي ويژگي مهم تالار گفت و گو و انديشه را داشتن محيطي تخصصي و آرام براي بررسي موضوعات مختلف دانست و گفت: اگر برگزاري جلسات به گونه اي باشد كه دست اندكاران توليد، صاحب نظران و كارشناسان دانشگاهي، تحليل گران اقتصادي، سياست گذاران و تصميم گيران و  تصميم سازان در آن حضور داشته باشند مي توان ضمن دست يافتن به تركيبي جامع، به نتايج حاصله از آن اميدوار بود. 
فولادگر در خصوص نحوه انتشار مطالب عنوان شده در تالار گفتگو و انديشه اظهار داشت: اين موضوعات بايد پس از پايش از طريق خبر رساني و انتشار در رسانه ها منعكس گردد.
بر اساس اين گزارش جهانبخش اميني عضو كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي نيز با مفيد دانستن برگزاري اين جلسات گفت: كار كارشناسي و تبادل نظر بين گروه هاي مختلف قانونگذار، دانشگاهي و دولتي بسيار موثر خواهد بود.
نماينده مردم كرمانشاه گفت : شركت در اين جلسات و شنيدن بحث هاي كارشناسانه موجب مي شود ضمن شناخت بيشتر مشكلات به راهكارهاي حل آن نيز دست يابيم.
وي تاكيد كرد: اين جلسات با موضوعات مربوط به صنايع و صنعت خودرو بايد مستمر و ادامه دار باشد.
در ادامه مهندس محمدرضا نجفي منش دبير انجمن قطعه سازان با اشاره به اين مطلب كه برگزاري تالار گفت و گو و انديشه به سود صنايع به ويژه صنعت خودرو است تصريح كرد: كليه كارشناسان شركت كننده در مباحث تالار گفت و انديشه صاحب نظران آشنا به صنعت خودرو با ديدگاه هاي مختلف هستند و ارائه راهكار از سوي آنان و اتفاق نظر در دستيابي به يك نتيجه واحد اثراتي ميان مدت و بلند مدت بر روي اين صنعت مهم كشور خواهد داشت.
وي پيشنهاد كرد با هدف ايجاد ذهنيت بهتر و مددرساني به افكار عمومي و آشناتر كردن جامعه با مسايل و مشكلات صنعت خودرو، نتايج جلسات تالار از طريق صدا و سيما منعكس شود.
در ادامه اين گفت و گو مهندس محسن رزمخواه عضو هيات مديره انجمن قطعات و سازندگان مجموعه هاي خودرو گفت: تالار گفت و گو و انديشه سايپا محمل خوبي براي تضارب آرا و كسب نتايج مطلوب از مباحث صنعت خودرو است.
وي اين جلسات را فرصتي براي طرح نقطه نظرات مختلف جهت دستيابي به نتايجي در جهت سند صنعت خودرو دانست و گفت: انتشار مباحث چالشي و ديدگاه هاي صاحب نظران در رسانه ها موجب شناخت هر چه بيشتر مردم از موانع و مشكلات دست و پاگير صنعت خودرو مي شود.     
بر اساس اين گزارش عليرضا مظهري مدير كل اداره كار و امور اجتماعي استان تهران در خصوص جلسات تالار گفت و گو و انديشه گفت: برگزاري جلساتي از اين دست با حضور افرادي با گرايش هاي تخصصي مختلف موجب كم شدن فاصله ديدگاه ها و رسيدن به يك نتيجه واحد مي شود.
وي گفت: اگر اجتماعاتي از مديران و صاحب نظران و تصميم سازان، حوزه مربوط به توليد را هدف مباحث كارشناسي خود قرار دهند مي توان به آثار و نتايج آن بر اين حوزه بسيار مهم و تاثير گذار بر جامعه اميدوار بود.
در ادامه اين گزارش علي اكبر جوانروح عضو هيات مديره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه هاي خودرو در خصوص تالار گفت و گو و انديشه سايپا گفت: اين جلسات پديدآورنده يك جمع صميمي از صاحب نظران و كارشناسان آشنا به مباحث صنعت خودرو است كه مي تواند با ارائه راهكارهاي كارشناسي و فني باعث بهبود شرايط توليد خودرو در كشور شود.
وي گفت: تداوم اين جلسات باعث مي شود كارشناسان به يك نتيجه يكسان و همگن در خصوص مسايل مربوط به صنعت خودرو دست يابند.   

بر اساس اين گزارش محمدرضا قنبري عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي تاكيد كرد: تالار گفت و گو و انديشه مديريت ارتباطات گروه خودروسازي سايپا روشي نوين به منظور ارائه نظرات كارشناسان و صاحب نظران صنعت خودرو است.
وي گفت: در تالار گفت و گو موضوعات حياتي مرتبط با صنعت خودرو جمع آوري و در اختيار مديران ارشد صنعت خودرو كشور و افكار عمومي جامعه قرار مي گيرد.
وي اظهار داشت: در اين مباحث كارشناسي، موضوعاتي از قبيل ميزان تعرفه هاي واردات خودرو، نقش خودروسازان در زمينه تربيت نيروي انساني، افزايش درصد توليد، تلاش جهت جلب نظر مشتريان، افزايش كيفيت و كاهش قيمت، و تلاش جهت افزايش بهره وري مورد نقد و بررسي قرار مي گيرند.
وي افزود: چگونگي دستيابي به راهكارهايي با هدف جلب نظر مجلس شوراي اسلامي در حوزه نرخ تعرفه هاي واردات خودرو و قرار دادن خودروسازان در مسير كاهش هزينه ها و عدم آسيب پذيري آنان در مقابل كاهش    تعرفه هاي واردات از مباحث مطرح شده در تالار گفت و گو و انديشه است.
قنبري در خاتمه گفت: تالار گفت و گو و انديشه مديريت ارتباطات سايپا ابتكاري ماهرانه در جهت اهداف خودروسازان، قطعه سازان، صاحب نظران و كارشناسان و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي است كه نظرات اقشار مختلف را به صورت يك جا بيان مي كند.

بر اين اساس احمد نعمت بخش دبير انجمن خودروسازان نيز گفت: دستاورد تالار گفت و گو و انديشه ارتباطات سايپا به دليل حضور سلايق و طيف هاي مختلف از قبيل اساتيد دانشگاه, اعضاي انجمن هاي قطعه سازان و خودروسازان, كارشناسان و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ارائه راهكارهاي كارشناسانه به منظور رفع موانع صنعت خودرو است.
وي گفت: هزينه هايي كه در خصوص تالار گفت و گو و انديشه صورت مي پذيرد در مقابل دستاوردهاي آن بسيار ناچيز است و دستاوردها و نتايج آن منجر به ارائه راهكارهاي كارشناسي مي شود.
وي گفت: شركت سايپا با صرف هزينه, مشكلات و مسائل كل صنعت خودرو را به گوش جامعه خصوصاً دست اندركاران و قانون گذاران و نمايندگان مجلس مي رساند تا تصميمات اتخاذ شده با آگاهي و شناخت كامل باشد.
وي تصريح كرد: خودروسازان داخلي به منظور فراهم شدن فضاي رقابت با رقباي خارجي نيازمند حمايت مستقيم هستند و در چنين شرايطي اقداماتي نظير برگزاري تالار گفت و گو و انديشه و انتشار مستمر اخبار و مسايل درون آن به بهبود وضعيت صنعت خودرو كمك شاياني مي كند.
وي در خاتمه گفت: برگزاري جلسات تالار گفت و گو و انديشه و اطلاع رساني در خصوص مسايل مطرح شده در آن به منظور ارائه راهكارهاي حمايت از صنعت خودرو و وضع قوانين بايد به صورت آگاهانه ادامه يابد.
 

 


           

 

 

سایر اخبار