• 24 مهر 1389
  • 00:00
  • شناسه خبر: 10151

تمامي محصولات خانواده پرايد با پلت فرم X100 عرضه مي شوند

تمامي محصولات خانواده پرايد با پلت فرم X100 عرضه مي شوند
سايپانيوز: كنفرانس خبري تشريح دستاوردهاي گروه خودروسازي سايپا در حوزه استاندارد و همچنين پروژه x100 با حضور مهندس مرتضي شفيعي معاون مهندسي سايپا، مهندس حسن شاهرخي مدير ارتباطات گروه خودروسازي سايپا و بيش از 50 نفر از خبرنگاران رسانه ها برگزار شد.

به گزارش سايپانيوز در اين كنفرانس كه در كنار نمايشگاهي از قطعات خودروهاي خانواده پرايد و پلت فرم x100 برگزار شد، وي در ابتدا گفت: قصد بنده از حضور در اين نشست خبري ارائه تصويري عميق و آگاهانه به رسانه هاست و تلاش مي كنم تا فارغ از مباحث تبليغاتي با ارائه گزارش فني و تخصصي رسانه ها را به سمتي بكشانم كه خودشان قضاوت كنند.
وي گفت: هنگام قضاوت در خصوص صنعت خودرو بايد به قواعد بازي در اين صنعت از قبيل گمرك، بانك، وضعيت اشتغال و كارخانجات توجه كنيم .
شفيعي اظهار داشت: هدف از اين نشست اين نيست كه نقص وجود ندارد چرا كه خود من در خصوص نواقص حرف هاي زيادي دارم اما مي خواهم نواقص را منطقي بگويم و از رسانه ها مي خواهم انصاف را رعايت كنند.
وي گفت: محصولات توليدي خانواده پرايد شامل چهار محصول صبا، 141، 132 و نسيم بوده است كه اين محصولات را ارتقاي استانداردي داديم.
شفيعي گفت: ما روزي 2500 دستگاه محصول خانواده پرايد توليد مي كنيم و اين بدان معني است كه هر 30 ثانيه يك محصول توليد شده از خط بيرون مي آيد.
وي تصريح كرد: رسانه ها از ما مي پرسند چرا توليد پرايد را متوقف نمي كنيد؟ وقتي با اين سرعت و تعداد كه عدد بسيار بزرگي در دنيا است خودرو توليد مي كنيم بايد با مطالعه و برنامه ريزي گسترده و توجه به همه جوانب اين كار صورت گيرد.
مهندس شفيعي ضمن ارائه گزارشي در خصوص ارتقاي كيفيت محصولات توليدي گروه خودروسازي سايپا به تشريح مراحل آغازين طراحي و اجراي پلت فرم x100 پرداخت.
وي گفت: ارتقاي استانداردهاي محصول جاري ما يعني پرايد يكي از پيچيده ترين پروژه ها بود كه x100 نام گرفت.
وي اعلام كرد: تا پايان امسال تمام محصولات پرايد با پلت فرم ارتقا يافته x100 عرضه خواهند شد.
شفيعي افزود: پروژه x100 بدون ايربگ و ترمز اي.بي.اس موجب افزايش هزينه حدود 550 تا600 هزار تومان در هر دستگاه خودرو شده است، و اين هزينه از خريدار گرفته نخواهد شد. در واقع حاشيه سود شركت در پروژهx100 حدود 20 درصد كاهش يافته و افزايش هزينه‌ محصولات پرايد با اين پلت فرم مربوط به امكانات اضافي خواهد بود.
به گفته وي وزن پرايد در پروژهx100 حدود 50 تا 60 كيلوگرم افزايش يافته است كه متناسب با آن قدرت موتور اين خودرو نيز افزايش مي‌يابد.
وي با بيان اين‌كه محصول ديگري نيز روي پلت فرم x100تعريف شده است، خاطرنشان كرد: اين پلت فرم در آينده دوباره ارتقا يافته و با شكل ديگري در چند سال آينده عرضه خواهد شد.
وي ادامه داد:‌ در پروژه x100 مراحل طراحي،‌ شبيه سازي، نمونه سازي، تست، اصلاح طراحي در چندين مرحله، ساخت قالب نمونه‌هاي نهايي، راه اندازي خط توليد و ظرفيت‌سازي صورت گرفته است.
شفيعي توضيح داد: ما سه سال پيش در مذاكره با وزارت صنايع و مؤسسه استاندارد عنوان كرديم كه پلت فرم x100 را در دستور بررسي داريم ولي در آئين‌نامه ارتقاء كيفيت خودروها و طبق دستور وزير صنايع قرار شد تا اول مهرماه تائيد نمونه همه خودروها انجام شود.
او با بيان اين كه بيش از 114 قطعه و مجموعه در پروژه x100 تغيير كرده و دوباره طراحي شد، تصريح كرد:‌ براي پروژه x100  پنج تيپ تعريف شده و ظرفيت‌سازي توليد روزانه 2500 دستگاه صورت گرفته است.
به گفته وي در بخش تريم داخلي، داشبورت و فرم صندلي ها تغيير مي يابد همچنين سطح چراغ جلو بايد با خودرو تنظيم شود.
شفيعي افزود:‌ خودرو x111 از ابتداي امسال و خودروx132   از ابتداي مرداد به جاي سايپا132 توليد شده وx141 به جاي سايپا141 و x131 از دي ماه توليد خواهند شد.
معاون مهندسي سايپا با بيان اين كه پلت فرم ارتقا يافته x100 به خوبي تست تصادف را پاس كرده است، خاطر نشان كرد:‌ اين در حالي است كه برخي خودروهاي ديگر با قيمت بالاتر تست كراش را پاس نمي‌كنند.
وي در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاري فارس درباره پلت فرم هاي جديد سايپا گفت: پلت فرم X300، X200 و X400 توسط شركت ساپيا در دست بررسي است كه هم‌اكنون روي پلت فرم X200 خودروي تيبا توليد مي‌شود و طي سالهاي آينده ارتقا خواهد يافت.
به گفته وي پلت فرم x100 توليد خودروهاي در كلاس A و B، پلت فرم x200 توليد خودرو در كلاس D و C و پلت فرم x300 كلاس‌هاي C و D را پوشش مي‌دهد.
وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا مؤسسه استاندارد از توليد پرايد صبا با شرايط فعلي از ابتداي سال آينده جلوگيري خواهد كرد يا خير؟ گفت: نمي‌دانم آنها چه اقدامي خواهند كرد و شرايط تحريم يا مسائل ديگر چه تأثيري را بر توليد خواهد داشت، ولي ما تا پايان سال جاري، سايپا 131 را جايگزين صبا خواهيم كرد.
وي ادامه داد: طبق آئين‌نامه ارتقاي كيفيت خودروها، محصولاتي كه در داخل توليد مي‌شوند نبايد عمر بيش از 10 تا 15 سال داشته باشند و ما نيز بر اين اساس، پلت فرم و توليد پرايد را تا سال 95 ارتقاء خواهيم داد.
وي در مورد پرايد سايپا 141 نيز كه رئيس موسسه استاندارد پيشتر اعلام كرده بود توليد اين محصول بدليل عدم رعايت استانداردها از اول مهرماه متوقف شده است، گفت: ما توليد اين محصول را از مرداد ماه متوقف كرديم و به جاي آن پرايد صبا توليد مي‌كنيم.
به گفته شفيعي حدود 20 تا 50 هزار دستگاه پرايد 131 با پلت فرم x100  امسال توليد خواهد شد.
وي در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مركزي خبر مبني بر اينكه آيا افزايش وزن اين خودرو بر روي مصرف و سوخت آن نيز مؤثر است گفت: موتور پرايد از جمله موتوهاي كم مصرف است و با نصب موتور جديد علاوه بر افزايش قدرت موتور مصرف سوخت آن نيز كمتر مي شود.

وي با اشاره به اينكه پروژه x100 در ابتدا با سوخت يورو 3 تعريف شده افزود: با توجه به اينكه از سال آينده بايد سوخت داخل با يورو 4 ارائه شود اما باز هم مشخص نيست در زمان ارائه پلت فرم جديد x100 كيفيت سوخت خودروها در داخل چگونه باشد چرا كه موتور خودروها در صورت عدم مصرف سوخت مناسب آسيب مي بيند.
شفيعي در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاري ايلنا در خصوص دليل عدم توليد يك محصول جديد به جاي توليد پرايد نيز گفت: جايگزيني يك محصول نيازمند گذشت زمان است و نمي‌توان يكباره توليد آنرا متوقف كرد.
وي اظهار داشت: بايد پلن پرايد را جايگزين مي‌كرديم و نمي‌توانستيم به يكباره تصميم بگيريم كه خودرويي را جايگزين كنيم، آخر سال بايد سود سهام را بين سهامدارن تقسيم كنيم و سهامدارن راضي نمي‌شوند   به جاي سود، ما به سراغ سرمايه‌گذاري براي توليد خودروي جديد برويم.
شفيعي ادامه داد: رسانه‌ها بايد عارضه‌يابي كنند كه اين اتفاق چند بار در خودروسازي‌ها اتفاق افتاده، ما مي‌گوييم يكديگر را نقد كنيم ولي مردم بايد بدانند چه كارهايي براي ارتقا خودرو انجام شده است.
وي تصريح كرد: اگر بخواهيم توليد پرايد را متوقف و به روي خودروي ديگري تمركز كنيم بيش از 130 كارخانه و شركت وابسته به توليد پرايد ورشكست و خط توليد آنها متوقف مي‌شود. در حالي كه گردش مالي قطعه‌سازان در ايران سالانه 700 تا 800 ميليارد تومان است.
وي گفت: خودروساز زماني قادر است يك برند جديد را توليد كند كه به مقياس اقتصادي يك ميليون دستگاه در سال دست يابد،  در حالي كه تاكنون ما به اين رقم نرسيده ايم، از سويي طراحي پلت فرم جديد نيازمند سرمايه گذاري بسيار بالايي است به طوري كه در دنيا به دليل سرمايه گذاري زياد در اين بخش اقدام به طراحي پلت فرم مشترك مي نمايند.

وي با اشاره به اينكه با ارائه پرايد با پلت فرم x100، مدلهاي قبلي اين خودرو جمع آوري نخواهد شد، گفت: معمولاً براي جمع آوري محصول زماني اقدام مي شود كه اشكال فني وجود داشته باشد كه معمولا اين امر نيز طي فراخواني انجام مي شود.

وي با اشاره به اينكه بيش از 80 درصد سرمايه گذاري شركتهاي خودروساز در دنيا از سوي بانكها تأمين مي شود افزود : در حالي كه در ايران اين حمايت ها دولتي و بانكي از صنعت خودروسازان و سرمايه گذاري در اين بخش بسيار ضعيف است.

به گفته وي در حال حاضر حدود 30 درصد از فروش پرايد در تهران و مابقي در ديگر شهرستان‌ها و استان‌هاست و اين نشان‌دهنده جايگاه ويژه محصول در بين اكثريت مصرف‌كنندگان است.
وي در ادامه در خصوص زمان عرضه تيبا گفت: خودروي تيبا آبان ماه به بازار عرضه خواهد شد.

وي با ابراز نارضايتي از رونمايي زود هنگام اين خودرو بيش از آماده سازي خطوط توليد گفت : در صورتي كه زمان رونمايي اين خودرو، خطوط توليد نيز آماده بود قطعاً در حال حاضر بايد 300 هزار دستگاه از آن توليد مي گرديد درحالي كه تا كنون بيش از 70 تا 80 هزار دستگاه توليد نمي شود. لازم به ذكر است خط توليد تيبا با ظرفيت سالانه 150 هزار دستگاه در حال توليد بوده كه به زودي به ظرفيت كامل خواهد رسيد.

وي همچنين در خصوص خودروي جايگزين زانتيا گفت : دو محصول براي جايگزيني زانتيا در نظر گرفته شده كه تا سال آينده به بازار عرضه خواهند شد.
وي گفت: علاوه بر دو محصولي كه جايگزيني زانتيا مي شوند دو محصول تحت ليسانس نيز در حدود قيمت 30 تا 40 ميليون نيز در سال آينده وارد بازار مي شوند.

 

سایر اخبار