• 02 آبان 1389
  • 00:00
  • شناسه خبر: 10167

مگاموتور كانون توجه متخصصان و كارشناسان مجرب قواي محركه مي شود

مگاموتور كانون توجه متخصصان و كارشناسان مجرب قواي محركه مي شود
سايپانيوز: عضو هيأت مديره و قائم مقام مديرعامل مگاموتور گفت: بنا داريم با تمركز بر مزيت ها و تقويت فعاليت هاي كنوني تحقيق و توسعه در مگاموتور، هسته اصلي طراحي و تحقيق و توسعه قواي محركه خودرو در كشور را در مگاموتور با پوشش خلأ تخصص هاي اين بخش تكميل كنيم

عضو هيأت مديره و قائم مقام مديرعامل مگاموتور با اشاره به برنامه هاي اين شركت در زمينه تنوع و گسترش محصول و تحقق اهداف پيش بيني شده در برنامه هاي پرواز 95 گروه خودرو سازي سايپا و سند چشم انداز خودرو گفت: پايه اصلي تحقق اين برنامه ها توسعه فعاليت هاي پويا و تخصصي در زمينه تحقيق و توسعه قواي محركه است و بنا داريم با تمركز بر مزيت ها و تقويت فعاليت هاي كنوني تحقيق و توسعه در مگاموتور، هسته اصلي طراحي و تحقيق و توسعه قواي محركه خودرو در كشور را در مگاموتور با پوشش خلأ تخصص هاي اين بخش تكميل نماييم.

به گزارش سايپانيوز ، مهندس مجيد فهيمه اميري افزود: با ايجاد فضاي پر از صفا و صميميت و مهرورزي خالص و رعايت كرامت انساني محيطي پر از نشاط و تلاش به همراه  تقويت زمينه هاي پژوهشي و ارتباط بهتر با دانشگاه، مطمئن هستيم كه مگاموتور كعبه آمال كارشناسان و متخصصان قواي محركه شده و اولين انتخاب كارشناسان، متخصصان زبده و مجرب قواي محركه خواهد شد.
وي با اشاره به اينكه هسته اصلي تحقيق و توسعه در مگاموتور شكل گرفته افزود: تشكيل اين هسته گامي در راستاي ايجاد آن فضا است، ما در زمينه تحقيق و توسعه و طراحي قواي محركه خودرو ديد جهاني داريم و با چند شركت طراحي و مهندسي كه با خودروسازان مطرح دنيا كار مي كنند، در زمينه طراحي همكاري مي كنيم و از همكاري دو جانبه با شركت هاي مطرح و معتبر اين حوزه استقبال مي كنيم.
مهندس فهيمه اميري با اشاره به ضرورت ارتقاي كيفي محصولات مگاموتور و جهش در بخش كيفيت گفت: در حال حاضر شاخص هاي كيفي  نظير C100  و PPM و نمره منفي از مهمترين شاخص هايي است كه در قواي محركه و در خودرو لحاظ مي شود. ما در سال 1389 سهم C100 خود را به 50 درصد سال 1388 هدف گذاري كرديم. همچنين PPM برگشتي قواي محركه ما در سال 88، 7500 بود كه در هدف گذاري امسال، آن را به 2500 تقليل داديم. در صورت تحقق، اين يك حركت بزرگ است.
وي افزود: ما و همه تامين كنندگان مگاموتور بايد در يك اقدام يكپارچه بتوانيم به كمك يكديگر و با دقت و حسايت بيشتر، اين اهداف را محقق كنيم.
قائم مقام مدير عامل مگاموتور در زمينه پروژه هاي كوتاه مدت و ميان مدت در اين شركت گفت: پروژه هاي كوتاه مدت ما پروژه هايي است كه رعايت الزامات قانوني است. به تيراژ رساندن ABS، پوشش استانداردهاي مصرف سوخت و پروژه X100  كه ما در مگاموتور تعريف كرديم و توانستيم تاثيرات جانبي را كه در اين پروژه به خودرو تحميل شده، با افزايش قدرت و كيفيت موتور جبران كنيم، به طوريكه در مصرف كننده رضايت بيشتري ايجاد گردد
پروژه هاي ميان مدت ما كه براي 2 سال آينده است، پوشش استانداردهاي يورو4 است كه براي محصولات موجود و جاري ما است. موتور بهبود يافته يا موتور X100، موتور تيبا، موتور پايه گازسوز كه اين پتانسيل در مگاموتور ايجاد شده و براي يورو4 نيز پروژه آن آغاز شده و آمادگي كامل براي پوشش اين استاندارد در  سال 91 را دارا مي باشيم.
پروژه هاي ديگري براي خانواده موتور داريم كه با اجراي پروژه هاي مذكور محصولات آتي گروه مجهز به قواي محركه جديد خواهند شد و همچنين  استفاده از توربوشارژرها در محصولات و گيربكس اتوماتيك از پروژه هايي است كه در برنامه هاي 3 يا 5 سال آينده خود قرار داديم كه اميدواريم بتوانيم به موقع با هدف گذاري مناسب مشخصاتي را كه مدنظر خود مگاموتور و گروه هست را پوشش دهيم.

سایر اخبار