رتبه اول شركت رنا در ارائه خدمات پس از فروش خودروهاي تجاري و سنگين

بر اساس آخرين ارزيابي شركت بازرسي و كيفيت استاندارد ايران، شركت خدمات فني رنا بعنوان سازمان خدمات پس از فروش محصولات شركت سايپاديزل براي هفتمين سال پياپي و دهمين بار توانست با كسب بالاترين امتياز در بين توليد كنندگان خودروهاي تجاري و سنگين داخلي رتبه اول را از آن خود كند.

به گزارش سايپانيوز رامين سارنگ مدير عامل اين شركت گفت: همزمان با اعمال كنترل هاي لازم از سوي مراجع نظارتي خصوصاً وزارت صنايع و معادن و تدوين و ابلاغ آيين نامه هاي جديد خدمات پس از فروش در اوايل سال جاري توسط وزير محترم صنايع و معادن، شركت خدمات فني رنا با تنظيم برنامه ها و نظارت هرچه بيشتر بر عملكرد شبكه خدمات پس از فروش، تلاش نمود ضمن رعايت استانداردهاي ابلاغي از سوي دولت، دسترسي آسان دارندگان محصولات سايپا ديزل به قطعات و خدمات مطلوب در اقصي نقاط كشور را فراهم كند.
وي گفت: در اين راستا نسبت به توزيع قطعات يدكي اصلي در بسته بندي رنا با هولوگرام اقدام شده تا موجبات اطمينان مصرف كنندگان محصولات سايپاديزل را از وجود قطعه باكيفيت و مطمئن و ايمن فراهم كند.
وي اظهار داشت: اين شركت با توسعه شبكه نمايندگان به ميزان 70 نماينده و شبكه فروشگاه هاي مجاز به 60 فروشگاه، امكان بهره گيري از اين خدمات را براي مشتريان محترم خود تسهيل نموده است.
سارنگ افزود: در آيين نامه جديد خدمات پس از فروش ابلاغي وزارت صنايع براي كليه شاخص هاي مهم در خدمات پس از فروش، استانداردهاي سختگيرانه اي تدوين شده تا موجبات رضايت و ايمني مشتريان محترم را فراهم آورد.
وي گفت: شركت رنا به اكثر استانداردهاي ابلاغي دسترسي پيدا نموده و در همين راستا در شش ماهه اول سال جاري با در نظر گرفتن توزيع جغرافيايي خودروهاي سنگين و پوشش مناطق پرتردد نسبت به افتتاح هشت نمايندگي اقدام نموده كه به همين تعداد نيز در شش ماهه دوم سال افتتاح مي شود.
مدير عامل شركت خدمات فني رنا تاكيد كرد: اين شركت با محقق كردن بيش از 90 درصد از اهداف خود در زمينه تامين قطعات خودروهاي سنگين از شركت هاي مادر توانست شكايات مشتريان را در شش ماهه نخست سال 89 نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ميزان قابل توجهي كاهش دهد.