• 22 دی 1389
  • 00:00
  • شناسه خبر: 10405

كاهش 7 دقيقه‌اي زمان امدادرساني به خودروها با نصب سيستم ردياب

مديرعامل شركت امداد خودرو سايپا از اجراي مرحله اول نصب سيستم ردياب خودروهاي امدادي با هدف كاهش زمان امداد‌رساني به مشتريان در 18 استان كشور خبر داد.

به گزارش سايپانيوز به نقل از فارس احمد كرفي مدير عامل شركت امدادخودرو سايپا اظهار داشت: اين سيستم در حال نصب بر روي تمام خودروهاي امدادي سايپا است تا از طريق سيستم مانيتور مركز عمليات امداد خودروي سايپا كنترل شوند.
وي با بيان اينكه هم اكنون سيستم ردياب در تهران و برخي شهرهاي بزرگ در حال اجرا است، افزود: اين سيستم روي تمام خودروهاي امدادي سايپا در كل كشور نصب مي‌شود و همه خودروهاي امدادي در هر جاي ايران از طريق سيستم مانيتورينگ در تهران كنترل خواهند شد.
وي تصريح كرد: نصب اين سيستم بر روي خودروهاي امداد، زمان انتظار مشتري را براي دريافت خدمات كاهش مي‌يابد و بلافاصله پس از تماس، نزديكترين خودروي امداد به مشتري، شناسايي و امداد لازم از طريق آن خودرو ارائه خواهد شد.
كرفي ادامه داد: در حال حاضر در تهران زمان انتظار مشتري براي دريافت خدمات 37 دقيقه است كه با نصب سيستم جديد اين زمان حدود 7 دقيقه كاهش خواهد يافت.
وي تصريح كرد: زمان انتظار مشتري در شهرستانها نيز حدود 42 دقيقه است كه اين مدت زمان با راه‌اندازي سيستم مانيتور عمليات امدادي، بسته به ميزان ترافيك حدود 7 تا 8 دقيقه كاهش مي‌يابد.
وي با اشاره به نصب سيستم جهت ياب بر روي پرايد در سال گذشته، گفت: آن سيستم فقط جهت‌ياب بود ولي سيستم جديد، خودروهاي امدادي را كنترل مي‌كند و علاوه بر جهت‌يابي خودروي امدادي از نظر سرعت، زمان حركت و مصرف سوخت نيز كنترهاي لازم را انجام مي‌دهد.
مديرعامل امداد خودرو افزود: سيستم جهت‌يابي پرايد يك محصول آپشن بود كه هم اكنون ديگر برروي خودروها نصب نمي‌شود و به جاي آن، سيستم كنترل خودروهاي امدادي نصب و اجرايي شده است.
وي با بيان اينكه اجراي طرح رديابي خودروهاي امدادي در مرحله اول در شهرهايي كه پذيراي مسافران نوروزي بيشتري هستند، اجرا مي‌شود گفت: مرحله ابتدايي طرح در 18 استان كشور اجرايي خواهد شد.