• 16 شهریور 1390
  • 00:00
  • شناسه خبر: 10732

ادعاي مطرح شده در مورد سايپا يك برخورد و بحث سياسي است

پژويان گفت: مطابق مصوبات شورا رنا سهام خود را در ايران خودرو كاهش داده و تا كنون هيچ معامله در بورس برخلاف مصوبات شوراي رقابت صورت نگرفته است.

به گزارش سايپانيوز به نقل  از سرويس اقتصادي افكار نيوز چندي پيش يك سايت خبري به نقل از نادر قاضي پور خبري منتشر كرد  مبني بر اينكه اعضاي شوراي رقابت ادعاي رئيس خود را در خصوص نقل انتقالات صورت گرفته در سايپا را قبول ندارند و نظرات وي را رد ميكنند.
قاضي پور نماينده اروميه در اين مصاحبه گفته بود: نقل و انتقالات سهام  شركت سايپا بر اساس نظر شخصي آقاي پژويان قانوني است، و نظر شورا نيست.

اما در اين خصوص ،جمشيد پژويان رئيس شوراي رقابت درگفتگو با خبرنگار افكار نيوز با بيان اينكه ادعاي اين سايت خبري در خصوص وگذاري سايپا كاملا اشتباه و بر اساس سياست هاي غلط خود است گفت: براي متوجه شدن تخلفات سايپا  مبني بر گردش ??? درجه شورا مي توان اقدامات بسياري انجام داد.

وي ادامه داد: هر كدام از افراد جامعه مي توانند با مراجعه به سايت شوراي رقابت و مشاهده مصوبات اين شورا و نيز مراجعه به سايت بورس مبني بر اين كه آيا اقدامي بر خلاف مصوبات اين شورا صورت گرفته است و شورا در اين زمينه چشم پوشي كرده است به صحت اقدامات و امور اين شورا پي ببرند.

رئيس شوراي رقابت در ادامه تصريح كرد: مطابق مصوبات شورا "رنا "  تا كنون سهام خود را در ايران خودرو كاهش داده است و بر اساس برخي از هشدارها از سوي اين شورا سبب شده تعدادي از معاملات متوقف يا انجام نشود و تا كنون هيچ معامله در بورس برخلاف مصوبات شوراي رقابت صورت نگرفته است.

پژويان با اشاره به اينكه  بر اساس اطلاعات دريافت شده و رصد معاملات صورت گرفته در بورس هيچ تخلفي تا كنون نسبت به مصوبات شورا صورت نگرفته است افزود: ادعاهاي مطرح شده يك برخود و بحث سياسي است.
وي با بيان اينكه آقاي قاضي پور نماينده مجلس در زمينه واگذاري سايپا هيچ نظري نداده است گفت: آقاي قاضي پوريكي از اعضاي اصلي شوراي رقابت است كه تنها موارد و بحثهايي در خصوص صنعت خودرو ارائه كرده و در جلسه اي كه هفته آينده در اين باره تشكيل خواهد شد شركت كرده واز نظرات وي بهره مند خواهيم شد.