• 28 شهریور 1390
  • 00:00
  • شناسه خبر: 10756

جهش در برنامه هاي طراحي و مهندسي مگاموتور

جهش در برنامه هاي طراحي و مهندسي مگاموتور
سايپانيوز: معاون تحقيق و توسعه مگاموتور با اشاره به اينكه نامگذاري سال 1390 از سوي مديرعامل گروه خودروسازي سايپا بعنوان سال تحقيق و توسعه باعث جهش در سرعت انجام پروژه هاي اين حوزه در مگاموتور شده است، برنامه هاي اين شركت را در حوزه طراحي و مهندسي قواي محركه خودرو، در فازهاي كوتاه مدت، ميان مدت و بلند، تشريح كرد.

به گزارش سايپانيوز دكتر شهرام آزادي با اشاره به اينكه در تصويب پروژه ها در گروه سايپا هرچند نقشه راه وجود داشت ولي مشكلاتي در سالهاي گذشته در زمينه سرمايه گذاري ها وجود داشت، گفت: خوشبختانه با دستور مديرعامل ارشد گروه خودروسازي سايپا در تسريع اين امر و نامگذاري امسال به سال تحقيق و توسعه بسياري از مشكلات حل شد و گروه سايپا در توسعه محصول پيشگام است.
وي افزود: علاوه بر افزايش سرعت پروژه ها، برنامه ها بيش از گذشته روند سرعت اجرايي شدن بخود گرفته است. در گسترش پتانسيل هاي تحقيق و توسعه جذب نيروي انساني متخصص و همكاري با دانشگاه ها و مراكز علمي كارهاي خوبي انجام شده است. مسير ارتقاي ‌تجهيزات آزمايشگاه ها شده است و بسياري از مشكلات ما براي خريد سخت افزار حل شده است. انشاءالله استمرار اين برنامه ها، تحولات خوبي را در زمينه توسعه محصولات قواي محركه در سطح گروه سايپا به همراه خواهد داشت.
دكتر شهرام آزادي، تدوين استراتژي بلند مدت در حوزه طراحي و مهندسي محصول را از اقدامات مهم در اين حوزه دانست و گفت: اين اقدام از دو سال پيش در شركت مگاموتور آغاز و تغييرات مديريتي در شركت مگاموتور با جدا و مستقل كردن بخش تحقيق و توسعه از بخش مهندسي و ايجاد معاونتي مستقل به نام معاونت تحقيق و توسعه آغاز شد.
وي با اشاره به اينكه نقشه جامعي در حوزه توسعه امكانات شامل نرم افزار و سخت افزار، نيروي انساني و توسعه محصولات آماده شده است گفت: اين برنامه كلان در چارچوب برنامه هاي توسعه گروه سايپا شامل برنامه سمت 90 و پرواز 95 استخراج و مورد تصويب گروه سايپا قرار گرفته است.
معاون تحقيق و توسعه مگاموتور افزود: در اين چارچوب سه فاز كوتاه مدت،‌ ميان مدت و بلند مدت تدوين شده است كه حداقل ده سال آينده را  پوشش مي دهد. فاز اول بر اساس استاندارد يورو4 است كه از ابتداي سال 91 اجرايي خواهد شد، در اين فاز سه محصول جديد خواهيم داشت. موتور M13 يورو4 يكي از اين محصولات است كه در سرسيلندر، سيستم هوا رساني، اگزوز و غيره برروي موتور 3/1 ليتر تغييرات اساسي ايجاد شده است، اين پروژه در حال انجام است و به زودي سخت افزار آن نمونه سازي شده و نمونه ها مورد آزمايش قرار مي گيرد. ما براي اولين بار  اجراي سيستم ارتباطي CAN خواهيم داشت كه از تكنولوژي هاي روز خودرو است.
معاون تحقيق و توسعه مگاموتور در ادامه تصريح كرد: در پلتفرم X200 ( خودروي تيبا )، موتور در حال توسعه است و به استاندارد يورو4 ارتقا پيدا مي كند هرچند موتور جديد است و به تازگي توسعه پيدا كرده است بيشترين تغييرات در مورد خودروي تيبا مربوط به سيستم EMS و كاليبراسيون اين سيستم است. سخت افزار موتور تغييرات كمي خواهد داشت زيرا به تازگي موتور توسعه پيدا كرده است. تا پايان سال اين ارتقا صورت مي گيرد و در سال آينده خودرويي داريم كه به سطح استاندارد يورو4 مي رسد.
وي افزود: سومين پروژه اي كه دنبال مي كنيم، ارتقاي موتور دوگانه سوزZ24  به استاندارد يورو4 است. روي سيستم EMS،‌ سوخت رساني و گازسوز آن كار شده است و با تغييراتي در برنامه كاليبراسيون موتور اين محصول به استاندارد يورو4 ارتقاء پيدا خواهد كرد.
معاون تحقيق و توسعه مگاموتور افزود: به موازات برنامه هاي كوتاه مدت، پروژه هاي تحقيقاتي را نيز اجرا مي كنيم مانند پروژه هاي هيبريد و خودروهاي الكتريكي كه نمونه هاي آن سال گذشته و امسال ساخته شد و مورد بهره برداري قرار گرفت كه البته در اين مورد هم برنامه هاي بلند مدتي مانند فول هيبريد و مايلد هيبرد را داريم كه نمونه هايي از اين خودروها در سال آينده ساخته مي شود.
دكتر آزادي گفت: در فاز ميان مدتي كه در نقشه راه خود براي توسعه محصول تعريف كرده ايم، سه موتور ديگر كه كارهاي اجرايي آن شروع و برنامه هاي آن استخراج شده است.
وي تصريح كرد:  قطعا ظرف دو سال آينده، سه محصول جديد خواهيم داشت كه به لحاظ سطح تكنولوژي كاملا با محصولات جاري متمايز است. در موتورهاي 3/1 ليتر روي پلتفرم X100 و موتورهاي 5/1 ليتر روي پلتفرم X200 و موتور 4/2 ليتر روي پلتفرم پيكاب(وانت) تغييرات اساسي بوجود خواهد آمد.
معاون تحقيق و توسعه مگاموتور در بخش ديگري از اين مصاحبه تصريح كرد: از لحاظ تكنولوژي سيستم هاي جديد و به روزي روي آنها نصب خواهد شد و قطعات اصــلي آنها كاملا" تغيير پيدا مي كنند به گونــه اي كه مي توانند شرايط مناسبي را از لحاظ مصرف سوخت و سطح آلودگي متناسب با نيازهاي كشور و استانداردها، مقررات و قوانين كشور تعيين كرده ايجاد كنند. نقشه راه طراحي شده، دقيقا" منطبق با مقررات و قوانين وضع شده در كشور است و تمام برنامه ها از لحاظ مصرف سوخت و آلودگي با اين مبنا استخراج شده است.
برنامه كوتاه مــدت يك ساله و ميان مـــدت دو الي سه سال است و مي تواند تا سال 94 و 95 پلتفرم هاي گروه سايپا را منطبق بر مقرراتي كه وجود دارد ارتقا دهد.
دكتر آزادي در ادامه گفت: در برنامه بلند مدت، سطح تكنولوژي از لحاظ شرايط و ويژگي هايي كه محصولات قواي محركه گروه سايپا دارد به سطح استاندارد روز اروپا و دنيا مي رسد.
با تلاش هاي مستمر شركت مگاموتور، توانسته توانايي انطباق با استانداردها را در خــود افزايش دهـد و منطبق با برنامه اي كه در مجلس و دولت تصويب شده و به عنوان استراتژي صنعت خودرو ابلاغ شده است حركت كند.
برنامه كوتاه مدت طراحي به اتمام رسيده است و اكنون در حال نمونه سازي و تست هستيم و تا پايان سال اين پروژه ها به اتمام مي رسد.
برنامه ميان مدت از امسال شروع مي شود كه طراحي سه موتور جديد با كمك شركت هاي خارجي انجام مي شود و مطالعات امكان پذيري آن انجام شده و برنامه هاي اجرايي آن شروع شده است.
معاون تحقيق و توسعه با اشاره به اينكه تطبيق قواي محركه اين شركت با استانداردهاي يورو 4 نقش قابل توجهي در كاهش آلايندگي هوا دارد گفت: با حمايت هاي گروه سايپا براي توليد اين محصولات، قطعا در مورد سطح آلايندگي شاهد تحولاتي خواهيم بود و به شدت آلايندگي كاهش پيدا مي كند. برنامه اجرايي كردن استاندارد EOBD را در پيش داريم، اين استاندارد شرايطي را فراهم مي كند كه سيستم هايي به عنوان ناظر بر درست عمل كردن سيستم هاي كنترل آلودگي خودرو بتوانند هشدارهاي لازم را در صورت بد عمل كردن سيستم بدهند. اين سيستم براي اولين بار در محصولات سايپا اجرايي خواهد شد. وي افزود: اين سيستم ها به كنترل آلايندگي كمك مي كند و  اگر سطح آلايندگي بيشتر از حد استاندارد باشد به راننده هشدار داده مي شود. اين سيستم سال آينده روي خودروهاي گروه سايپا نصب خواهد شد.

سایر اخبار