• 12 مهر 1390
  • 00:00
  • شناسه خبر: 10780

عزم جدي نمايندگان مجلس در حمايت از صنعت خودرو

عزم جدي نمايندگان مجلس در حمايت از صنعت خودرو
سايپانيوز: عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي از رويكرد جديد مجلس در حمايت از صنعت به خصوص صنعت خودرو خبر داد و گفت: با توجه به تاكيد رهبر معظم انقلاب در حمايت از بخش صنعت، دولت و مجلس نيز در اين راستا مصمم به حمايت از توليد داخل به ويژه صنعت خودرو هستند.

به گزارش سايپانيوز احد خيري نماينده مردم بستان آباد در مجلس شوراي اسلامي در سلسله مباحث كارشناسي تالار گفت و گو و انديشه اظهار داشت: صنعت خودروسازي در سراسر دنيا از اهميت بالايي برخوردار است و نمايندگان مجلس با درك صحيح اين موضوع و داشتن نگاه دلسوزانه و حمايتي قصد دارند اين صنعت بزرگ كشور را به جايگاه جهاني برسانند.
وي افزود: صنعت خودرو كشور از لحاظ كميت و ميزان توليد يكي از قطب هاي جهان و منطقه است كه اين امر در سايه حمايت هاي مقام معظم رهبري، و دولت و مجلس شوراي اسلامي حاصل شده است.
خيري تصريح كرد: صنعت خودروي كشورمان بايد با برنامه ريزي و تلاش در حوزه هاي ارتقا كيفيت و قيمت تمام شده رضايت مشتريان را فراهم كرده تا از اين طريق هم در بازار داخل و هم در بازارهاي صادراتي و بين المللي جايگاه مناسبي در سطح جهان بدست آورد.
وي با اشاره به اينكه دستاوردهاي صنعت خودرو در حوزه هاي مختلف قابل تامل مي باشد گفت: بايد با اطلاع رساني به موقع و صحيح در خصوص دستاوردهاي صنعت خودرو ديدگاه عمومي جامعه را به تلاش هاي جوانان خلاق و مبتكر و كارگران شاغل در اين صنعت جلب كرد.
عضو كميسيون اقتصادي مجلس در ادامه به اهميت صادرات در صنعت خودرو اشاره كرد و گفت: هر خودروي ملي يك غرور ملي و نشان دهنده پيشرفت صنعتي يك جامعه محسوب مي شود و به همين دليل بايد از تمام ظرفيت ها براي توانمندسازي خودروسازان و تحقق اين امر استفاده كرد.
نماينده مردم بستان آباد افزود: در طول سال هاي اخير صنعت خودرو در بخش كميت پيشرفت هاي چشمگيري داشته و در بخش كيفيت نيز خوشبختانه تمام خودروهاي ساخت داخل داراي استانداردهاي 55 گانه هستند.
خيري با بيان اين مطلب كه خصوصي سازي خودروسازان منجر به افزايش كيفيت و رقابتي شدن بازار خواهد شد تاكيد كرد: دستاوردهاي گروه خودروسازي سايپا پس از خصوصي شدن به طور محسوسي افزايش يافته و مديريت اصولي اين شركت موجبات اقدامات مثبتي را فراهم كرده و سود بالايي به سهامداران خود اختصاص داده است.
عضو كميسيون اقتصادي مجلس در خاتمه با انتقاد از برنامه ريزي صورت گرفته براي واردات كاميون هاي سه سال ساخت خارجي به كشور خاطرنشان كرد: اين تصميم كه به علت نبود ضوابط كافي و ارتباط كم ميان خودروسازان و مجموعه قانون گذاري صورت گرفته كه ضربه سنگيني به توليد داخل محسوب مي شود و تبعات منفي زيادي همراه خواهد داشت.  

سایر اخبار