• 19 مهر 1390
  • 00:00
  • شناسه خبر: 10789

ايجاد كسب و كار در بازارهاي بين المللي با استفاده از ابتكارات متخصصين داخلي

ايجاد كسب و كار در بازارهاي بين المللي با استفاده از ابتكارات متخصصين داخلي
سايپانيوز: مدير عامل گروه خودروسازي سايپا از برنامه ريزي براي ايجاد كسب و كارهاي جديد با استفاده از خلاقيت و ابتكارات علمي نخبگان كشور خبر داد و گفت: براي سودآوري بيشتر و نفوذ در بازارهاي بين المللي بايد روابط ميان حوزه هاي صنعتي و دانشگاهي كشور گسترش يابد.
به گزارش سايپانيوز مهندس نعمت الله پوستين دوز در جريان برگزاري اولين دوره مسابقات طراحي استايل خودرو اظهار داشت: گروه خودروسازي سايپا با برگزاري اين جشنواره اولين مشاركت در مفهوم و طراحي را شروع كرده و تمامي متخصصان اين امر در كشور را به همكاري طلبيده تا بتواند محصولي درشان هموطنان و بر اساس فرهنگ اسلامي ايراني كه سرآمد فرهنگ هاي جهاني است طراحي كند.
وي با بيان اين مطلب كه طراحي مهندسي و تحقيق و توسعه باور گروه خودروسازي سايپا است افزود: عبور از بحث مونتاژ و كپي كاري و ايجاد انگيزه بين متخصصان داخلي براي خلق ايده ها و به ظرفيت و عينيت رساندن توان طراحي مهم ترين هدف گروه سايپا است.
وي خاطرنشان كرد: با طراحي و توليد خودرو تيبا توسط متخصصين و مهندسين داخلي و توليد انبوه اين محصول، حركت جديدي در صنعت خودرو شكل گرفت كه بايد با برنامه ريزي و هدف گذاري زمينه هاي رشد و توسعه آن را فراهم كرد. 
مهندس پوستين دوز تصريح كرد: با توجه به افزايش روزافزون سخت گيري ها در حوزه قوانين و مقررات، تحقيق و توسعه و  طراحي با استفاده از توان طراحي داخلي تنها راه حركت در مسير پيشرفت است.
وي افزود: تلاش مي كنيم با استفاده از ظرفيت هاي موجود در فضاي علمي كشور و ايجاد ارتباط مستحكم تر ميان حوزه هاي صنعتي و دانشگاه ها، ضمن فراهم كردن فضاي خلاقيت و ابتكار ميان نخبگان و مبتكرين كشور زمينه ساز تجهيز صنعت كشور به علم و دانش شويم.
مدير عامل گروه خودروسازي سايپا در خاتمه ابراز اميدواري كرد، ايده هاي خلاقي كه در حوزه صنعت خودرو مطرح مي شود با سرعت بيشتري به مراحل توليد و اجرا رسيده و در جهت كسب بازار و سودآوري بيشتر باشد.