• 24 مهر 1390
  • 00:00
  • شناسه خبر: 10795

برنامه هاي گروه سايپا با گسترش فرهنگ بسيجي محقق مي شود

برنامه هاي گروه سايپا با گسترش فرهنگ بسيجي محقق مي شود
سايپانيوز: مهندس نعمت ا... پوستين دوز در مراسم معارفه و توديع فرمانده پايگاه بسيج گروه خودرو سازي سايپا، با اشاره به اينكه شيوه هاي رويارويي دشمنان انقلاب نسبت به دهه هاي گذشته تغيير كرده است به ضرورت هماهنگي و آمادگي بسيج براي مقابله با جنگ نرم و نيز نهادينه كردن و گسترش فرهنگ بسيجي در راستاي برنامه ها و اهداف گروه خودرو سازي سايپا تاكيد كرد.

به گزارش سايپانيوز مديرعامل گروه خودرو سازي سايپا در اين مراسم ضمن معارفه آقاي فرازاني فرمانده سابق بسيج سازه گستر، به عنوان فرمانده جديد پايگاه بسيج گروه خودرو سازي سايپا از زحمات و تلاش هاي آقاي سادات كيايي كه پيش از اين مسئوليت فرماندهي بسيج گروه سايپا را برعهده داشت تقدير كرد.
مهندس پوستين دوز در سخنان خود با اشاره به تغيير و تحولات منطقه خاورميانه و سقوط زنجيره اي ديكتاتورهاي كشورهاي عربي گفت: اگر امروز نگاهي به خاورميانه داشته باشيم و شرايط امروز را با شرايط گذشته مقايسه و تحليل كنيم، مي بينيم در گذشته انور سادات ها با سلاح هاي گرم ترور مي شدند و به اين شيوه مردم كشورشان از مسير ديكتاتوري و استبداد دور مي شدند ولي امروزه جنگ به حوزه هاي نرم آمده است و باعث سرنگوني نظام هاي استبدادي در منطقه شده است. اين اتفاقات بيانگر اين است كه در دنياي امروز شيوه مبارزه و شيوه حضور و تقابل فرق كرده است و فضا تبديل به فضايي ارزشي و نرم شده است.
وي افزود: اگر مروري بر گذشته كنيم، مقام معظم رهبري چند سال قبل، در يك تحليل بسيار هوشمندانه از عنوان شبيخون فرهنگي استفاده كردند كه دشمنان نظام جمهوري اسلامي با هدف قرار دادن ارزش ها و باورهاي جامعه به جنگ نظام جمهوري اسلامي ايران آمده اند. دشمنان در حوزه هاي نظامي، اقتصادي و سياسي نتوانستند موفق شوند و شكست سختي خوردند ولي اين بار با ترفند جنگ نرم قصد نفوذ دارند، غافل از اينكه كشور ما از تاريخي بسيار غني و ديني بسيار پويا و از فرهنگي بسيار ماندگار برخوردار است و مردم ما با داشتن ريشه هاي فرهنگي و ديني و پايبندي به نظام جمهوري اسلامي، بهره مندي از جايگاه مقدس ولايت فقيه و رهبري و پايبندي به ذره ذره مرزهاي جغرافيايي كشور، با هوشياري و درايت تمام توطئه و حملات دشمن را خنثي خواهند كرد.
مديرعامل گروه سايپا تاكيد كرد: مخالفين و دشمنان با اين نوع نگاه و آرايشي كه در چند سال گذشته  در برابر نظام داشتند باز هم موفق نبودند و با شكست مواجه شدند.
البته ما هميشه بايد هوشيار باشم زيرا كه دشمن هميشه در كمين است و به دنبال روش هاي متفاوت و مزورانه است تا بتواند ارزش هاي ما را مورد حمله قرار دهد. اگر با اين نگاه مروري بر بسيج داشته باشيم مي بينيم كه بسيج با توجه به ماموريت هايي كه در اوايل انقلاب و طول هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن داشت، امروز بايد با تغيير روند و شيوه جنگ و تهاجم و آرايش جديد دشمن، بسيج نيز با انجام تغييراتي به مبارزه با دشمن بپردازد و اين امر نياز به اعمال تغييراتي در ابزار، آرايش، ساختار و غيره دارد.
وي تصريح كرد: با اين نگاه، مسئولين نظام با تفكيك بسيج اصناف، بسيج ادارات و بسيج كارخانجات، آرايش جديدي به ماموريت هاي بسيج دادند به اين دليل كه بسيج علاوه بر حضور در محلات و محله سكونت ما، در محل كارمان هم حضور فعال داشته باشند.
وي افزود: ما در گروه خودروسازي سايپا به استقبال ماموريت ها و برنامه هايي مي رويم كه مسئولين نظام براي بسيج برنامه ريزي كرده اند و خود را آماده مي كنيم و حداكثر توان خود را هزينه مي كنيم تا بسيجي توانمند در گروه سايپا داشته باشيم.
انشاءا... بتوانيم با توجه به اين آرايش جديد در كشور و انجام ماموريتي كه به ما محول شده و با ايجاد زيرساخت ها و تخصيص بودجه ها و توجه مديريتي و ايجاد فضا و بستر لازم، از حضور و جايگاه بسيج در راستاي اهداف گروه سايپا، مانند اشتغال زايي، توليد ملي، طراحي خودرو و صادرات به كشور هاي ديگر گام هاي موثري برداريم.
وي افزود: بايد همه شركت هاي زيرمجموعه گروه خودروسازي سايپا براساس برنامه اي منسجم تحت عنوان پرواز 95 كه براي گروه سايپا به معني پرداختن به طراحي و مهندسي و خلاقيت و نوآوري در عرصه صنعت تعريف شده است با روحيه بسيجي سعي و تلاش كنند و اميدواريم در اين فرصت كه بواسطه اين آرايش جديد داده شده است با توجه به نگاه و رويكرد جديد بسيج  ، بتوانيم جوابگوي خون همه شهدا خصوصاً شهداي سايپا باشيم.