ركورد بهترين نمره كيفي تاريخ خودروسازي تجاري كشور شكسته شد

ركورد بهترين نمره كيفي تاريخ خودروسازي تجاري كشور شكسته شد
سايپانيوز: بر اساس آخرين ارزيابي انجام شده توسط شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران، كاميون ولوو FH سايپاديزل با كسب نمره كيفي (5/22-) در سال 90، توانست ضمن صدرنشيني در گروه كاميون و كاميونت هاي توليدي در كشور، ركورد جديدي در عرصه كيفيت خودروهاي تجاري به ثبت برساند.
نادر سلطاني مدير كيفيت شركت سايپاديزل در گفتگويي ضمن اعلام خبر فوق افزود: كاميون كشنده ولوو FH، محصولي با قدرت موتور 480 اسب بخار و استاندارد آلايندگي يورو 3 بوده كه طي يكسال اخير همواره به عنوان يكي از كاميون هاي باكيفيت كشور معرفي گرديده، اين در حالي است كه با توجه به ارتقاء روز افزون كيفيت اين محصول توسط كارشناسان شركت سايپاديزل، كاميون ولوو FH  توانست نمره كيفي  (5/22-) را بدست آورد.
وي همچنين با اشاره به اينكه وضعيت كيفي خودروهاي تجاري در كشور به سه رده «خيلي خوب»، «خوب» و «قابل قبول» تقسيم مي گردد، تاكيد كرد: بر اساس معيارهاي تعيين شده، تمامي محصولات توليدي شركت سايپاديزل در رده هاي خيلي خوب و خوب قرار گرفته اند، ضمن اينكه در رده خيلي خوب، عناوين اول و دوم و در رده خوب نيز عناوين اول تا سوم متعلق به كاميون هاي توليدي سايپاديزل است.
مدير كيفيت سايپاديزل با يادآوري اين موضوع كه اين شركت از لحاظ كيفي در جمع شركاي برتر كمپاني ولوو سوئد قرار دارد، خاطرنشان كرد: در شرايطي كه نمره طلايي ولوو در جهان (17-) است، توانسته ايم در بيش از 60 درصد آديت ها و مميزي هاي كيفي انجام شده با معيار هاي جهاني ولوو  به نمره مذكور دست يابيم.
سلطاني در ادامه از بهبود بي نظير نمره كيفي كاميون كشنده T375 در عرصه خودروهاي تجاري خبر داد و گفت: در آخرين بررسي و مميزي كيفي انجام شده توسط شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران، نمره منفي 5/42 براي محصول كشنده البرز T375(كه كمتر از دو سال از تاريخ توليد آن بصورت CKD مي گذرد) به ثبت رسيد كه نسبت به سال گذشته، بهبود امتيازي معادل 10 را نشان مي دهد كه اين امر در صنعت خودروسازي تجاري كشور بي سابقه است.
وي همچنين به همكاري طولاني مدت شركت سايپاديزل با برندهاي مطرح خودروسازي تجاري دنيا اشاره كرد و گفت: اين همكاري باعث شده تا تفكر كيفي در كليه اجزاء سازمان نهادينه شده و بصورت يك فعاليت پيوسته و دائمي مد نظر قرار گيرد.
گفتني است، شركت سايپاديزل در راستاي آيين نامه ارتقاء كيفيت محصول، حركت به سوي كيفيت برتر و جلب روز افزون رضايتمندي مشتريان را به عنوان يك برنامه راهبردي در سال هاي 1390 و 1391 مدنظر قرار داده است.