سايپاديزل: با ثبات وضعيت ارزي، گشايش اعتبار خواهيم كرد

سايپاديزل: با ثبات وضعيت ارزي، گشايش اعتبار خواهيم كرد
سايپانيوز: در پي درج خبر قطع همكاري ولوو تراكس با كشورمان در برخي از سايت هاي خبري، مدير ارتباطات شركت سايپاديزل به عنوان نماينده انحصاري توليد كاميون هاي ولوو در خاورميانه، اين موضوع را تكذيب كرد.

حسين حيدري در گفتگو با سايپانيوز خاطرنشان كرد: عدم توليد محصولات ولوو در ايران طي دو ماهه اخير تنها به مشكلات و معضلات اعتبارات اسنادي مربوط بوده و هيچگونه قطع همكاري ميان دو طرف صورت نپذيرفته است.
وي همچنين گفت: روابط سايپاديزل و ولوو همچنان حسنه است، بطوريكه در سفر اخير مديرعامل شركت سايپاديزل به سوئد و بازديد از شركت ولوو، طرف خارجي در بالاترين سطح مديريتي پذيراي وي و هيات همراه بوده و مذاكراتي نيز در راستاي افزايش همكاري هاي دوجانبه صورت گرفته، بطوريكه در جلسات برگزار شده، مقرر گرديد با توجه به مشكلات ارزي موجود، طرفين راهكارهاي افزايش ظرفيت توليد ولوو در ايران را مورد بررسي قرار دهند .
مدير ارتباطات شركت سايپاديزل در ادامه افزود: در جلسات اخير مديران ارشد شركت هاي سايپاديزل و ولووتراكس، "بني لمبرگ مدير بازار ايران و خاورميانه شركت ولووتركس" با اشاره به سابقه طولاني مدت همكاري با سايپاديزل به صراحت اعلام كرد كه اين شركت، برنامه اي براي خروج از ايران به عنوان يكي از بازارهاي اصلي خود، ندارد، بلكه به دنبال افزايش همكاري هاي دوجانبه مي باشد.
حيدري در ادامه افزود: هم اكنون مهندسين شركت ولوو نيز در محل شركت سايپاديزل حضوري فعال داشته و به رتق و فتق امور مي پردازند.
مديريت ارتباطات شركت سايپا ديزل در ادامه با يادآوري قرارگيري شركت هاي خودروساز داخلي در گروه 4 اولويت اختصاص ارز مبادلاتي دولت، تاكيد كرد: چنانچه شركت سايپاديزل بخواهد با اين نوع ارز اقدام به واردات CKD از ولوو سوئد نمايد، قيمت جديد كاميون هاي ولوو افزايشي غير منطقي خواهد يافت. لذا با عنايت به حرارت سنجي بازار و رعايت سياست مشتري مداري تا زمان برقراري وضعيتي با ثبات به لحاظ ارزي، واردات قطعات CKD ولوو به زمان مناسب تري موكول مي گردد.

سایر اخبار