محصول كشنده سنگين زامياد رونمايي شد

محصول كشنده سنگين زامياد رونمايي شد
سايپانيوز: مراسم رونمايي از محصول سنگين و فوق سنگين شركت زامياد، روز سه شنبه 16 آبان ماه سال جاري با حضور جمعي از معاونين، مديران ارشد وزارت صنعت و معدن و نجارت، سازمان گسترش و نوسازي صنايع،نمايندگان مجلس شوراي اسلامي همچنين مهندس مدني، مدير عامل گروه خودرو سازي سايپا و ديگر مديران صنعت خودرو، و در محل اين شركت برگزار شد.

به گزارش سايپانيوز به نقل از روابط عمومي شركت زامياد، مهندس رضا سرايي مدير عامل اين شركت اظهار داشت: با توجه به رهنمود هاي مقام معظم رهبري در خصوص "حمايت از توليد ملي و كاروسرمايه ايراني"  شركت زامياد به عنوان يكي خودروسازان تجاري كه بيش از پنج دهه در اين زمينه مشغول به فعاليت است هم راستا با حفظ و ارتقاء توان شبكه حمل و نقل كشور و بكارگيري از تكنولو‍ژي روز دنيا، اقدام به توليد محصول كشنده سنگين مدل AT440S43 و   AS440S48 كرد. وي ادامه داد: با توجه به استقبال بسيار گسترده از سري اول كشنده‌هايي كه بصورت محدود وارد شبكه حمل‌ونقل كشور شد، شركت زامياد بر آن شد تا نسبت به توليد انبوه اين خودرو اقدام كند از اين رو برنامه توليد 2 مدل از كشنده‌هاي گروه خودرويي سنگين و فوق سنگين با مدل هاي AT440S43 مجهز به موتور 10 ليتري با قدرت 430  اسب بخار و مدل   AS440S48 مجهز به موتور 13 ليتري با قدرت 480 اسب بخار و گيربكس اتوماتيك كه  سازگار با شرايط اقليمي، جاده‌اي و متناسب با نياز بازار ايران مي‌باشد در دستور كار خود قرار داد.


 مدير عامل شركت زامياد در خصوص ويژگي‌هاي اين دو كشنده جديد توليدي شركت زامياد بيان داشت: از ويژگي هاي بارز محصولات سنگين AT440S43 و AS440S48 مي‌توان به بازده بالاي موتور، هزينه نگهداري بسيار كم، عملكرد و گشتاور خروجي بسيار بالاي PTO، پايين بودن مصرف سوخت و بالا بودن كيفيت و دوام آن نسبت به ساير برندهاي خودروهاي تجاري اروپايي اشاره كرد.
 وي همچنين اظهار داشت محصولات فوق مجهز به كروز كنترل، سيستم تعليق پنوماتيك با قابليت تنظيم ارتفاع، سيستم ترمز ABS ، ASR و EBL و مخزن سوخت 1200 ليتري از ديگر قابليت‌ هاي اين خودروها مي‌باشد.
سرايي در ادامه از برنامه ارتقاء استانداردهاي روز دنيا  خبر داد  و گفت:  3 استاندارد به استانداردهاي سال 90 خودروي وانت 2/2 تن زامياد اضافه مي شود  و نصب فرمان دوتكه تلسكوپي و تاخوگراف و همچنين محدود كننده سرعت، 3 استاندارد اجباري سال 91 وانت زامياد است .
وي ضمن تاكيد بر اينكه هم اكنون كليه الزامات استانداردي در توليد وانت 2/2 تن زامياد  رعايت مي شود ، به مزيتهاي موتورهاي ديزلي پرداخت و گفت : به جهت مزيت هايي كه سوخت ديزل در كاهش مصرف به همراه دارد عمده توليد شركت زامياد بر روي موتور ديزل است چرا كه بازار وانت ديزل زامياد بيش از محصولات بنزيني و دوگانه سوز با استقبال روبرو شده است.
مدير عامل شركت زامياد همچنين از عرضه كاميون 6 تن جديد كه در حال حاضر در مراحل انجام انواع تست هاي فني و استانداردهاي مورد نياز مي باشد خبر داد.
سرايي در ادامه تحريم هاي اخير را فرصت مناسبي براي بخش هاي مختلف اقتصاد به خصوص صنعت دانست واظهار داشت: بر اساس رهنمودهاي مقام معظم رهبري و در راستاي اقتصاد مقاومتي، مديران و دست اندركاران بخش صنعت وظيفه داريم با بهره مندي از نيروي انساني به عنوان مهمترين سرمايه وساير منابع غير نفتي، در مردمي كردن اقتصاد و به گونه اي عمل كنيم كه بتدريج از وابستگي به نفت به سمت و سوي اقتصاد غير نفتي حركت كنيم.
   گفتني است، شركت زامياد با انواع خودروهاي وانت 2/2 تن زامياد با بيش از دوازده نوع كاربري در بخش هاي مختلف خدماتي، از قبيل باربري، حمل مايعات و سوخت، آتش نشاني، كمپرسي، حمل مواد غذايي، پول رساني، خودروبر، بتون و زباله، همچنين با توليد انواع ون A36-13، ميني بوس A50-12 در حوزه خودروهاي حمل‌ونقل درون شهري و  در بخش خودروهاي سنگين با كاميون كشنده سنگين و فوق سنگين  ، كاميون يوروكارگو 2*4 با كاربري كمپرسي ، كاميون يوروكارگو 2*6 با كاربري تانكر و حمل كانتينر، كاميون يوروكارگو با كاربري ميكسر، كاميون AD380 به دو صورت كمپرسي،يوروكارگو MLL180  و  كشنده 720 يكي از بزرگترين شركت هاي توليد كننده خودروهاي تجاري در كشور است.