پرورش نيروهاي متخصص در حوزه مكاترونيك توسط پارس خودرو

شركت پارس خودرو بيش از 630 نيروي متخصص را در حوزه مكاترونيك (تركيبي از علوم برق، مكانيك و شبكه هاي صنعتي) در سال 1391 پرورش داده است.

به گزارش روابط عمومي پارس خودرو، اين شركت با راه اندازي بزرگترين مركز آموزشي تخصصي مكاترونيك و اتوماسيون صنعتي در كشور تاكنون توانسته نيروهايي متخصصي را در حوزه مكاترونيك از گروه خودروسازي سايپا و صنايع وابسته خودرو همچون شركت سايپا، سايپا كاشان، سازه گستر سايپا، ايندامين سايپا، ژلاتين كپسول ايران، مهرصنعت و ... پرورش دهد.
بنابراين گزارش، در اين گارگاه هاي آموزشي تعداد 50 عنوان دوره در حوزه اتوماسيون صنعتي برگزار شده و در پايان دوره هاي آموزشي شركت پارس خودرو به تمامي فارغ التحصيلان، مدرك بين المللي شركت معتبر فستو آلمان FESTO (شركت سازنده قطعات پنوماتيك و هيدروليك در دنيا) را به عنوان تنها نماينده رسمي اين شركت كه استانداردهاي آموزشي و تاييد تجهيزات و توان آموزشي مدرسان خود را كسب كرده است، اهدا مي كند.
گفتني است؛ در اين مركز كه مجهز به كارگاه هاي پيشرفته و تجهيزاتي از شركت هاي فستو آلمان، امرون ژاپن و هيونداي كره جنوبي است، در زمينه هاي مختلف اتوماسيون صنعتي از جمله پنيوماتيك، هيدروليك، زيمنس PLC ، امرون PLC و نرم افزارهاي تخصصي، رباتيك، اتوماتيك، برق خودرو و جوشكاري به دانشجويان آموزش داده مي شود.

سایر اخبار