اشتياق سوداني ها به همكاري با ايران در تأمين ناوگان حمل و نقل جاده اي / عكس

اشتياق سوداني ها به همكاري با ايران در تأمين ناوگان حمل و نقل جاده اي / عكس
ميرغني ابكر بخيت سفير كشور سودان در حاشية بازديد دو ساعتة خود از شركت سايپاديزل، از اشتياق سوداني ها به همكاري با ايران در تأمين ناوگان حمل و نقل جاده اي خبر داد.

به گزارش ارتباطات شركت سايپاديزل، سفير كشور سودان ضمن حضور در شركت سايپاديزل و بازديد از بخش هاي مختلف اين واحد صنعتي، ضمن اعلام اين خبر گفت: فرصت بسيار خوبي پيش آمد تا با حضور در اين شركت، در جريان آخرين وضعيت توليد خودروهاي تجاري در ايران
قرار گيرم.
وي افزود: سودان بعنوان يك كشور بندري، دروازه ورود به آفريقا به شمار مي آيد و از ظرفيتهاي مناسبي در حوزه ترانزيت و حمل و نقل جاده اي برخوردار است كه به طور حتم اين كشور
 مي تواند بازار خوبي براي محصولات تجاري توليدي ايران باشد.
سفيرسودان خاطرنشان كرد: هم اكنون شركتهاي متعدد ايراني در زمينه هاي مختلف همچون: صنعت گاز، برق، راه سازي، سدسازي و ... در سودان مشغول به فعاليت هستند كه اين امر نشان از روابط خوب اقتصادي-تجاري دو كشور و ادامه روند رو به رشد آن در آينده اي نزديك دارد.
گفتني است، روابط دو كشور در سال هاي اخير در زمينه هاي سياسي و اقتصادي با توجه به همسويي دولت مركزي سودان با بسياري از سياست هاي جمهوري اسلامي ايران، در سطح بسيار خوبي قرار داشته است.

 

سایر اخبار