صرفه جويي در ورق هاي فولادي بدنه خودرو، در زامياد

صرفه جويي در ورق هاي فولادي بدنه خودرو، در زامياد
سايپا نيوز: با تهيه و گروه‌بندي سايز برش ورق 8/0 خودرو،كاهش سفارش‌گذاري از 400 تن به 100 تن در هر سفارش و ذخيره 25درصدي سرمايه‌ در شركت زامياد محقق شد.

به گزارش ارتباطات شركت زامياد، علي احمدي، معاون برنامه ريزي جامع توليد اين شركت با اعلام اين خبر اظهار داشت: با وجود محدوديت در سفارش‌گذاري سالانه ورق از سوي فولاد مباركه و وجود شرايط محيطي كه باعث زنگ‌زدگي، پاره‌گي و از دست دادن خواص مكانيكي در ورق‌هاي مصرفي 8/0 مي‌شود، شركت زامياد نيز در راستاي هدفمندسازي و كاهش هزينه‌ها با تشكيل كارگروه تخصصي متشكل از واحدهاي برنامه‌ريزي، مهندسي و ساخت قطعات به بررسي روند تهيه، تامين و چگونگي سفارش‌گذاري ورق‌هاي فولادي بدنه خودرو، مصرفي در اين شركت پرداخت.
وي افرود: كارگروه تخصصي مذكور با بررسي موضوعاتي از جمله گروه‌بندي، ادغام ابعاد برش ورق و استفاده از اندازه مشترك ورق توانستند با كاهش سفارش‌گذاري از 400 تن به 100 تن در هر سفارش و ذخيره  25درصدي سرمايه‌ در اين فرآيند را محقق سازند.
 معاون برنامه ريزي توليد شركت زامياد، بيان داشت: با برنامه‌ريزي و تصميمات اتخاذ شده در اين پروژه كه در نوع خود كم نظير مي‌باشد با تهيه سايز برش مشترك براي گروه‌هاي ورق مصرفي و تبديل چهار سايز برش به يك سايز در ورق 8/0، به ميزان 13.330 كيلوگرم به ارزش تقريبي 50 ميليون تومان در هر ماه را حاصل كرده است.
 احمدي، در انتها گفت: با بهره‌گيري از روش كارشناسي شده در اين مبحث نه تنها صرفه‌جوي چشم‌گيري در روند تهيه، تامين و ذخيره سرمايه در اين بخش محقق گرديده است، بلكه به همت كار گروه‌تخصصي مذكور با هدفمندسازي و افزايش بهره‌وري، كاهش ضايعات توليد را كه از اهميت بالايي براي يك بنگاه توليدي برخوردار است را نيز شاهد هستيم.