سهامداران منتظر خبرهاي خوبي باشند

 سهامداران منتظر خبرهاي خوبي باشند
سايپا نيوز: دومين اجلاس تخصصي مشتري مداري و شيوه هاي نوين رهبري بازار، با حضور مسئولين عالي رتبه دولتي و فعالان بخش خصوصي در خرداد ماه سال جاري در پايتخت معنوي ايران (مشهد مقدس) برگزار شد.

به گزارش سايپا نيوز، مهندس فريدون حميدي، مدير عامل اين شركت به عنوان سخنران اصلي اين همايش اظهار داشت، امروزه بازاريابي بر مبناي تحقيقات بازار، از مهمترين عوامل موفقيت سازمان ها و بنگاههاي توسعه يافته در دنياي رقابتي است. به همين جهت شناسائي مشتري، آگاهي از نيازهاي او و تامين خواسته هاي وي مهمترين رمز بقا و ماندگاري سازمان هاست.

 مهندس حميدي، در ارتباط با علت حضور اين شركت در همايش مذكور افزود،  از آنجائيكه زامياد به عنوان نخستين شركت توليد كننده خودروهاي تجاري در كشور، در سال 52 شروع به كار كرد مي تواند به عنوان يك شركت قدرتمند تجاري، الگوي  ديگر تجاري سازان كشور باشد و اكنون نيز نقش  بي بديلي در ناوگان حمل و نقل كشور و اقتصاد ملي ايفا مينمايد، از همين رو برگزار كنندگان اين همايش از مدت ها قبل با انجام مذاكرات و مكاتبات شرايط مشاركت زامياد را  فراهم نمودند.

وي، زامياد را به مانند دانشگاهي اندوخته از تجربه توصيف كرد و اظهار داشت، زامياد در جامعه و سطح جهان داراي سابقه و حرمت بالايي است كه اين امر خود گوياي اين نكته است كه اين سازمان از سال‌هاي دور خودروهاي تجاري سنگين مانند ولو N10 و N12 توليد ‌و به بازار داخل و منطقه عرضه كرده است و نخستين خودروسازي است كه با سه برند بزرگ دنيا  شامل ايويكو، ولوو، و نيسان، سابقه همكاري ديرينه دارد. و اين نشان دهنده توان زامياد در توليد و عرضه خودرو‌هاي تجاري در كشور و حتي در منطقه مي‌باشد  اين مهم خود با اتكا به پتانسيل بالاي نيروي متخصص درتمامي سطوح سازمان با دارا بودن تجربه سال‌ها تلاش، تحقق اين امر را در صنعت خودروسازي كشور را به ثبت رسانده‌ است و اين تلاش و تجربه براي سازماني به مانند زامياد سرمايه ارزنده‌اي به حساب مي‌آيد.

 مدير عامل زامياد، ضمن تشريح استراتژيهاي اصلي رهبران بازار، اتخاذ رويكرد بازرگاني و انجام فعاليت هاي كارشناسي در بازاريابي، بازارسازي و بازارسنجي را در راستاي ايجاد منابع درآمد و جذب نقدينگي ضروري دانست و گفت، بايد فعاليت هاي تجاري براي كسب درآمد و سوددهي بيشتر مجموعه بيش از گذشته در دستور كار قرار گيرد.

 وي در همين رابطه افزود، اخيرا با همكاري مديران و كارشناسان واحدهاي مختلف شركت، بدون برون سپاري، موفق به برگزاري سه فقره كلينيك خودرو، شديم كه نتايج به دست آمده از اين كلينك ها نشان دهنده پتانيسل بالا و قابليت و توانمندي عناصر مختلف سازمان مي باشد.

حميدي، با اشاره به فعاليت‌هاي زيربنايي انجام شده در اين شركت اظهار داشت،  زامياد در بخش خودروهاي تجاري كشور،  در جايگاه مناسب و با پتانسيل بالايي در بخش خودروهاي تجاري كشور قرار دارد؛ درعين حال محصول نام آشناي اين شركت، "وانت آبي زامياد" اگر چه تغييرات اساسي در اجزاء آن صورت گرفته است اما با محدوديت‌ها و تغيير ذائقه و سطح خواسته‌هاي مشتريان در بازار مواجه است.   

 مدير عامل زامياد، توسعه محصول و ايجاد تنوع در محصولات را،  نياز مهم اين شركت برشمرد و با اشاره به اتخاذ رويكرد مشتري محور به عنوان رسالت اوليه اين شركت گفت، توليد خودروهاي منطبق با نيازها و سلائق مشتري، محوري ترين فعاليت درآمدزا در زامياد محسوب مي شود. بر همين اساس با همكاري و مساعدت مديريت ارشد گروه سايپا، توانستيم مصوبه توسعه محصول را اخذ كنيم و در اولين مرحله موفق شديم وانت جديدي را منطبق با استاندادهاي روز دنيا و نياز مشتري بنام وانت  پادرا بر گرفته از نام اصيل ايراني را به بازار معرفي كنيم. كه اين اقدام با توجه به ضرورت تنوع خودرو در بازار، افزايش سطح انتظارات مشتريان و سخت تر شدن استانداردها و شرايط پيش رو رويكرد مهمي در تاريخ 50 ساله زامياد  به شمار مي رود.

وي در پايان رشد چشمگير ارزش سهام زامياد، را از دست آوردهاي ديگر سال هاي اخير دانست و اظهار داشت كسب و افزايش رضايتمندي تمامي ذينفعان سازمان بويژه سهامداران شركت، از برنامه هاي محوري مديريت مي باشد كه با شناسائي و رفع بسياري از موانع و تنگناها موفق شديم ارزش سهام اين شركت را كه در ابتداي سال 92 از وضعيت نامناسبي روبرو، بود با يك جهش كم نظير به رشد قابل قبولي رسانده كه به ياري خداوند منان خبرهاي خوشي را براي سهامداران شركت در مجمع عمومي خواهيم داد.

 گفتني است در پايان اين همايش لوح تقدير و تنديس افتخار شركت هاي برتر در زمينه مشتري مداري توسط مهندس حميدي، مدير عامل زامياد به شركت هاي منتخب اهدا شد.   

سایر اخبار