دو خودرو جديد در پارس خودرو توليد مي شود

دو خودرو جديد در پارس خودرو توليد مي شود
سايپا نيوز: با حضور مديران ارشد گروه خودرو سازي سايپا از دو خودرو جديد H320 و H330 شركت پارس خودرو رونمايي شد.

به گزارش سايپا نيوز، دوخودرو جديد H320 وH330  از محصولات جديد شركت  پارس خودرو، با حضور مهندس مدني –مدير عامل گروه خودرو سازي سايپا، مهندس آقا محمدي – قائم مقام مدير عامل گروه خودرو سازي سايپا و مدير عامل شركت پارس خودرو، دكتر بناب- قائم مقام مدير عامل گروه خودرو سازي سايپا ، جمعي از مديران عامل شركت هاي گروه خودروسازي سايپا، مديران و معاونان شركت هاي گروه، مديران فروش، نمايندگي‌هاي فروش و خدمات پس از فروش و ... برگزار شد.

در اين مراسم ابتدا ناصر آقا محمدي- مدير عامل شركت پارس خودرو ضمن خير مقدم  به ميهمانان مراسم گفت: شرايط سختي در سه سال گذشته بر صنعت خودرو حاكم بود و از سال 90 به بعد صنعت خودروي ايران به دلايل مختلف از جمله تحريم‌ها شرايط سختي را تجربه كرد. در اين بين شركت خودروسازي پارس خودرو كه در سبد محصولاتش برندهاي معروف و باكيفيتي مثل نيسان و رنو را داشت، بيش از ديگر شركت‌ها بار شرايط تحريم را به دوش كشيد. عدم همكاري برندهاي معروف و مشكل در تامين قطعات باعث شد در تحويل خودروهاي مختلف با مشكل رو به رو شويم. اما خوشبختانه با صبر و حوصله‌اي كه نمايندگي‌هاي فروش و خدمات پس از فروش در برخورد با مشتريان داشتند و همكاري بسيار خوبي كه در اين زمينه انجام دادند، توانستيم تا اندازه زيادي از اين شرايط دشوار عبور كنيم.

آقا محمدي اضافه كرد: در دوران تحريم با همكاري و تدبير مديران گروه خودروسازي سايپا، سعي كرديم تحريم ها و تهديد‌ها را به فرصت تبديل كنيم. به طور مثال بعد از اينكه نيسان از تامين قطعات خودروهاي شاسي بلندش در ايران سر باز زد، پارس خودرو به سراغ شركت هاي خودرو ساز ديگر رفت و توانست امتياز توليد نيسان پيكاپ را با نام ريچ در اختيار گيرد و به اين ترتيب توانستيم دوباره توليد خودروي دو ديفرانسيل را از سر بگيريم و اين بخش از بازار را به خوبي تغذيه كنيم.

وي ادامه داد: خوشبختانه توانستيم با آوردن رنو كولئوس دوباره به بازار شاسي بلندهاي لوكس هم برگرديم و اين خودرو امروز جايش را در بين مردم به عنوان يك خودروي با كيفيت باز كرده است و از اوايل سال آينده نيز خودرو ساندرو(B90) را به بازار عرضه خواهيم كرد و اين خودرو با توجه به تنوعي كه در آپشن دارد و عمده قطعات ‌آن داخلي است قطعا با استقبال خوبي از سوي مردم روبرو خواهد شد.

مدير عامل شركت پارس خودرو در مورد برند شركت برليانس هم گفت: مشتريان پارس خودرو انتظار كيفيت بالايي از پارس خودرو دارند و دغدغه ما هم براي انتخاب شركاي خوب و متفاوت بر همين اساس بود و لذا پس از بررسي هاي فراوان، پارس خودرو به سراغ شركت برليانس رفت زيرا اين شركت جزو 5 خودروساز برتر چين است و البته شريك تجاري كمپاني BMW است و چند محصول از اين كمپاني در خطوط توليد اين شركت مونتاژ مي‌شود.

وي تصريح كرد: آنچه كه باعث تفاوت پارس خودرو با ساير شركت هاي خودروساز مي شود، شبكه گسترده خدمات پس از فروش است. قطعا وقتي محصولي با برند پارس خودرو راهي بازار مي‌شود، مردم انتظار دارند خدمات مناسبي هم دريافت كند. خوشبختانه در اين راه هم پارس خودرو گام‌هايي موثر‌تري از گذشته برداشته است.

آقا محمدي گفت: هميشه بخش عمده‌اي از توليدات شركت پارس خودرو به پرايد اختصاص داشته است. اما در آينده قصد داريم تيراژ اين محصول را كاهش دهيم و محصولات جديد را جايگزين اين خودرو كنيم. انشالله وقتي در ارديبهشت ماه سال آينده برليانس را راهي بازار كرديم، قصد داريم رنو ساندرو را نيز به سبد محصولاتمان اضافه كنيم و در سال آينده قطعا رشد توليد را با عدد قابل توجهي تجربه خواهيم كرد.

وي تصريح كرد: در 8 ماهه امسال با تلاش همه كاركنان شركت پارس خودرو توانستيم ركورد كل سال گذشته را بشكنيم و اميدواريم با عرضه محصولات جديد و تنوع در سبد محصولاتمان بتوانيم رضايت خاطر مشتريانمان را همچون گذشته به دست آوريم.

در ادامه رضا تقي زاده –معاون بازار يابي و فروش داخلي گروه خودروسازي سايپا با اشاره به نقش مهم نمايندگي هاي فروش و خدمات پس از فروش گروه سايپا گفت: نمايندگان فروش سايپا همچون سربازان گمنامي هستند كه در سراسر كشور بدون هيچ ادعايي به گروه سايپا كمك مي كنند و در سال گذشته با وجود مشكلات فراوان تلاش فراواني كردند و با مديريت و دلسوزي به خروج از بحران كمك كردند.

وي افزود: در گروه خودروسازي سايپا اتفاق ويژه اي در حال انجام است و خروج اين گروه خودروساز از توليد تك محصولي و ايجاد تنوع در سبد محصولات است و در سال آينده 15 محصول جديد و متنوع در گروه خودروسازي سايپا توليد و به بازار عرضه خواهد شد.

معاون بازار يابي و فروش داخلي گروه سايپا تصريح كرد: بر همين اساس استراتژي فروش محصولات نيز با توجه به گستردگي قيمتي محصولات عوض خواهد شد و شبكه نمايندگان فروش و خدمات پس از فروش نيز بايد در اين زمينه فعاليت هاي بيشتري انجام دهند.

وي سال آينده را سال خوبي براي حوزه كسب و كار خودرو دانست و گفت: با توجه به تغيير قوانين بانكي و كاهش سوددهي بانكها، قطعا سرمايه گذاري در حوزه خودرو بسيار سود ده خواهد بود وكساني كه در اين حوزه سرمايه گذاري كنند در سال آينده 20 تا 30 درصد سود خواهند برد.

تقي زاده در مورد عرضه خودروهاي جديد H330 وH320 نيز گفت: پيش فروش اين خودروها از هفته آينده شروع خواهد شد و با توجه به اينكه خطوط توليد اين خودرو آماده شده و شرايط توليد آن كاملا محقق است پيش بيني مي شود كه تحويل آن نيز به موقع و بدون تاخير انجام شود و اولين تحويل اين خودروها در ارديبهشت و خرداد ماه سال آينده خواهد بود.

در ادامه مصطفي وحيدزاده- مدير عامل شركت سايپا يدك با اشاره به سنگين بودن وظيفه نمايندگان فروش و خدمات پس از فروش گفت: از زماني كه خودرو توليد و از شركت هاي خودرو ساز خارج مي شود تا ساليان طولاني وظيفه حوزه خدمات پس از فروش است كه برند و خوشنامي گروه سايپا را حفظ كند و اين يك وظيفه سنگين است كه به دوش شبكه نمايندگان فروش وخدمات پس از فروش گروه است.

وي افزود: سايپا يدك به عنوان يك پل رابط است كه نمايندگان فروش را به عنوان شركاي تجاري به خودروساز متصل مي كند و نقش نماندگان در ايجاد رضايت و خوشنامي در بين مردم بسيار تاثيرگذار است.

وحيد زاده گفت: سايپا يدك در مورد خودروهاي جديدي كه وارد سبد محصولات گروه سايپا شده اند و ايجاد ارتباط با شركاي جديد خارجي، شركت هاي خودروساز گروه و نمايندگان فروش اقدامات خوبي انجام داده است و هماهنگي هاي لازم جهت تامين قطعات و ارائه خدمات صورت پذيرفته است.

وي افزود: در مورد خودروهاي جديدي كه در شركت پارس خودرو توليد خواهد شد پيش بيني مي شود با توجه به نام و برند خوبي كه اين شركت در بين مردم از گذشته ايجاد كرده بتواند بازار خوبي كسب كند.

مديرعامل سايپا يدك سال 94 را به واسطه ايجاد تنوع محصول در گروه سايپا سالي سخت براي نمايندگان فروش دانست و گفت: با توجه به ورود 15 محصول جديد در سبد محصولات گروه سايپا قطعا سال آينده از جهت ارائه خدمات اين محصولات جديد به مشتريان، سالي سخت و پركار براي نمايندگان فروش و خدمات پس از فروش است و البته اين نوع سختي بسيار دلچسب و شيرين است.

وي خاطر نشان كرد: يكي از دغدغه هاي اصلي مدير عامل گروه خودروسازي سايپا نحوه برخورد و تعامل با مردم و نحوه ارائه خدمات به مشتريان است كه در اين موضوع نقش اصلي را نمايندگي ها ايفا مي كنند و لذا سايپا يدك در اين حوزه فعاليت هاي خود را در موضوعات آموزش به كاركنان نمايندگي ها و تجهيز ابزار آلات و كارگاه ها شروع كرده است.

وحيدزاده در خصوص خودروهاي جديد گروه سايپا گفت: اميدواريم كه بين شركت هاي خودروساز و شركت هاي ارائه دهنده خدمات همچنان اين هماهنگي وجود داشته باشد تا قبل از ورود اين خودروهاي جديد به بازار مشكلي بابت خدمات پس از فروش نداشته باشيم و البته خوشبختانه تدارك براي اين محصولات جديد ديده شده و نگراني خاصي وجود ندارد.

 

سایر اخبار