پسا تحريم نقطه عطفي در بالندگي صنعت خودرو

پسا تحريم نقطه عطفي در بالندگي صنعت خودرو
سايپا نيوز: مدير عامل شركت سازه گستر سايپا با اشاره به دوران پسا تحريم و نقش و جايگاه صنعت خودرو و قطعه سازي گفت :روند رو به رشد صنعت خودرو و پيدايش نوآوري ها و تكنولوژي ها دراين صنعت بزرگ و تلاش براي انتقال دانش و بومي سازي اين تكنولوژي ها ي نوين باعث شده كه نياز به تبادل افكار و اطلاعات، جذب سرمايه‌گذاري خارجي و تسهيل در برقراري روابط تجاري با شركت هاي خارجي محسوس باشد ولذا دهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت قطعه سازي همزمان با ورود به فصل جديدي از همكارهاي بين‌المللي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

به گزارش سايپا نيوز، نجفيان گفت:با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر فرهنگ سازي و تبيين نگاه اقتصاد مقاومتي در تمام برنامه ها ضروري است با سرعت بيشتري به سوي اقتصاد بدون نفت حركت نماييم و صنعت خودرو و صنايع وابسته به آن يكي از مهمترين بنگاه هاي اقتصادي و صنعتي هستند كه مي توانند در اين حركت ملي به رشد و توسعه اقتصادي كشور كمك شاياني نمايند.

وي با اشاره به اهميت ذاتي و هويتي صنعت خودرو در ارتقاء شاخص هاي اقتصادي و اجتماعي كشور گفت: با تشديد تحريم هاي اقتصادي عليه كشورمان به علت نقش آفريني اين صنعت باعث شد كه صنعت خودرو جزء اولين صنايع در ليست تحريم قرار گيرد كه نشان از اهميت بي بديل آن دارد و خوشبختانه با همت و تلاش جوانان متعهد و متخصص اين صنعت و اقدامات شايسته اي كه با استقرار دولت يازدهم صورت گرفت آينده روشني را براي صنعت خودروي كشور رقم خواهد زد.

مدير عامل سازه گستر افزود:همكاري با شركا بين‌المللي فصل جديدي را در خصوص ورود تكنولوژي هاي به روز _ارتقا كيفيت محصولات و افزايش رضايت مندي مشتريان _توجه به الزامات زيست محيطي و توسعه پايدار در بازارهاي صادراتي گروه خودروسازي سايپا ترسيم خواهد كرد.

وي  در ادامه با اشاره به رفع موانع خارجي جهت حضور هر چه بيشتر صنعت خودرو سازي كشور به ساير عوامل تاثيرگذار اشاره كرد و گفت :در كنار رفع موانعي چون تحريم هاي بين‌المللي ، بايد تلاش شود موانع داخلي چون: قيمت گذاري دستوري، تسهيل در سرمايه در گردش بنگاه هاي اقتصادي و صنعتي بر طرف شود. به هر حال بخش زيادي از مشكلات صنعت خودرو مربوط به موانع داخلي است و رفع آن مي تواند راه اين صنعت را هموار تر نمايد كه در اين مسير نيازمند تلاش هر چه بيشتر و برنامه ‌ريزي جامعي هستيم.

نجفيان خاطر نشان كرد: با روند كاهشي نرخ تورم و حركت رشد مثبت اقتصادي كشور، بهبود چشم انداز سرمايه گذاري، مذاكرات با خودروسازان برتر دنيا مي توان به روزهاي پر رونق اقتصاد كشور و پويايي هر چه بيشتر صنعت خودروسازي در پرتو حمايت از توان و ظرفيت داخلي اميد وار بود.