• 06 مرداد 1395
  • 00:00
  • بن رو
  • شناسه خبر: 16997

ركورد توليد خودرو آريو شكسته شد

ركورد توليد خودرو آريو شكسته شد
معاون برنامه ريزي بن رو گفت: ركورد توليد روزانه خودروي سواري آريو با توليد 50 دستگاه در روز در هفته گذشته شكسته شد.

به گزارش سايپا نيوز؛ داريوش ضياء معاون برنامه ريزي شركت بن رو اعلام كرد: ركورد توليد روزانه خودروي سواري آريو با توليد 50 دستگاه در هفته گذشته شكسته شد.

ضياء تصريح كرد:  شركت خودرو سازي بن رو با برخورداري از نيروي كار متخصص و پتانسيل هاي موجود درصورت تامين قطعات ، آمادگي لازم براي توليد بيشتر محصولات را دارد.

معاون برنامه ريزي بن رو يادآور شد:پيش بيني ميشود با افزايش ورود پك هاي CKD آريو از شهريورماه سال جاري به ركوردهاي توليدي هفتگي و ماهيانه هم دست يابيم.

گفتني است خودرو آريو از لحاظ كيفي، فني و اقتصادي در سطح مطلوب قراردارد كه از مولفه هاي مناسبي براي  استفاده در ناوگان حمل و نقل شهري برخوردار است و با توجه به  اين ويژگي ها  با استقبال سازمان تاكسي راني كشور  مواجه شده و بر اساس يك تفاهم نامه براي خدمات دهي هرچه بهتر به هموطنان در اختيار رانندگان تاكسي  قرار گرفته است.

قابل ذكر است؛ آريو محصولي است كه در سال 2012 معرفي شده و بر اساس نسل دوم تويوتا Allion طراحي شده است و از طراحي خارجي و داخلي نسبتا مطلوبي بهره مي برد.

از ديگر مشخصات فني اين خودرو مي توان به موتور 1.6 ليتري 16سوپاپ با تكنولوژي VVT اشاره كرد و اين خودرو 122 اسب بخار نيرو توليد مي‌كند كه يك گيربكس اتوماتيك 4 سرعته تيپ ترونيك نيز براي اين مدل در نظر گرفته شده است.