خودرو جديد ساندرو استپ وي در پارس خودرو رونمايي شد

خودرو جديد ساندرو استپ وي در پارس خودرو رونمايي شد
در مراسمي با حضور منصور معظمي، معاون وزير و رئيس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران(ايدرو)، مهدي جمالي مدير عامل گروه خودروسازي سايپا، ناصر آقامحمدي مديرعامل پارس خودرو، پيمان كارگر مديرعامل رنو پارس و جمعي از مديران ارشد گروه خودروسازي سايپا، خودرو جديد گروه سايپا با عنوان "ساندرو استپ وي" رونمايي شد.

به گزارش سايپا نيوز، منصور معظمي، معاون وزير صنعت معدن وتجارت در حاشيه مراسم آغاز توليد انبوه رنو ساندرو استپ‌وي اظهار كرد: تا پايان امسال سه تا چهار قرارداد جديد در صنعت خودرو با خودروسازان معتبر جهان خواهيم داشت.

وي با بيان اينكه افزايش توليد، افزايش كيفيت و رضايت مشتريان از سياست‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت در صنعت خودرو است، خاطر نشان كرد: البته در مورد كيفيت خودروهاي توليدي، مشتريان بايد قضاوت كنند اما با توجه به شاخصه‌هايي كه وزارت صنعت، معدن و تجارت تعيين كرده وضعيت خودروهاي داخلي نسبت به سال گذشته ارتقاء پيدا كرده است.

معظمي افزود: البته سياست كلي اين است كه به سمتي برويم كه رضايت‌مندي مشتريان و كيفيت خودروهاي داخلي بيشتر شود.

وي افزود: در چهار ماه نخست امسال شاهد رشد ?.? درصدي در بخش صنعت بوديم كه علاوه بر آن اگر برنامه توليد خودرو تا پايان سال جاري محقق شود رشد اقتصادي مد نظر دولت براي سال جاري نيز محقق خواهد شد.

رئيس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) با بيان اينكه به هيچ وجه بازار خودرو ايران براي ورود خودروهاي‌ آماده خارجي باز نخواهد بود، اظهار كرد: خودروسازان خارجي به شرطي مي‌توانند وارد ايران شوند كه علاوه بر استفاده از توان قطعه‌سازان داخلي، محصولات خود را صادر كنند. شركت‌هايي مانند پژو و سيتروئن و شركت‌هاي ديگري كه در آينده مي‌آيند، حتما بايد ?? تا ?? درصد خودروهاي توليدي در ايران را صادر كنند.

وي تصريح كرد: سياست وزارت صنعت، معدن و تجارت استفاده حداكثري از توان داخلي در صنعت خودرو است. وجود ?? درصد ساخت داخل براي تمام خودروهاي جديد ساخت ايران الزامي بوده و بر همين اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت با خودرو ساز مربوطه برخورد خواهد كرد.

همچنين دكتر جمالي، مديرعامل گروه سايپا در جريان مراسم رونمايي اين خودرو گفت: خوشبختانه تعهدي كه سال گذشته به مردم ايران داديم را امروز توانستيم به گوشه اي از آن پاسخ گفته و در زمينه توليد محصول جديد و افزايش رضايت مندي مشتري كارهايي را انجام دهيم.

وي افزود: امروز محصول جديد و مشتركي را با شركت رنو توليد و در آينده اي نزديك عرضه خواهيم كرد و اميدواريم بتوانيم از اين محصول طي سال جاري 20 هزار دستگاه وارد بازار كنيم چراكه هم از نظر قيمت و هم از نظر كيفيت محصولي است كه قطعا مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت.

مدير عامل گروه خودروسازي سايپا گفت: اين خودرو قبلا در كلاس پايين تر به صورت ساندرو و تندر 90 عرضه شده و پس از استقبال از آن تصميم بر اين شد كه در كلاس كراس اوور هم توليد و وارد بازار شود و با بازاريابي صورت گرفته به نظر مي رسد كه استقبال خوبي از فيس ليفت جديد ساندرو صورت پذيرد.البته قيمت دقيق آن براي دو مدل گيربكس دستي و اتومات را بزودي به صورت رسمي اعلام خواهيم كرد.

جمالي در خصوص تنوع محصول در گروه سايپا گفت: سايپا در سال گذشته همواره تلاش كرده كه در بازار سرمايه و اصلاح ساختار مالي پيشرو باشد علاوه بر اين در مبحث رضايت مندي مشتريان نيز بنده با ورودم به گروه سايپا و عذرخواهي از مشتريان در خصوص كمبودهاي كيفي محصولات، سعي كردم در اين خصوص تلاش كنم و خوشبختانه با تعريف پروژه هاي كيفي در اين زمينه نيز توانسيم رضايت مندي مشتريان را افزايش دهيم. البته عرضه اين محصول جديد نيز در همين راستاي پاسخ به رضايت مندي مشتريان صورت گرفته است.

مديرعامل گروه سايپا اقتصاد مقاومتي را مبناي نجات كشور دانست و گفت: در گروه سايپا روشي طراحي شده كه بر اساس  اقتصاد مقاومتي شكل يافته است و حدود 50 درصد از محصولات طراحي شده با توان مهندسان و متخصصان داخلي صورت پذيرفته است و برنامه ريزي گروه سايپا بر اين است كه تا دو سال آينده حداقل سالي يك محصول كاملا داخلي توليد و پس از آن سالي دو محصول توليد و عرضه شود.

وي تصريح كرد: با توان مهندسي، مالي و تخصصي كه در شركت سايپا وجود دارد معتقديم كه اين شركت مي تواند به عنوان يكي از شركت هاي پيشرو در تحقق اقتصاد مقاومتي در كشور مطرح باشد.

در اين مراسم ناصر آقا محمدي مديرعامل پارس خودرو طي سخناني گفت: سال هاي گذشته سال هايي سخت براي صنعت خودروسازي ايران بود؛ از يك طرف تحريم را پيش رو داشتيم و از طرف ديگر سال گذشته ركودي سنگين در بازار حاكم بود؛ هم اكنون اين دوران را پشت سر گذاشته ايم و اميدواريم كه شاهد رونق در صنعت خودرو باشيم.
وي با اشاره به اينكه در روزهاي گذشته توليد روزانه 830 دستگاه خودرو را در پارس خودرو تجربه كرده ايم، گفت: پيش بيني مي شود حجم فروش خودرو نسبت به سال گذشته 2.5 برابر افزايش پيدا كند.
مدير عامل پارس خودرو با تاكيد بر تمركز اين شركت بر روي ساخت داخل، گفت: علاوه بر اين كه ما بر سرمايه گذاري روي ساخت داخل تاكيد داريم، توسعه محصول نيز مورد توجه است.
وي افزود: مقرر شده است با همكارانمان در شركت رنو برنامه جامعي براي پارس خودرو تدارك ببينيم؛ رنو همكار استراتژيك ما است و در زماني نه چندان دور نسبت به معرفي مدل هاي جديد از شركت رنو و نيسان اقدام خواهيم كرد.
آقا محمدي ادامه داد: خوشبختانه تمامي محصولات ما جزو محصولاتي است كه مشتريان از آن راضي هستند و در صدر جدول رضايت مشتريان قرار دارد.
وي گفت: با معماري مالي كه مدير عامل گروه خودروسازي سايپا انجام داده است، افزايش سرمايه شركت تصويب و شركت از شمول ماده 141 خارج شده است.

آقا محمدي افزود: شركت پارس خودرو آينده درخشاني خواهد داشت و همينطور كه افزايش توليد دارد، افزايش سود هم خواهد داشت و از شرايطي كه در سال قبل بود به سرعت دور خواهد شد.
آقامحمدي با تاكيد بر رضايت مشتريان از توليدات پارس خودرو گفت: برنامه ما در پارس خودرو اين است كه كماكان بر كيفيت تاكيد داشته باشيم؛ رضايت مشتريان حاصل تعهد پرسنل و رعايت اين نكته است كه پارس خودرو كيفيت را مبنا قرار داده و هيچ گاه بخاطر كميت، كيفيت را ناديده نگرفته است.

پيمان كارگر در حاشيه مراسم توليد انبوه رنو ساندرو استپ‌وي اظهار كرد: رنو قطعه‌سازان خارجي را به قطعه‌سازان ايراني مرتبط كرده و دانش فني را به ايران منتقل كرده است،  و در حال حاضر توليد داخلي رنو استپ وي ?? درصد است كه تا دو سال آينده به بيش از ?? درصد خواهد رسيد.

وي در پاسخ به اينكه چرا بر خلاف شركت‌هايي چون پژو و سيتروئن، رنو هنوز قرارداد جديدي با خودروسازان ايراني منقعد نكرده است، اظهار كرد: ما ?? سال است كه محصولاتمان را در ايران توليد مي‌كنيم. ضمن اينكه مثل برخي شركت‌ها نبوديم كه وقتي مشكل پيش آمد از ايران فرار كردند. ما به دليل اينكه در اينجا سرمايه‌گذاري كرده بوديم از ايران نرفتيم.

وي ادامه داد: رنو با اجازه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ايران فعاليت مي‌كند و به هيچ عنوان سياست‌هايي را كه بر خلاف مواضع وزارت صنعت باشد به شركتي ايراني خود تحميل نخواهد كرد.

وي ادامه داد: مذاكراتمان براي توليد محصولات جديد با شركاي ايراني ادامه دارد به گونه‌اي  كه قصد داريم يك تا دو محصول ديگر در ايران توليد كنيم.

گفتني است خودرو«ساندرو استپ وي »مشابه مدل «ساندرو هاچ بك» است و در تفاوت هاي اين دو خودرو مي توان  به افزايش  حدود 50 كيلوگرم به وزن و به ترتيب دو، هفت و 50 ميلي متر به طول، عرض و ارتفاع اين خودرو اشاره كرد. وزن اين خودرو در گريبكس دستي 1158 و اتوماتيك 1193 كيلوگرم، مصرف سوخت آن در سيكل تركيبي، در خودروهاي اتوماتيك و دستي به ترتيب هشت و 6.7 ليتر در هر 100 كيلومتر است.