• 27 شهریور 1395
  • 00:00
  • بن رو
  • شناسه خبر: 17133

كمبود نقدينگي، مهمترين مشكل صنعت خودرو كشور

كمبود نقدينگي، مهمترين مشكل صنعت خودرو كشور
جمالي گفت: در حال حاضر عمده ترين مشكل صنعت خودروسازي تامين نقدينگي است كه خوشبختانه تا كنون دولت محترم و سيستم بانكي كشور در اين زمينه با صنعت همراهي خوبي كرده اند.

به گزارش سايپا نيوز، محمدرضا نعمت زاده وزير صنعت معدن و تجارت در راس هياتي از شركت بنيان توسعه صنعت خودرو (بن رو) ساوه بازديد و از شرايط توليد اين كارخانه مطلع شد.

در حاشيه اين بازديد مهدي جمالي مديرعامل گروه خودروسازي سايپا در خصوص وضعيت گروه خودرو سازي سايپا گفت: خوشبختانه بعد از برداشته شدن تحريم ها و به سرانجام رسيدن برجام در كشور وضعيت گروه سايپا  با فضاي جديدي روبه رو شد و قرارداد هاي خوبي با حضور خودروسازان خارجي تنظيم شده است.

 وي با اشاره به دانشي كه در گروه سايپا ايجاد شده گفت: خوشبختانه در سال هاي اخير كارشناسان و متخصصان كشور توانسته اند به پيشرفت هاي خوبي در حوزه صنعت خودرو دست يابند و برهمين اساس در سال گذشته موفق شديم محصولات جديدي توليد و به بازار عرضه كنيم.

 جمالي تصريح كرد: در سال جاري نيز در تلاشيم تا محصول جديدي را وارد بازار كنيم و قطعا اين روند با همكاري شركت هاي جديد سرعت خواهد گرفت و به صورت مستمر خواهد بود.

وي گفت: متاسفانه در سال هاي گذشته تحريم برصنعت خودروسازي بسياري تاثير گذار بود علاوه بر اين در گروه سايپا نيز بدليل عدم مديريت مطلوب اين گروه در دوره هاي گذشته، به دليل مشكلات نقدينگي، كاهش شديد توليد روبرو بوديم.

مديرعامل گروه سايپا خاطر نشان كرد: خوشبختانه با حمايت هاي وزير محترم صنعت معدن و تجارت و دولت تدبير و اميد شرايط به نحوي تبديل شده كه توانسته ايم از وضعيت نابسامان گذشته، عبور كرده و در سال جاري به بيش از 40 درصد افزايش توليد برنامه ريزي كنيم.

وي در خصوص شركت بن رو گفت: يكي از شركت هاي زير مجموعه گروه سايپا شركت بن رو است كه امروز مورد بازديد وزير محترم صنعت قرار گرفت. براي اين شركت برنامه خوبي در خصوص اصلاح ساختار مالي تنظيم شده و اميدوارم اين اصلاح ساختار بزودي عملياتي و اجرايي شود.

 جمالي گفت: محصول آريو در شركت بن رو در حال توليد است و خوشبختانه براي اولين بار در كشور، گروه سايپا توانست خودرو اتوماتيك توليد داخل را وارد ناوگان تاكسيراني كند كه مورد استقبال رانندگان محترم تاكسي و هم وطنان نيز قرار گرفته است.

 وي تاكيد كرد: افزايش توليد، اولين گام جهت اصلاح رفتار توليدي اين شركت بوده و البته اميدواريم بتوانيم از مجموع تقاضاهايي كه از كشورهاي اروپايي و آسيايي داريم براي اين شركت جوينت ونچر مناسب انتخاب كنيم چرا كه شركت بن رو در كشور اين توانمندي را دارد كه بتواند هاب توليد خودرو و قطعات در استان مركزي باشد.

مديرعامل گروه سايپا در خصوص مشكلات موجود در حوزه خودروسازي گروه سايپا گفت: در حال حاضر عمده ترين مشكل تامين نقدينگي است كه خوشبختانه دولت محترم و سيستم بانكي كشور در اين زمينه با صنعت همراهي خوبي كرده و با مديريت خوب نقدينگي در شركت توانسته ايم تا حدود زيادي بر اين مشكل فائق آئيم.

وي افزود: مشكلاتي در تراز نامه هاي گروه سايپا وجود داشت و شركت با زيان انباشته روبرو بود كه توانستيم با مهندسي مالي و همراهي دستگاه هاي ذي ربط اصلاح ساختاري در شركت هاي گروه صورت دهيم و اكثريت شركت هاي گروه از ماده 141 خارج شده اند.

جمالي گفت: اصلي ترين وظيفه صنعت خودرو ارائه محصول خوب و باكيفيت است كه آمار فروش نشان دهنده وجود اقبال در بازه محصولات گروه سايپا است و اين يعني مشكلات گذشته برطرف شده است و اميدواريم با مديريت مطلوب بتوانيم مشكلات موجود را پشت سر بگذاريم.