• 03 مهر 1395
  • 00:00
  • بن رو
  • شناسه خبر: 17138

با مديريت صحيح سايپا، مجموعه بن رو احيا شد

با مديريت صحيح سايپا، مجموعه بن رو احيا شد
عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت: مديريت، تكنولوژي و نيروي انساني نقش مهمي در رشد و توسعه هر مجموعه اي دارد واگر اين موارد دست به دست هم دهند، مي توانند يك مجموعه را احيا و توانمند كند.

به گزارش سايپا نيوز، محمد رضا منصوري نماينده مردم شهرستان هاي ساوه و زرنديه در مجلس شوراي اسلامي در خصوص شرايط شركت خودرو سازي بن رو گفت: قبل از تحويل مجموعه بن رو به گروه سايپا، مشكلاتي در بحث سود مالي، زيان انباشته و وام هاي بانكي در شركت بن رو وجود داشت و شايد كمتر كسي تصور مي كرد كه روزي  اين شركت خودرو سازي يك مجموعه سود ده تبديل شود.

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان كرد: به هر حال سودها و بهره هاي مالي و بانكي كه هر سال پرداخت مي شد، عمدتا بيشتر از سود شركت بود و در مجموع شركت بن رو سالانه حدود 50 ميلياد تومان بهره وامي پرداخت مي كرد.

 منصوري يادآور شد: در حال حاضر طبق آمار هايي كه ارائه شده سايپا كمك كرد تا مجموعه بن رو با مديريت صحيح احيا شود.

وي افزود: مجموعه بن رو زيان انباشته زيادي از مديران قبلي به ارث برده بود كه با ياري خدا و حمايت مديريت ارشد گروه سايپا، شرايطش خوب است، و اميدوارم شاهد رشد و پويايي اين مجموعه دانش بنيان باشيم.

نماينده مردم شهرستان هاي ساوه و زرنديه گفت: هر چقدر توليد مجموعه بيشتر شود و بدهي هاي معوق كاهش يابد، مطمئناً  مجموعه مي تواند به سوده دهي برسد و طرح جداسازي بن رو يك ايده خوبي بود كه  مي تواند در بلند مدت شرايط صنعت و اشتغال استان را رونق بخشد و در آينده شاهد يك كارخانه پويا و فعال در عرصه صنعت خودرو كشور خواهيم بود.

اين نماينده مجلس دهم افزود: از جمله مشكلاتي كه صنايع را با مشكلات عديده اي روبرو كرده، مي توان به  عدم توانمندي در مديريت و سوددهي بالا اشاره كرد و مجموعه صنعتي بن رو متاسفانه در چند سال گذشته اين تجربه تلخ را داشت و تلاش شد با تزريق منابع مالي و برنامه ريزي هدف مند  اين نقاط ضعف جبران شود.

وي در ادامه افزود: مديريت، تكنولوژي و نيروي انساني نقش مهمي در رشد و توسعه هر مجموعه اي دارد و اگر اين موارد دست به دست هم دهند، مي توانند يك مجموعه را احيا و توانمند كند.

منصوري تاكيد كرد:  مجلس نيز جزء وظايف خود مي داند تا در پويايي و كارآفرين و معيشت نيروي انساني گام هاي  مثبتي بردارد و ما هم به سهم خود در كميسيون صنايع و كميسيون اصل 90 تلاش مي كنيم تا به عنوان نماينده مردم كه از بخش خصوصي صنعت وارد مجلس شده ايم، به مجموعه هاي صنعتي تا حد امكان  كمك كنيم.

 

سایر اخبار