• 03 مهر 1395
  • 00:00
  • بن رو
  • شناسه خبر: 17138

با مديريت صحيح سايپا، مجموعه بن رو احيا شد

با مديريت صحيح سايپا، مجموعه بن رو احيا شد
عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت: مديريت، تكنولوژي و نيروي انساني نقش مهمي در رشد و توسعه هر مجموعه اي دارد واگر اين موارد دست به دست هم دهند، مي توانند يك مجموعه را احيا و توانمند كند.

به گزارش سايپا نيوز، محمد رضا منصوري نماينده مردم شهرستان هاي ساوه و زرنديه در مجلس شوراي اسلامي در خصوص شرايط شركت خودرو سازي بن رو گفت: قبل از تحويل مجموعه بن رو به گروه سايپا، مشكلاتي در بحث سود مالي، زيان انباشته و وام هاي بانكي در شركت بن رو وجود داشت و شايد كمتر كسي تصور مي كرد كه روزي  اين شركت خودرو سازي يك مجموعه سود ده تبديل شود.

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان كرد: به هر حال سودها و بهره هاي مالي و بانكي كه هر سال پرداخت مي شد، عمدتا بيشتر از سود شركت بود و در مجموع شركت بن رو سالانه حدود 50 ميلياد تومان بهره وامي پرداخت مي كرد.

 منصوري يادآور شد: در حال حاضر طبق آمار هايي كه ارائه شده سايپا كمك كرد تا مجموعه بن رو با مديريت صحيح احيا شود.

وي افزود: مجموعه بن رو زيان انباشته زيادي از مديران قبلي به ارث برده بود كه با ياري خدا و حمايت مديريت ارشد گروه سايپا، شرايطش خوب است، و اميدوارم شاهد رشد و پويايي اين مجموعه دانش بنيان باشيم.

نماينده مردم شهرستان هاي ساوه و زرنديه گفت: هر چقدر توليد مجموعه بيشتر شود و بدهي هاي معوق كاهش يابد، مطمئناً  مجموعه مي تواند به سوده دهي برسد و طرح جداسازي بن رو يك ايده خوبي بود كه  مي تواند در بلند مدت شرايط صنعت و اشتغال استان را رونق بخشد و در آينده شاهد يك كارخانه پويا و فعال در عرصه صنعت خودرو كشور خواهيم بود.

اين نماينده مجلس دهم افزود: از جمله مشكلاتي كه صنايع را با مشكلات عديده اي روبرو كرده، مي توان به  عدم توانمندي در مديريت و سوددهي بالا اشاره كرد و مجموعه صنعتي بن رو متاسفانه در چند سال گذشته اين تجربه تلخ را داشت و تلاش شد با تزريق منابع مالي و برنامه ريزي هدف مند  اين نقاط ضعف جبران شود.

وي در ادامه افزود: مديريت، تكنولوژي و نيروي انساني نقش مهمي در رشد و توسعه هر مجموعه اي دارد و اگر اين موارد دست به دست هم دهند، مي توانند يك مجموعه را احيا و توانمند كند.

منصوري تاكيد كرد:  مجلس نيز جزء وظايف خود مي داند تا در پويايي و كارآفرين و معيشت نيروي انساني گام هاي  مثبتي بردارد و ما هم به سهم خود در كميسيون صنايع و كميسيون اصل 90 تلاش مي كنيم تا به عنوان نماينده مردم كه از بخش خصوصي صنعت وارد مجلس شده ايم، به مجموعه هاي صنعتي تا حد امكان  كمك كنيم.