ايران پايگاه صادرات ولوو در منطقه مي‌شود/ شركت مشترك سايپا و ولوو تاسيس مي‌شود

ايران پايگاه صادرات ولوو در منطقه مي‌شود/ شركت مشترك سايپا و ولوو تاسيس مي‌شود
مديرعامل سايپاديزل با اشاره به مذاكره با شركت ولوو تراكس سوئد گفت: تصميماتي مبني بر صادرات محصولات اين شركت به منطقه خاورميانه، كشورهايCIS و شمال آفريقا از طريق ايران گرفته شده است. همچنين مديرعامل گروه سايپا مذاكراتي با مديرعامل ولووتراكس در خصوص ايجاد شركت مشترك سايپا ولوو به منظور افزايش همكاري ها و داخلي سازي محصولات انجام داد.

به گزارش سايپا نيوز؛ رسول محمد صادقي مديرعامل شركت سايپاديزل در مراسم تحويل ??هزارمين كاميون توليدي ولوو در ايران كه با حضور كلاس نيلسون مديرعامل شركت ولوو تراكس سوئد در ايران برگزار شد، گفت: شركت سايپا ديزل سابقه بيشتر از ?? سال را يدك مي كشد كه بيش از ?? سال به عنوان نماينده انحصاري اين شركت محصولات را توليد و عرضه مي كند.

مديرعامل سايپاديزل افزود: در طول ?? سال گذشته محصولات باكيفيت و ايمن توسط اين شركت توليد و در ايران عرضه شده است و همچنين با استفاده از استانداردهاي زيست محيطي روز جهان و مصرف سوخت پايين نسبت به رقبا، محصولات خود را به مشتريان عرضه مي كند و گواه اين موضوع نيز دريافت چهارستاره كيفي ولوو از سازمان استاندارد است.

صادقي گفت : رابطه دو شركت سايپاديزل و ولوو تراكس بسيار نزديك است و تلاش هر دو طرف بر اجراي تعهدات بين طرفين خواهد بود. وي در خصوص برنامه شركت ولوو تراكس سوئد براي انتقال تكنولوژي و داخلي سازي محصولات اين شركت در ايران گفت: در حال حاضر ?? درصد ساخت محصول ولوو FH  در ايران صورت مي گيرد و توافقات لازم نيز در زمينه افزايش اين سقف تا ?? درصد در سال ?? و همچنين پس از آن بومي سازي ?? درصد از اين محصول در داخل ايران در سال هاي آينده هدف گذاري شده است.

مديرعامل سايپاديزل همچنين به هدف گذاري صادرات محصولات ولوو از ايران به كشورهاي منطقه اشاره كرد و گفت: مذاكراتي نيز با شركت ولوو تراكس صورت گرفته تا ايران به عنوان هاب منطقه در نظر گرفته شود و محصولات خود را به عنوان نماينده رسمي ولوو در ايران به منطقه خاورميانه، كشورهاي آسياي مركزي و شمال آفريقا عرضه كند.

صادقي افزود: در اين ديدار دو طرف ضمن ابراز تمايل نسبت به توسعه همكاري ها و انعقاد قرارداد مشترك بر ضرورت دستيابي به اهداف خود در زمينه هاي مختلف از جمله توليد خودروهاي تجاري تاكيد كردند.

در ادامه مديرعامل شركت ولوو تراكس سوئد با بيان اينكه ايران يكي از كشورهاي داراي اهميت براي محصولات ولوو است گفت: شركت ولوو تراكس با سبدي از محصولات باكيفيت، كم مصرف و ايمن از سال 1934 فعاليت خود را شروع كرد و از سال ???? ميلادي، شركت سايپا ديزل به عنوان نماينده انحصاري محصولات ولوو تراكس در ايران است.

وي با اشاره به همكاري بيش از ?? ساله ايران و سوئد در زمينه توليد خودروهاي ولوو ادامه داد: امروز نقطه عطفي در همكاري ما با سايپا ديزل است و به خوبي مي دانيم كه وقتي اقتصاد يك كشور در حال رشد است، نياز به حمل و نقل نيز بيشتر مي شود.

مديرعامل شركت ولوو تراكس سوئد با بيان اينكه كيفيت، امنيت و سازگاري با محيط زيست براي مردم ايران بسيار حائز اهميت است افزود: در نظر داريم آخرين فناوري هاي خود را به كشورهاي مختلف از جمله ايران ارائه دهيم و برهمين اساس ولوو FH??? به عنوان يكي از محصولات با كيفيت كه در اروپا درحال توليد است و در ايران هم با همان كيفيت عرضه مي شود.

نيلسون درباره برنامه هاي اين شركت براي انتقال تكنولوژي و بومي سازي محصولات ولو