حمايت دولت سوئد از گسترش همكاري "ولوو " با سايپا

حمايت دولت سوئد از گسترش همكاري "ولوو " با سايپا
سفير كشور سوئد در تهران در حاشيه بازديد خود از شركت سايپاديزل و انجام مذاكرات با مديران ارشد گروه خودروسازي سايپا و شركت سايپاديزل، از حمايت همه جانبه دولت سوئد براي افزايش ظرفيت توليد محصولات ولوو تراكس در ايران خبر داد.

به گزارش سايپا نيوز؛ خانم هلنا سانگلند سفير كشور سوئد در جمهوري اسلامي ايران با اعلام خبر فوق افزود: سايپاديزل و ولوو تراكس دو شريك تجاري قديمي هستند و بر اساسِ اعتماد ديرينه اي كه در خصوص محصولات ولوو در ايران به دست آمده، هم اكنون شاهد حجم همكاري مناسبي هستيم و ما نيز در صدديم  تا با حمايت كامل از اين شراكت، آن را به بالاترين سطح خود افزايش دهيم.

سفير سوئد تصريح كرد: شركت سايپاديزل از زيرساخت ها و امكانات مناسبي براي توليد خودروهاي تجاري برخوردار است و بنده هم به عنوان سفير كشور سوئد، علاقه مند بودم تا از نزديك در جريان فعاليت هاي اين مجموعه صنعتي قرار گيرم. همچنين، بسيار خرسند هستم كه در شركت سايپاديزل ظرفيت سازي لازم انجام شده است و اكنون بايد سرمايه گذاري براي اين ظرفيت جديد صورت پذيرد و دو شركت سايپاديزل و ولووتراكس بايد با همكاري مشترك، تلاش و مساعي خويش را به كار گيرند.

سانگلند بيان كرد: ايراني هاي بسياري در كشور سوئد زندگي مي كنند و روابط سياسي، فرهنگي و اقتصادي بسيار خوبي ميان دو كشور برقرار است كه اين وجوه مشترك، منتج به گسترش مناسبات بين المللي شده كه بر اين اساس، در صدد آنيم تا با توجه به رضايت مشتريان ايراني از محصولات باري و مسافري سوئدي، مقدمات توليد خودروهاي سواري را نيز در ايران فراهم آوريم كه در اين راستا با گروه خودروسازي سايپا نيز در حال مذاكره هستيم.

سفير سوئد يادآور شد: شركت هاي سوئدي زيادي در ايران فعاليت دارند و ما نيز در سطح كلان به تقويت اين ارتباطات كمك خواهيم كرد و بر اين اساس، گسترش روابط همكاري هاي اقتصادي از طريق شركت هاي متوسط نيز در دستور كار قرار گرفته است.

گفتني است، بيش از سه دهه از همكاريِ شركت سايپاديزل و ولوو تراكس مي گذرد و سايپاديزل به عنوان نماينده انحصاري توليد و عرضه محصولات ولوو در ايران شناخته مي شود.

سایر اخبار