صنعت قطعه سازي هويت دهنده صنعت خودروسازي كشور است

صنعت قطعه سازي هويت دهنده صنعت خودروسازي كشور است
مديرعامل شركت سازه گستر سايپا تقويت صنعت قطعه سازي را مهم برشمرد و گفت: به لطف خدا شركت سازه گستر در سال جاري توانست با تامين به موقع خطوط توليد گروه خودروسازي سايپا ركوردهاي بي سابقه اي را در گروه سايپا و صنعت خودرو رقم زند و اين مهم با عزم و اراده جدي قطعه سازان متعهد زنجيره تامين ميسر شد.

به گزارش سايپا نيوز؛ معصوم نجفيان با بيان مطلب فوق افزود: از آنجا كه عرضه محصولات گروه خودرو سازي سايپا در بازار داخلي و حوزه صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16% درصد افزايش پيدا كرده، مي‌توان عنوان كرد كه عوامل متعددي سبب ايجاد اين رشد چشمگير شده است.

وي تصريح كرد: با توجه به اينكه شركت سازه گستر بزرگ‌ترين مديريت زنجيره تامين گروه خودروسازي سايپا را برعهده دارد همواره شعار حمايت از توليد داخلي و تامين قطعات از منابع داخلي را سرلوحه اقدامات قرارداده و حجم قرارداهاي منعقد شده با قطعه سازان گوياي اين مطلب است.

مديرعامل سازه گستر گفت:  در حال حاضر توليدكنندگان داخلي با مشكلات زيادي از قبيل رشد شتابان نرخ دلار، افزايش قيمت مواد اوليه با منشا خارجي و داخلي دست و پنجه نرم مي كنند و ما به عنوان مديريت زنجيره تامين به تمام اين مسائل واقف هستيم.

وي تاكيد كرد: به همين منظور در چند ماهه گذشته براساس دستور مديريت ارشد گروه خودروسازي سايپا توافق نامه هايي با شبكه بانكي منعقد و بخشي از مطالبات شركت هاي قطعه ساز پرداخت شد تا جريان توليد، اصالت و موجوديت خود را حفظ نمايد.

وي درادامه خاطرنشان كرد: يكي ديگر از اقدامات مهم در حمايت از صنعت قطعه سازي نقش آفريني آنان در حوزه توسعه پلت فرم هاي داخلي و محصولات توليدي مشترك با شركاي خارجي خطوط توليد است و دراين زمينه شركت سازه گستر از طريق برگزاري جلسات و فراخوان به قطعه سازان در صدد تشويق مشاركت هر چه بيشتر شركت هاي قطعه ساز است و نمايشگاه دائمي از نمونه قطعات خودروهاي شركاء خارجي كه در حال حاضر مونتاژ داخلي مي شود جهت ساخت داخل در محل شركت سازه گسترايجاد شد.

نجفيان با اشاره به افزايش كمي و كيفي محصولات درسال آينده گفت: سال 97 نقطه عطفي در تاريخ خودروسازي سايپا به لحاظ تنوع محصول در ابعاد كمي و كيفي خواهد بود و شركت سازه گستر مشاركت عظيم قطعه سازان را مي طلبد بدين منظورتمام توان خويش را بكار خواهيم بست تا از حداكثر توان زنجيره تامين استفاده كنيم.

وي خاطرنشان كرد: تقويت و استفاده از ظرفيت داخلي صنعت قطعه سازي ارتباط نزديكي با رشد و توسعه صنعت خودرو خواهد داشت و درادامه اين روند رضايت مشتريان ضامن بقاي صنعت قطعه و خودروسازي كشورخواهد بود.

نائب رئيس هيئت مديره گروه خودروسازي سايپا افزود: در تمام دنيا به‌كارگيري تكنولوژي‌هاي روز و مدرن و همچنين افزايش كيفيت در صنعت قطعه‌سازي باعث پيشرفت‌هاي بي‌شماري شده است و بايد صنعت قطعه سازي كشور با سرمايه‌گذاري جديد و انتقال دانش فني تقويت شود تا بتواند در فرآيند داخلي سازي قطعات خودروهاي جديد مشاركتي فعالانه داشته باشد.

 نجفيان در پايان خاطرنشان كرد: درحال حاضر بخش اعظم قطعات توليد داخل از جمله فولاد، مواد پليمري كه قابليت توليد داخل را دارند، قطعات لاستيكي، شيشه و موارد بيشمار ديگر از زنجيره تامين داخلي تهيه مي شود و گروه خودروسازي سايپا همواره اهتمام ويژه اي به  شعار اقتصاد مقاومتي داشته است.